Фан Клуб: Вардар

Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Дечко, немаш појма што збориш за Џипун конкретно. Колку деца да знаеш му има даено на Вардар од школата што ја работи. Го има нудено и Елмас прво кај нас, ама не му чинел на моронот Самоил. Ако очекуеш парично да помогне, малку си у заблуда, и тој самиот едвај крпи крај со крај. Но во никој случај не смее да се стави во ист кош со останатите хиени затоа што е еден од ретките искрени фудбалски ликови кај нас.
Стварно е смешно/трагично по него да се плука, ако не сме виделе аир од „легендите“ не значи дека сите не чинат. Финансиски веројатно јас и секој втор на форумов повеќе може да помогне на Вардар од Џипун, се издржува од школата преку која патем самиот ги нуди најдобрите деца на Вардар. Едно време и склучија соработка, ама за жал во Вардар работеа тешки идиоти и ништо не искористија од тоа. Дефинитивно еден од ретките искрени ликови во фудбалот, ја работи школата со огромна желба и љубов. Патем, самиот ја оставаше школата во втор план во неколку наврати кога беше баран од Вардар да тренира младинци/кадети
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.975
Поени од реакции
6.864
ne sum skros siguren, no kolku sto znam klubot levski go poseduva veke so decenii stadionot koj ima kapacitet od skoro 30.000 + ima prostor za izdavanje. dodatno imaat primanja preku imeto na stadionot, a pred coronata i poseta od 5.000-6.000 od natprevar so bileti koi se mnogu poskapi nego kaj nas, a bugarskite klubovi dobivaat i povise pari preku TV prava so godini nanazad. neka me popravi nekoj ako gresam za stadionot, no ako e navistina vo nivna sopstvenost togas klubot ima infrastruktura koja vredi nad 10 milioni evra + solidni tekovni prihodi i so toa potencijal investitor ima nesto prilicno golemo sto go dobiva vo vozvrat.
Герена е во сопственост на државата/град Софија но е даден повторно со бесплатна концесија на Левски во наредните 35 години почнувајќи од Март 2021.
 
Последно уредено:
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.201
Поени од реакции
4.048
Читам Селмани ке бил кандидат на Сдсм/ Дуи за градоначалник на Скопје :facepalm: *утре се очекува потврда од Ахмети )

Шилегов значи отпаѓа , и да одеше тој сигурен сум дека ке изгубеше ..
Вака Сдсм се надеваат на поддршка од Албанциве дека ке победат , можеби Центар само ке даде поддршка бидејки таму им е јадрото на Сдсм но од другиве општини не верувам да гласаат за Селмани .

Кој и да стават од Вмро кандидат очекувам убедлива победа на Скопје , ова не го пишувам тука ради политика туку ради ФК Вардар каде градот Скопје има огромна улога и ако победи Селмани идеме во уште поголем хаос ..
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Дали некој од вас има инфо кои луѓе финансираа во Беласица пролетнава полусезона?! Начув само дека станува збор за извесна градежна фирма и истите требало да се префрлат кај нас од следнава сезона...
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
819
Поени од реакции
1.225
Дали некој од вас има инфо кои луѓе финансираа во Беласица пролетнава полусезона?! Начув само дека станува збор за извесна градежна фирма и истите требало да се префрлат кај нас од следнава сезона...
Чифлиганец ако е ќе пушти 500 квадрати за Вардар :duel::duel::duel:
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Дечко, немаш појма што збориш за Џипун конкретно. Колку деца да знаеш му има даено на Вардар од школата што ја работи. Го има нудено и Елмас прво кај нас, ама не му чинел на моронот Самоил. Ако очекуеш парично да помогне, малку си у заблуда, и тој самиот едвај крпи крај со крај. Но во никој случај не смее да се стави во ист кош со останатите хиени затоа што е еден од ретките искрени фудбалски ликови кај нас.
elmas uste od leto 2012ta kako togas 12 godisen igrase za rabotnicki (ostaj informacijata na wiki deka 2015ta pristignal, toa e greska), taka sto ne mozel prvo da go nudel na vardar vo kombinacija so odbivanje na simev bidejki simev tek pokasno bese vraboten od vardar.

Дали некој од вас има инфо кои луѓе финансираа во Беласица пролетнава полусезона?! Начув само дека станува збор за извесна градежна фирма и истите требало да се префрлат кај нас од следнава сезона...
ako se trgne na strana vardar zaradi krizata, togas belasica gi imase najmizernite plati vo ligata (tuka negde so borec), znaci koj i da finansiral, verojatno ne e nekoj koj ozbilno se zamara.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.475
Поени од реакции
3.539
Дали некој од вас има инфо кои луѓе финансираа во Беласица пролетнава полусезона?! Начув само дека станува збор за извесна градежна фирма и истите требало да се префрлат кај нас од следнава сезона...
Во понеделник треба да се среди работата, така велат информациите ..
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
459
Поени од реакции
1.391
Во понеделник треба да се среди работата, така велат информациите ..
Брату барем ти си стар член на форумов, не ги лапај тие фори со понеделниците. :D
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Во понеделник треба да се среди работата, така велат информациите ..
Хахах помина времето коа се летавме на вакви срања.
Автоматски споено мислење:

Мада Комити на фејс пред пола саат имаат напишано дека очекуваат многу брзо позитивни вести за ФК Вардар.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.890
У целиов мој живот дур го пратам Вардар, просечно по 4-5 инвеститори го спасуваат на годишно ниво. Повеќе верувам на рекламите Ема на 3км од мене сака да се ебе.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
И Томовски имаше вчера или завчера дека очекува позитивни вести наскоро.

За мене позитивна вест е само ако Самс го плати долгот и го превземе некој нов, или новиот го плати долгот на Самс а Вардар го добива Тренинг центарот и Академијата во парк.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
Бев отсутен од форумот некое време, се враќам и пак читам за ПОНЕДЕЛНИК... Не бе, си викам, не е ваљда овој, следниот :pijanco:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom