Фан Клуб: Вардар

Член од
4 септември 2019
Мислења
684
Поени од реакции
1.021
Да не знаеш кои други 3 се договорени? Од бившите вардарци на : Петар Петковски, Душан Савиќ, Владица Брдаровски, Филип Најдовски, Милован Петровиќ, Јован Костовски и Јакуп Бериша им истекуваат договорите.
Брда и Дрита завршија, има желба ако му ги вратат долговите!
Автоматски споено мислење:

Брда и Дрита завршија, има желба ако му ги вратат долговите! Илиќ останува тренер на голмани, Муто у младинска.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
5.626
Поени од реакции
1.158
Најново инфо -
ФИРМАТА „BLYE SKY INVESTMENTS“ ГО КУПУВА ВАРДАР, ГОРАН СИМОВ Е НОВИОТ СТРАТЕГ!

Новиот газда е Слободан Крстевски , во завршна фаза се со Град Скопје и Самсоненко и долгот ке биде превземан од газдата , ке има нови фудбалери и сигурен влез во прва лига ..

Во каква ситуација бевме јас сум среќен што Вардар ке има ново раководство, бидејки клубот беше на ранг да нема пари ни за втора лига и ке беше хаос , ова барем е позитивно нешто ..
 
Член од
31 август 2020
Мислења
83
Поени од реакции
253
Се враќаме во прва лига значи со оглед што на Силекс му бегаат играчи.СО долговите нешто напредок има ли?
Долговите ќе се вратат , “газдата” ќе си ги врати парите кога ќе ка продаде Академијата со плацот и игралиштата!!!
Веќе се знае и купувачот и цената и проектот за хотел на тоа место !
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.599
Поени од реакции
1.251
Во нашата корумпирана држава тоа ти е така.За жал..
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
323
Поени од реакции
806
Дарко Стојанов е исто ослободен од Брегалница.
Младинска школа на Вардар.
Не дека е нешто штопериште ама за Втора лига и те како има искуство.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
5.626
Поени од реакции
1.158
Ова не е никакво решение, помор на долга патека...
Зошто не е подобро решение , зарем подобро беше со деца да играме втора лига и Комити да собираме пари за плати ..
Далеку дека е сјајно решение ама бидете малце реални , треба секој да разбере дека не сме во ситуација да бираме кој спонзор да дојде , и последен да е овој спонзор јас би го избрал ..

Клубот немаше никакви приходи немаше кој да го финансира , Самсоненко не дава веќе ни денар ..град Скопје нема намера да го зима со долгови и така во круг , и што ке чекаме избори да тепа Вмро да го " спасува " пак Вардар ...а до тогаш ке игравме втора лига со деца ...

Пак ке кажам бидете среќни што клубот е жив и доаѓа некаков спонзор , и Самсоненко на почетокот викавме топ е ова она ама ради него пропадна на крај Вардар ...
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.210
Поени од реакции
1.659
Дарко Стојанов е исто ослободен од Брегалница.
Младинска школа на Вардар.
Не дека е нешто штопериште ама за Втора лига и те како има искуство.
Не е лошо решение. Паметам дека имаше добри партии и во ПМФЛ.
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
323
Поени од реакции
806
Не е лошо решение. Паметам дека имаше добри партии и во ПМФЛ.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.431
Ovaa firma ima vrska so toj grobarot na Belasica ili drugi se ovie?
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.881
Поени од реакции
4.511
И никакво решение е подобро од непостоење на клубот или уште некоја фузија ала Миравци. А ние да бевме манги како навивачи/поддржувачи ќе се заложевме да се соберат средства за исплата на долгот, преку купување на акции од клубот. Со тоа како навивач ќе имаш некакво влијание и многу од срањава веројатно немаше да се дешаваат. Ама пошто добро знаеме дека не сме, ќе си кутиме и ќе глеаме како некои други одлучуваат за судбината на Вардар.
Автоматски споено мислење:

Ovaa firma ima vrska so toj grobarot na Belasica ili drugi se ovie?
Други се овие. Немаат поврзаност со Пинда. Ако мислеше на него.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.599
Поени од реакции
1.251
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.881
Поени од реакции
4.511
За Брда не верувам дека ќе се нафати да игра Втора лига, а Јове знам дека е вардарец од глава до пети и може на крај на кариера да изигра една сезона и во понизок ранг. Особено што се најавуваат и Петров/Пеев како нови имиња, со кои ги има пројдено заедно сите категории од младинската школа на клубот
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
277
Поени од реакции
485
Да ја продолжиме желботеката за повратници кои би се нафатиле да помогнат низ второлигашките ливади, Попзлатанов добил раскин во Летонија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom