Фан Клуб: Вардар

Член од
31 август 2020
Мислења
395
Поени од реакции
1.199
Другата Среда , со среќа да биде работата
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Ќе се стартува ли уопште утре со припреми!? Никакво информација не може да се извлече. Целосна штама владее...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Да фатиме од утре посериозно да се загреваме на кеј, купувајте копачки со време, да не треба во 5 за 12 да настапиме ние за Вардар :D
@RedBlack штопер, заедно со @Незапирливи 1903/87 и @Vardarec 47. Италијанска одбрана, Киелини, Бонучи и Барзаљи. Средина деструктивец @DracevoTheCity, до него @ВардарскиМКД, како тенк ќе ја руши средината. @VardarVoSrceto, ти си брат крило, само не знам дали лево или десно ќе те ставиме. Може и јас да сметам по крило, најмала штета ќе направам. Бирај страна.
Страничнк бекови е тешко да одбереме, ама јас би одел со @Kire Ultras на десна бековска и @jspslavijadamugebamnikotnemozamdagotagnam на лева. @Комита Ултрас на гол, ако не се лажам има искуство во голмански води.
За напаѓач го одбирам @Mr.X. Долги топки само, најснажен напаѓач во цела лига.

Сите сме со поминати младински школи. Кој во кошарка на Работнички и МЗТ, кој во фудбал на ЈСП, Бутел, ССК и Кадино. Косачи пар екселанс.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
Да фатиме од утре посериозно да се загреваме на кеј, купувајте копачки со време, да не треба во 5 за 12 да настапиме ние за Вардар :D
@RedBlack штопер, заедно со @Незапирливи 1903/87 и @Vardarec 47. Италијанска одбрана, Киелини, Бонучи и Барзаљи. Средина деструктивец @DracevoTheCity, до него @ВардарскиМКД, како тенк ќе ја руши средината. @VardarVoSrceto, ти си брат крило, само не знам дали лево или десно ќе те ставиме. Може и јас да сметам по крило, најмала штета ќе направам. Бирај страна.
Страничнк бекови е тешко да одбереме, ама јас би одел со @Kire Ultras на десна бековска и @jspslavijadamugebamnikotnemozamdagotagnam на лева. @Комита Ултрас на гол, ако не се лажам има искуство во голмански води.
За напаѓач го одбирам @Mr.X. Долги топки само, најснажен напаѓач во цела лига.

Сите сме со поминати младински школи. Кој во кошарка на Работнички и МЗТ, кој во фудбал на ЈСП, Бутел, ССК и Кадино. Косачи пар екселанс.
Не се сеќирај од прекини сме најбезбедни. Нафрлени топки у 16тник се мои, иам црн појас прв дан карате. Иам и ФК и РК брането. Катанаџо ќе фураме и ќе чекаме контри. Титулата е наша!
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.127
Поени од реакции
35.083
Да фатиме од утре посериозно да се загреваме на кеј, купувајте копачки со време, да не треба во 5 за 12 да настапиме ние за Вардар :D
@RedBlack штопер, заедно со @Незапирливи 1903/87 и @Vardarec 47. Италијанска одбрана, Киелини, Бонучи и Барзаљи. Средина деструктивец @DracevoTheCity, до него @ВардарскиМКД, како тенк ќе ја руши средината. @VardarVoSrceto, ти си брат крило, само не знам дали лево или десно ќе те ставиме. Може и јас да сметам по крило, најмала штета ќе направам. Бирај страна.
Страничнк бекови е тешко да одбереме, ама јас би одел со @Kire Ultras на десна бековска и @jspslavijadamugebamnikotnemozamdagotagnam на лева. @Комита Ултрас на гол, ако не се лажам има искуство во голмански води.
За напаѓач го одбирам @Mr.X. Долги топки само, најснажен напаѓач во цела лига.

Сите сме со поминати младински школи. Кој во кошарка на Работнички и МЗТ, кој во фудбал на ЈСП, Бутел, ССК и Кадино. Косачи пар екселанс.
Извини ама јас поштувам маалски правила у фудбал, најдебелиот на гол. Ракавици сам ќе си донесам. :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Да фатиме од утре посериозно да се загреваме на кеј, купувајте копачки со време, да не треба во 5 за 12 да настапиме ние за Вардар :D
@RedBlack штопер, заедно со @Незапирливи 1903/87 и @Vardarec 47. Италијанска одбрана, Киелини, Бонучи и Барзаљи. Средина деструктивец @DracevoTheCity, до него @ВардарскиМКД, како тенк ќе ја руши средината. @VardarVoSrceto, ти си брат крило, само не знам дали лево или десно ќе те ставиме. Може и јас да сметам по крило, најмала штета ќе направам. Бирај страна.
Страничнк бекови е тешко да одбереме, ама јас би одел со @Kire Ultras на десна бековска и @jspslavijadamugebamnikotnemozamdagotagnam на лева. @Комита Ултрас на гол, ако не се лажам има искуство во голмански води.
За напаѓач го одбирам @Mr.X. Долги топки само, најснажен напаѓач во цела лига.

Сите сме со поминати младински школи. Кој во кошарка на Работнички и МЗТ, кој во фудбал на ЈСП, Бутел, ССК и Кадино. Косачи пар екселанс.
Ја голман бев на времето, за у втора лига нема да сум лош :pos: :icon_mrgr:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Аман бе, се' голмани излеговте :D Ќе треба да натурализираме средњаци...
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.901
Поени од реакции
17.550
Аман бе, се' голмани излеговте :D Ќе треба да натурализираме средњаци...
Епа ги намести се Скопјани, не ти текна да побараш провинцијалци :icon_mrgr:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
Го имаме ли на темава новиот Џиџи или Сергеј Андреев?
Извини ама јас поштувам маалски правила у фудбал, најдебелиот на гол. Ракавици сам ќе си донесам. :D
Zena ti se ebe golmaneeeeeeee golmaneeeeeeeee
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.127
Поени од реакции
35.083

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.494
Поени од реакции
9.984
Што е најјако сотавов и не е така лош бе :pos:Доста искусна екипа што ќе се носи со секого низ Дива Лига Запад, мене само едно нешто ме разочара... Зошто го немаш @Джонтра Вохохолта ни на поширок список колку што знам он е со најголгетерски способности, да не ни го зимаат А. Пандев во прва лига? Или он ќе биде кајганџискиот Јаховиќ и пред секоја прозивка ќе се чудиме зошто не е повикан? Ако ништо друго да не ни отиде како слободен играч, може во зимскиот преоден рок да извадиме некоја пара за добри припреми на екипата.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.726
Дај стварно да изиграме една припремна утакмица да видиме до кај сме. Минатиот пат баскет коа игравме, после два дена сфатив дека сум играл со фрактура на дланка. И немаше разлика меѓу моите квалитети со скршена или со здрава дланка. Тоа е се што треба да знаете за моите кошаркарски квалитети.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
Што е најјако сотавов и не е така лош бе :pos:Доста искусна екипа што ќе се носи со секого низ Дива Лига Запад, мене само едно нешто ме разочара... Зошто го немаш @Джонтра Вохохолта ни на поширок список колку што знам он е со најголгетерски способности, да не ни го зимаат А. Пандев во прва лига? Или он ќе биде кајганџискиот Јаховиќ и пред секоја прозивка ќе се чудиме зошто не е повикан? Ако ништо друго да не ни отиде како слободен играч, може во зимскиот преоден рок да извадиме некоја пара за добри припреми на екипата.
Џонтра би бил сеоски Лико, умртвен од алкохол секој викенд и по дискотеки главна атракција би бил :pos:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Дај стварно да изиграме една припремна утакмица да видиме до кај сме. Минатиот пат баскет коа игравме, после два дена сфатив дека сум играл со фрактура на дланка. И немаше разлика меѓу моите квалитети со скршена или со здрава дланка. Тоа е се што треба да знаете за моите кошаркарски квалитети.
Не откостивте тогаш, со натурализиран играч како @Near, екс плејмејкер на Фени. Ти не тури со тројки, а @Mr.X ни даде 200 коша. Сега е направен како Леброн Џејмс, цел фан клуб да му играме, сам ќе не тепа :D Ако се склопи тим, он дефинитивно ќе ни биде најголем адут за напаѓач во лигата.
Во право сте, ќе ни треба некое брзо дете, може да се повика и @Джонтра Вохохолта на поширок список.
Сите удривте на проширување, страв и трепет ќе сме во лигата. Велешта гомна да јаде.
@kano спонзор, за тренер не ја давам таа улога, како Вијали ќе бидам :D

Шала на страна, пола играли од општинска на Скопје се членови на Комити, 10 состави ќе направиме ако загусти работава :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom