Фан Клуб: Вардар

Член од
18 септември 2020
Мислења
269
Поени од реакции
559
Освен медиумски покриеност на проблемот, со картите финансиски не постигнавте кој знај шо. Ако не се лажам 2 милиони негде нето пари излегле. 35к евра, то е ништо. На самсоненко не смееше да му се дозволи толку време(години) да биди газда без пари. Со секој поминат месец ве дозаглавуваше. Скопје го некеше очигледно клубот, па на сила минатата година го оставивте во клубот и ве дозаборџи. Огромен долг имате, освен државна помош не гледам приватник некој да сака да покрие милиони туѓи долгови. Или па пререгистрација и стечај.
@kano Миле е битолчанец, не му вервајте мн мн (се смеам, Миле е топ дечко)
 
Член од
17 август 2011
Мислења
6.530
Поени од реакции
10.435
Не знам зашто мислиш дека планира Самс да даде денар поише во клубов :D Неговото вложување тука секогаш било од интерес, веројатно во замена за амин од претходните власти за неговите други бизниси. Сега кога другите поволности му се стопирани, нема никаков интерес да се матка со Вардар.
Да се замараше некој од владата за Вардар, фино би било да го исцедат од се што има дур не го врати вардар во првобитната состојба, без 3 милиони евра долг.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
5.769
Поени од реакции
8.194
Не знам зашто мислиш дека планира Самс да даде денар поише во клубов :D Неговото вложување тука секогаш било од интерес, веројатно во замена за амин од претходните власти за неговите други бизниси. Сега кога другите поволности му се стопирани, нема никаков интерес да се матка со Вардар.
Да се замараше некој од владата за Вардар, фино би било да го исцедат од се што има дур не го врати вардар во првобитната состојба, без 3 милиони евра долг.
zatoa sto ako saka da go ima kako karta za podkusurvanje ke mora da go odrzuva vo odredena kondicija. realno glupa situacija sekako ali vo nieden slucaj ne mislam deka ke frlese tamu 300K evra za da se moze da se pravat transferi na primer a pritoa da gi izgubil celosno site interesi. nema logika da dozvoli zgasnuvanje ne mu ide u prilog.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
801
Поени од реакции
1.363
Возбуда во втора лига, расте адреналин, клубовите се појачуваат уште сега, се подсредуваат стадионите, сакаат спремни да бидат за шампионот... Им доаѓа Вардар :jeeee:

Да се надеваме на чудо и опстанок, друго и не ни останува.

"Изгребан од лавовска шепа, избоден од трнлива роза, сеуште на нозе стојам, сеуште се борам."
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.949
Поени од реакции
4.811
abe kakvi katarci kakvi gluposti, prikazni za deca se toa, katarci vo MKD investiraat samo u dzamii i ubavo si pisuvase, nivnata delegacija vo mkd bese za olabavuvanje na vizite, odnosno si baraa belci slugi od ovde. nikakvi investicii od tamu nema da ima.

tejk over odamna spremaat i grne i silegov so ona negovoto kur go boli ama se mesa. da celta bese ffm ama uspat dignaa tenzii i vo klubot. mora da se najde resenie so sams, sakal nekoj ili ne, na kraj krajeva on e seuste gazda. mora da se raboti so nego dur ne dojde nekoj ko mihajlo, toa e toa, drugo nema.
Автоматски споено мислење:zatoa ne trebase da se bira strana i da se rusi, nego da se raboti so toa sto imame. mislam deka i sega treba da povleceme vo taa direkcija. krajno vreme e da se ima seriozen sostanok so sams i negovite luge i da vidime dali moze nesto poveke. pak ke kazam, ako se dadeni 350K evra ko sto pisuvase da se rascistat del od smetkite moze i treba da se zbori.
Ама никој не го руши. Со тоа што собравме 3 милиони денари за да се поделат плати за играчите на неговиот клуб го рушиме!? Па тој 3 години како најавува дека си „оди“ и дека ќе ги покрие долговите што настанаа, и сега некој него го рушел. Нема ништо од ова.
А со тие 350К евра (ако уопште е точна сумава) си поделил 4 плати за чистачки и чувари во Академијата, како и кувари во Кампот (не комплетниот износ, туку минималец од 15.000 денари морам да напоменам), што суштински ништо не менува за клубот бидејќи не се водат/ле за вработени во ФК Вардар АД, туку во сосем друг правен субјект. За неговите намери со Вардар доволно говори дека е отпуштена целата клупска администрација, а деновиве е побарано од дел од стручниот штаб да потпишат спогодбен раскин на договорите.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.324
Поени од реакции
54.701
Наредниов натпревар е да се биде или не. Не е дека имаме некоја голема надеж, ама може да се каже дека е последна сламка за спасот. Иако, дури и со победа, многу тешко дека би опстанале на крајот.
Кажав и минатиот пат, не сме до толку слаби за да немаме ниту една победа, но целата атмосфера во тимот е прелоша и нормално е да губиме константно.
Силекс игра солидно последниве наптрвеари и мислам дека само привидно е на нискиве позиции. Денес играа куп дуел во Струга и победија на гости со 0-1.
Можеби ние би влегле поспремни во тој дуел, сепак немаат они толку широк состав за да играат недела-среда.
Силекс на домашен терен игра прилично лошо, така што имаме некоја надеж за бодови.
Ако изгубиме официјално е готова работата.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.003
Поени од реакции
3.683
Наредниов натпревар е да се биде или не. Не е дека имаме некоја голема надеж, ама може да се каже дека е последна сламка за спасот. Иако, дури и со победа, многу тешко дека би опстанале на крајот.
Кажав и минатиот пат, не сме до толку слаби за да немаме ниту една победа, но целата атмосфера во тимот е прелоша и нормално е да губиме константно.
Силекс игра солидно последниве наптрвеари и мислам дека само привидно е на нискиве позиции. Денес играа куп дуел во Струга и победија на гости со 0-1.
Можеби ние би влегле поспремни во тој дуел, сепак немаат они толку широк состав за да играат недела-среда.
Силекс на домашен терен игра прилично лошо, така што имаме некоја надеж за бодови.
Ако изгубиме официјално е готова работата.
Мене повеќе Ренова ми беа кандидати него Силекс, ама собраа бодови од братските екипи они, очекувам и викендов да им пуштат некое бодче, а и со Струга ќе извлечат нешто сигурно.. Нас само магична победа викендов може да не врати во игра, со нерешено само ќе се пролонгира очигледното, со пораз сме дефинитивно аут. Добро би ни дошло Пандевци што поскоро да избегаат од бараж-зоната па да чепнеме некое бодче кај Тетовче, а исто и со Ѓорче ако имаат обезбедено Европа, со Ренова и Работнички играме дома и може да се надеваме на некој бод, кај Борец ќе биде тешко, кај Струга губиме сигурно. Реално, не е толку лош распоредот до крај со тоа што следниве 2 кола се клучни за нас, мада џабе си правам филмови, нас никој нема да ни пушти за разлика од конкурентите, преслаби сме, а и атмосферата во клубот општо е катастрофа, така да..:popce:
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
807
Поени од реакции
1.284
Претставниците на Лидл денес биле на прием у Влада, а таму бил и Шилегов.
А Лидл да ни биде спонзор, а? Мислите дека им имаат спомнато такво нешто?
Петре
Претставниците на Лидл денес биле на прием у Влада, а таму бил и Шилегов.
А Лидл да ни биде спонзор, а? Мислите дека им имаат спомнато такво нешто?
Им има спомнато за коњот. Тој не ти помага, па што сака нека е со ФК Вардар.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.949
Поени од реакции
4.811
Кој е овој у средина на сликава?
Прегледај го приврзокот 291649
Сопственик на агенцијата, кој без никаков надомест е превозник на ФК Вардар на гостувањата полусезонава.
Нема спас...
Ај што сме слаби, ама ја кај играчите не гледам никаква волја, жар и желба за надигрување. Однапред се предадени, уште пред да излезат на терен...
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
763
Поени од реакции
1.956
Испаѓање у втора лига не е ништо, кој знае што ќе се случува до почеток на новата сезона...
Не иде на добро, али нека им служи на чест на сите што го направија ова.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.616
Поени од реакции
4.905
Сопственик на агенцијата, кој без никаков надомест е превозник на ФК Вардар на гостувањата полусезонава.

Ај што сме слаби, ама ја кај играчите не гледам никаква волја, жар и желба за надигрување. Однапред се предадени, уште пред да излезат на терен...
Ми заличе на Миленко Неделковски, па си викам немогуче:))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom