Фан Клуб: Вардар

Член од
1 август 2015
Мислења
801
Поени од реакции
1.363
Има доста талентирани домашни играчи, особено од турско потекло, па не гледам причина зошто да не се оствари ова. 5 века биле тука, имаат прадедовци од овие простори, лесно се средува со документи, башка со ФФМ таков гигант како Фенер лесно ќе договори измени на правилник.

Сепак не верувам во остварување на ова, но...
 

Boce1234

Adrian Chase
Член од
4 ноември 2016
Мислења
1.958
Поени од реакции
1.232
башка со ФФМ таков гигант како Фенер лесно ќе договори измени на правилник
Не е Вардар газда на ФФМ ниту некој од страна можи да влијае на одлуките да има странци во Втора Лига.
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
325
Поени од реакции
471
....изгледа ќе да е точно инфото за Фенер ..
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.951
Поени од реакции
4.816
Пред да исмејувате било што, имајте предвид дека информацијава излегува во најреномираниот турски спортски печатен медиум, Фанатик. Значи не е ова муабет излезен у некоја маалска биртија од нашиве скапаници од новинари. Туку имаш изворен текст, а нашиве медиуми само го пренесуваат...
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
809
Поени од реакции
1.285
А вие што мислите Слободан ќе даде толку пари за Вардар? Јас мислам дека токму они стојат зад него... А филијала не може да биде годинава никако, со оглед на тоа што у 2 лига не смее странци!
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
4.174
Поени од реакции
27.702
Вилдан Керим го имам чуено кога играше за Скопје. Се работи за напаѓач, ама немам повеќе инфо.
Крило е Ики, левак, брз.
Тренираше со мене фудбал порано.

Брз играч многу, имаше опасен дриблинг, и себичњак невиден. Ваљда у тек на кариерата како јадел ќутек така се одвикнувал од тоа себичење.
Играше и у Турција едно време ако не се лажам у 2ра 3та лига. И у Скопје знам дека е долго време, ама не сум го глеал никад. Поима неам што станало од него.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
801
Поени од реакции
1.363
Ја прочитав веста од турскиот портал Фанатик, она што го навеле е дека во Македонија може да играат 6 странци и плус за секој нареден странец се плаќа квота што нив им одговара за да можат што е можно повеќе играчи да пратат на калење. Изјавата на Коч доаѓа после информацијата од ТФФ дека нема да се формира резервна лига во која ќе играат оние за кои нема место во првиот тим.
Е сега пошто пишаа некои погоре дека во ФФМ не дозволува странци во втора лига, тогаш сето ова паѓа у вода. Очигледно дека ова е само блеф од Коч кон ТФФ за тоа дека ќе пренасочат дел од инвестициите надвор од Турција.

Како и да е, до понеделник... :)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
7.366
Поени од реакции
6.594
Ја прочитав веста од турскиот портал Фанатик, она што го навеле е дека во Македонија може да играат 6 странци и плус за секој нареден странец се плаќа квота што нив им одговара за да можат што е можно повеќе играчи да пратат на калење. Изјавата на Коч доаѓа после информацијата од ТФФ дека нема да се формира резервна лига во која ќе играат оние за кои нема место во првиот тим.
Е сега пошто пишаа некои погоре дека во ФФМ не дозволува странци во втора лига, тогаш сето ова паѓа у вода. Очигледно дека ова е само блеф од Коч кон ТФФ за тоа дека ќе пренасочат дел од инвестициите надвор од Турција.

Како и да е, до понеделник... :)
јас мислам таквото ги заболе за резервните играчи, па уште у Мк лига ке пуштале да се калемат живи смешки, можно е да ги привлекува тоа што ке им биде дозволено да изградат хотел у парк


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom