Фан Клуб: Вардар

Член од
29 септември 2011
Мислења
1.595
Поени од реакции
1.248
Мирчевски во штипска Брегалница

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.143
Поени од реакции
53.705
И Ренова и Силекс губат во бараж. Со нив во лига, ќе сонуваме прва лига уште 5 години :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.143
Поени од реакции
53.705
Значи наредна година со:

Силекс Кратово
Охрид
Велешта
Кораб Дебар
Гостивар
Кадино
Тетекс
и две екипи од
Воска Охрид
Фортуна Синѓелиќ
Беса Добридол

Најверојатно Воска и Беса.
Ќе се јадеме 5 на 5 :D

Не ни одговара што отпадна Силекс, ќе не издуваат лабаво ако не се среди ситуацијава.
Ќе биде јака лигава, пример према источниот регион е 3 пати подобра.

Какво гостување спремам за Дебар, само да паднеме во првиве кола, ни корона, ни забрани, ништо не ме занима :D
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
5.626
Поени од реакции
1.158
Ова Велешта во Струга е некое село а хах кујзнае таму дали ке пуштат гостување , за Охрид е сигурно таму очекувам добра бројка поготово да падне август септември па може и да се избањаме како пред 10 години :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.143
Поени од реакции
53.705
Ова Велешта во Струга е некое село а хах кујзнае таму дали ке пуштат гостување , за Охрид е сигурно таму очекувам добра бројка поготово да падне август септември па може и да се избањаме како пред 10 години :)
Ако пуштат гостување во Велешта, нема да успеат да не изнесат од селото, ни со цела армија. Нема навивачи тука, со калаши ќе не рокаат :D
Чаир и Тетово е ко да гостуваш во Ресен и Пробиштип за овие. Кој играл трета лига знае, доаѓаш и знаеш дека ќе изгубиш, немаш друга опција :D
Тоа е село каде што македонската власт одамна нема ингеренции.

Инаку сезонава ја играа во Велешта, иако дел од утакмиците ги играа и во Струга.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
1.635
Поени од реакции
3.608
Значи наредна година со:

Силекс Кратово
Охрид
Велешта
Кораб Дебар
Гостивар
Кадино
Тетекс
и две екипи од
Воска Охрид
Фортуна Синѓелиќ
Беса Добридол

Најверојатно Воска и Беса.
Ќе се јадеме 5 на 5 :D

Не ни одговара што отпадна Силекс, ќе не издуваат лабаво ако не се среди ситуацијава.
Ќе биде јака лигава, пример према источниот регион е 3 пати подобра.

Какво гостување спремам за Дебар, само да паднеме во првиве кола, ни корона, ни забрани, ништо не ме занима :D
ovaja sezona istocnata bese osetlivo podobra od zapadnata bidejki bregalnica i tikves bea podobri i od FK skopje, za drugite od zapad da ne zboruvame, amaterista. sega so toa sto bregalnica i tikves vlegoa vo prva liga, a sileks ispadna vo vtora malku se smeni ramnotezata.

kolku kvalitetni ke bidat, ili za vardar sto e pobitno, kolku kvalitetna ke bide vtora liga zapad povise zavisi od fudbalerite koi ke se potpisat od iminjata na klubovite. letoto na primer gostivar se zasili i bese mozda i favorit na zapad, ama se raspadnaa zaradi finansiski problemi uste vo tek na prvata polusezona. kaj sileks treba da se vidi so koj tim ke nastapat. jas mislam deka najkasno posle ECL kvalifikaciite ke zamine skoro celiot starten sostav bidejki toa se fudbaleri koi komotno mozat da najdat prvoligas, pa da se poceka kakvi zameni ke potpisat (a ne mozat da nosat srbi, nesto sto od pamti vek im e specijalitet).

gore dole ako se gleda aktuelnata sostojba na vtoroligasite od zapad nema dobar tim ako se trgne na strana enigmata sileks. ohrid sto bea vtori i sega igraa so renova se pravi amateri, osven 2-3ca fudbaleri nema drugi koi bi mozele da fatat mesto kaj prvoligas, duri belasica i vardar momentalno imaat pokvaliteten tim. taka sto vardar ako uspee da go zadrzi timot (pomalku verojatno, mislam da se zadrzat pokvalitetnite fudbaleri) ili potpise nekolku dobri fudbaleri za vo 2. liga vo najmala raka bi trebal da se bori za vtoroto mesto. prasanjeto e sekako dali toa ke se sluci.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.143
Поени од реакции
53.705
Квалитет може нема, ама добар ќотек има за извоз :D
Плус ако Воска има амбиции или не дај боже Велешта, толку ни е.
Енигма е Вардар, не се знае во која насока ќе оди клубот.
За оваа лига треба тим од искусни второлигашки играчи, во комбинација со неколку помлади, по можност пргави играчи, брзи, без преголема техника.
Од моменталниов состав, од Блажевски и Петковски би имале ќар ако останат.
Најденов и Виктор Велковски не верувам да останат.
Јас се надевам дека задржиме некои од триоти млади дефанзивци и последната линија ќе се надополни со некои искусни играчи.
Ако има шанси да заигра Грне, па и Глигоров, на коњ сме :D
Мислам дека лигата ќе биде погодена за Лазаревиќ и Давид Велковски, таман да се растечаат.
Илиќ е таман за втора лига.
Фалат старци, да натераш некого како Кировски да ти дојде или Баже Илијоски да го воскреснеш. Или како Вељановски, па дури и Петровиќ. Ќе дојде на ред да земаме некој како Ѓоксен Лиманов да игра или Аксентиев и Митров :D Не знам дали Ристе Наумов се пензионираше, да го ставевме во напад. Или некој поагресивен како оној Јовановиќ или Јовановски, што играше и ваљда уште игра за Тетекс.
И нормално, треба некои поагресивни тркачи, покрај Велковски и Лазаревиќ, што би орале по страна.
Најголемо засилување би било на Настевски да му швркне да игра пак во втора лига, ама скоро невозможно.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
7.081
Поени од реакции
3.927
Неловски од умс вратете го во тимот или сменето го со петре пијаницата ќе влезите прва лига
P. S. Само борчот ќе биди проблем

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.143
Поени од реакции
53.705
Урош Шикмановиќ и Перица Василевски :D

Треба да се побараат Никанчевски и Џангаровски, градеа кариера во некоја вукојебина.

Да знаев малку да играм фудбал, ќе оставев во моментов и работа и цел живот, ќе си остварев животна желба да заиграм за Вардар :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.143
Поени од реакции
53.705
Прашање е дали воопшто има план да се натпреваруваме во Втора лига. Само еден економ и 13 фудбалери се останати како пријавени во моментов...
Наводно имало активни разговори. Сите решенија кои се вртат во игра ми се многу бајковити, во ништо ме верувам.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.199
Поени од реакции
1.647
Единствено ако соберат пак пари Комити, па да ја почнат сезоната. Еве пред скоро една недела репортажа за ситуацијата во Вардар, на крајот има и изјава на Шилегов.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom