Фан Клуб: Вардар

Член од
11 мај 2008
Мислења
2.951
Поени од реакции
4.816
не се нервирај,ако е нормално вардар да должи 5+ милиони евра значи сите гиганти е нормално да борЏат...... Ве лажат си можат, како што е лага и фарса ФФМ со македонското првенство вардар е само еден сегмент...... Подобро ќе беше катарците да ве земат сепак
А море битолско шанкуре, дај бе бери си го гајлето со вашиот отепан Пелистер. Еднаш бар да пркневте да му се невиди. Цело време ве покажуваат за пример како не треба...
Еве чисто да се увериш колку тонат во долгови гигантите. Дека не лажеле нас. А вие на Вардар не сте му достојни, не да испадне во Втора лига, туку Светот да се преврти, џабе ви е...
Current debt of all 12 #SuperLeague clubs.
Atletico - £804m
Barcelona - £1.030bn
Real Madrid - £651m
Arsenal - £405m
Chelsea - £224m
Liverpool - £386m
Man City - £202m
Man Utd - £771m
Tottenham - £1.177bn
Inter - £757m
Juventus - £752m
Milan - £247m
Total debt £7.406 billion.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
801
Поени од реакции
1.363
Лажни муабети, лажна надеж, лажни вести и што ли уште не, но сето тоа е поврзано со Вардар, тоа е големината на еден клуб, дури и во втора лига е попопуларен и повеќе се пишува од сите мак клубови заедно. Бренд!
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
1.660
Поени од реакции
3.720
А зашто тоа мора да бидат играчи од Турција. Може едноставно Вардар да им биде база каде ќе собираат играчи од регионов или пак од Африка/Ј.Америка, кои воопшто не ја ни виделе Турција. Па ако некој од нив им фати очи ќе си го соберат за џабе во Фенер, како што беше случајот со Елмас. Слога како прво не ни имала никогаш остварено званична соработка со Галата.
Така да не избрзувајте со заклучоци, пред да се дознае вистинската причина за намерите на Коч. Сигурно не е младинци да праќа.
igracot na shkupi go spomnav samo kako primer bidejki toa najcesto e kvalitot na fudbalerite koi ne mozat da fatat mesto vo prvite dve turski ligi. poslednite godini i drugi takvi se pojavija vo makedonija i bea slabi. turcija ne e brazil da ima vo sekoj moment 500 fudbaleri koi ne se dovolno dobri za prvite dve ligi, a bi mozele da bidat zasiluvanje za makedonski prvoligas. i kaj igraci koi ne se turci nema logika. bogat klub kako fener fudbaleri koi kolku tolku mu se interesni saka pre da gi ima "pred nos" ili vo kvalitetna liga. takov klub ne se zamara ozbilno so stranci koi ne mozat da fatat mesto barem kaj turski vtoroligas. ako stranec na 18-20 godini e preslab za slab turski vtoroligas togas tie nema ni da go potpisat.

zimata imase obid srpski prvoligas da pusti na pozajmica igraci kaj pelister, ama im bese kazano deka se baraat fudbaleri koi kaj niv se vo top 20-23, pa mesto kaj niv da igraat cat pat po pola saat da igraat standardno za pelister. bese odbieno bidejki duri prosecen srpski prvoligas ne saka da pusti B igraci vo makedonija, pre ke gi pusti na kalenje kaj srpski vtoroligas. poznati im se uslovite, kvalitetot e slicen, mozat polesno da gi pratat na lice mesto, taka sto 1. MFL nema poseben adut. edino na belasica i pratija fudbaleri od srbija, ama site cetvorica nemaa nitu edna minuta seniorski fudbal vo nozete i ne bea podobri od fudbalerite koi belasica veke gi imase (nekoi bea i poslabi), a toa se znaese odnapred bidejki stom nemaa minuta na seniorski level i ne im bea potrebni ni za na klupa jasno bese deka tie ne mozat da dvojat ni kaj nas. vrti suci fudbaler koj kolku tolku go biva nikoj ne go praka vo 1. MFL, bez vrska dali od srbija, turcija ili bilo kade kade sto ima ozbilen fudbal.

poslednite decenii imase cesto takvi glasini, demek ke se kooperira so makedonski klub ili ke se vodi kako vtor tim, ama toa se novinarski i navivacki fantazii. bilo koj klub da saka da ima takov projekt na balkanot pre ke kooperira so srpski ili hrvatski klubovi, pa i da se tamosni vtoroligasi, do tolku mizerno ne gledaat. kvalitetot na ligata e mizeren, infrastrukturata e mizerna, a i tesko e da ostvaris prihodi. nekoj ako saka da vlozi na primer 2-3 milioni godisno so tie pari moze da vodi i slovacki, srpski, slovenecki ili hrvatski prvoligas, a tamu imas pogolemi prihodi preku sponzori, publika i TV prava, baska sto od tie ligi lagano mozes da sitkas fudbaleri za milionski sumi (aj slovenija malku potesko, ama sepak celokupno e pointeresna za takov biznis). vrti suci, da ne preteram kako cesto so cetivo, za bilo koj koj bi sakal da vlozi vo klub objektivno gledano postojat daleku pointeresni lokacii od makedonija. zaradi toa nikogas do sega ne se realiziralo takvo scenario, a i tesko deka ke se ostvari vo bliska idnina.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
1.330
Стефан Јакимовски потпишал за Борец
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.951
Поени од реакции
4.816
Стефан Јакимовски потпишал за Борец
Мене Муто млаџи уште пред неколку дена ми спомна дека закасниле во обидот за ангажман на голманчето, односно детево веќе имало постигнато договор со Борец.
Што значи ќе треба да се бара друг голман.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
1.660
Поени од реакции
3.720
a sto e so ilic i igeski? za vtora liga i dvajcata se dobri golmani, taka sto eden od niv da ostane ok ke bide.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.003
Поени од реакции
3.683
a sto e so ilic i igeski? za vtora liga i dvajcata se dobri golmani, taka sto eden od niv da ostane ok ke bide.
За Илиќ имаше инфо дека останува, заедно со татко му како тренер на голманите. Игески никој го немаше спомнато, а со оглед на тоа што воопшто не бранеше (освен една куп утакмица ако не се лажам) веројатно не се рачуна на него
 
Член од
14 јуни 2018
Мислења
69
Поени од реакции
36
Има ли вистина во тоа дека овој Турчинот ќе го купува Вардар?
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
3.298
Поени од реакции
15.067
Нема вистина, лажна вест е. Сега за сега останува тој Захариев и компанија, што ја спонзорирале Беласица, и веројатно договор има за продажба на академијата и игралиштата за да се направи хотел, и така да се подмири долгот.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
2.444
Поени од реакции
2.902
Нема вистина, лажна вест е. Сега за сега останува тој Захариев и компанија, што ја спонзорирале Беласица, и веројатно договор има за продажба на академијата и игралиштата за да се направи хотел, и така да се подмири долгот.
Во чија сопственост ќе стане академијата ?
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
3.298
Поени од реакции
15.067
Во чија сопственост ќе стане академијата ?
Не академијата како академија, туку земјиштето, веројатно тоа се ќе срушат и ќе прават хотел на тоа место. Со парите од местото, ќе се подмират долговите на клубот.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
2.444
Поени од реакции
2.902
Не академијата како академија, туку земјиштето, веројатно тоа се ќе срушат и ќе прават хотел на тоа место. Со парите од местото, ќе се подмират долговите на клубот.
Како бе ќе рушат Академија, па подобро во 3та лига да испаднеме ради долговите отколку ова срање.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
3.793
Поени од реакции
6.757
Me mrzi da baram dup ama ne moze tuku taka da gradat hotel tamu ako ne e nacrtan. A ako nacrtaat hotel tamu narod kje gi digne na kloci.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
809
Поени од реакции
1.285
Работата сеуште не е завршена. Овие пари чекаат одма, ќе видиме што ќе биде, засега се е исто.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.372
Поени од реакции
1.842
Штом преговараа со Стефан Јакимовски најверојатно не сметаат на Игески. Штета што потпишал за Борец, мислам дека Мутибариќ го предложил него како засилување. Туку кога ќе се официјализираат трансферите што се веќе договорени? Има некаква најава?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom