Фан Клуб: Вардар

Член од
23 јануари 2016
Мислења
1.660
Поени од реакции
3.720
За Илиќ имаше инфо дека останува, заедно со татко му како тренер на голманите. Игески никој го немаше спомнато, а со оглед на тоа што воопшто не бранеше (освен една куп утакмица ако не се лажам) веројатно не се рачуна на него
ako ostane filip ilic sekako deka on ke brani pod negoviot tatko kako trener na golmani, togas vardar realno i nema potreba da nosi ambiciozen golman, verojatno i samite takvi golmani znaat deka ne bi branele i pre ke brkaat drug transfer. vrti suci sakam da kazam kako i da e vardar ustvari ima resenie. ili ke ostane ilic, a ako na kraj ne ostane mislam deka pametno bi bilo sega da mu dadat sansa na igeski bidejki mnogu podobar golman tesko ke najdat za vo vtora liga. no kako sto se spomna stom veke pregovarale so drugi golmani verojatno poveke ne racunaat na igeski, a mozda i samiot saka da zamine za povtorno da brani.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
801
Поени од реакции
1.363
Каква превара ќе биде ова со "новите газди", тек че да нам буде жао... Каков Блу Скај, какви бакрачи... Премногу е очигледно, неможе мак фирма од нигде никаде да се појави и да го превземе Вардар со долг од преку 4М еур, а притоа да нема некоја корист и позадина од некој друг.

Какви гиганти од фирми нејќат да влезат у клубот, па овие ќе влегле и ќе го врателе на стари стази... Боже ме сачувај.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
809
Поени од реакции
1.285
БИДЕЈЌИ сеуште официјално ништо не е готово и оние фудбалери кои беа договорени почнаа да не веруваат. Никола Ристески во Ренова, еден од нив.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.951
Поени од реакции
4.816
БИДЕЈЌИ сеуште официјално ништо не е готово и оние фудбалери кои беа договорени почнаа да не веруваат. Никола Ристески во Ренова, еден од нив.
Договорен бил или во меѓувреме Ренова го побарала, па искористил ситуација да здувне!? Многу битно да се знае.
Работата сеуште не е завршена. Овие пари чекаат одма, ќе видиме што ќе биде, засега се е исто.
Јас разбрав дека е договорено до крај на година, на неколку рати да го исчистат долгот. Ако нешто во меѓувреме се сменило...
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
809
Поени од реакции
1.285
Договорен бил или во меѓувреме Ренова го побарала, па искористил ситуација да здувне!? Многу битно да се знае.

Јас разбрав дека е договорено до крај на година, на неколку рати да го исчистат долгот. Ако нешто во меѓувреме се сменило...
Аха, биди сигурен дека Сергеј ќе му даде посебно на лик како Захариев да плаќа на рати
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
329
Поени од реакции
822
Според новата листа на должници на УЈП, АД Фудбалски Клуб Вардар од месец во месец е се позадолжен и позадолжен.
Според јунскава листа, акционерското друштво должи 44.563.954 денари или 723,767 евра.
Овие спаѓаат во тие 3-4 милиони евра фамозен долг или ова е плус?

 
Член од
11 мај 2020
Мислења
112
Поени од реакции
272
Според новата листа на должници на УЈП, АД Фудбалски Клуб Вардар од месец во месец е се позадолжен и позадолжен.
Според јунскава листа, акционерското друштво должи 44.563.954 денари или 723,767 евра.
Овие спаѓаат во тие 3-4 милиони евра фамозен долг или ова е плус?

Од она што го гледам, целиот долг кон ујп е за ППД на плати и придонеси од 2009 година. Значи 750.000 се должат само на УЈП. Другите долгови се кон играчи, институции за струја, вода, греење, плати за тренери, набавка на опрема, користење на Градски и слично, УЈП нема ништо со нив.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Hoy
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.951
Поени од реакции
4.816
Аха, биди сигурен дека Сергеј ќе му даде посебно на лик како Захариев да плаќа на рати
Според инфо од Комити, целата работа од официјализација ја одолговлекуваат адвокатите на Самсоненко, иако е веќе направена примопредаја на кампот во Хиподром и ред други работи.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
1.330

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
5.794
Поени од реакции
8.227
odlicna vest u koja nisto ne se soopstuva a i ona malku e gresno....


klik bejt
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.951
Поени од реакции
4.816
Треба да има средба помеѓу Сергеј и тој Слободан за да се разрешат преостанатите ствари, но никој не може да гарантира дека Самсоненко и натаму нема да ги одолговлекува работите, како што и многу пати претходно се има покажано.
Инаку резервиран е хотел во Охрид за време на припремите, а обезбедени се реквизити и опрема за тренинзи според тврдење на претставници од стручниот штаб.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
809
Поени од реакции
1.285
Ај наредната недела ќе биде!!
Ако не таа, следната!!
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.951
Поени од реакции
4.816
Па ако не стартуваат во среда со припреми, значи дека нешто не штима и дека натаму нема договор меѓу двете страни. Во моментов нормално не може ни да се регистрираат нови играчи додека комплетно не биде исплатен Жуниор. Истите заебанции секое лето и зима...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom