Фан Клуб: Вардар

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.446
Поени од реакции
68.658
Остави тие приказни брат, со овој состав ништо не може да не спаси. Единствено прекин на лигата или нејзино проширување, што никогаш не може да се оствари во нормални услови, ако нема најава од претходно...
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.748
Поени од реакции
12.758
Остави тие приказни брат, со овој состав ништо не може да не спаси. Единствено прекин на лигата или нејзино проширување, што никогаш не може да се оствари во нормални услови, ако нема најава од претходно...
Прилично неповолен распоред имавме. Иако сме фаворити за испаѓање, сепак мислам дека уште е рано за да бидеме сигурни. Следното коло е клучно дали ѓорче ќе им ја шитнат на гипсарите. Мислам дека со нив, пелистер и борец можеме да се носиме. Не двојат нешто особено многу па да се откажеме однапред.
 
Член од
11 мај 2020
Мислења
125
Поени од реакции
285
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
458
Поени од реакции
1.390
Pa na omer od komiti pa do uprava site mu go lizat,pravi idol vi e vtora liga ne vi bega
ти иди до кај Бедри џандарот у месара карши стадион и побарај свинско да ти даде, а ако има и маст свинска, земи и тоа.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.446
Поени од реакции
68.658
Да не требало место првото А да стои О?

Прилично неповолен распоред имавме. Иако сме фаворити за испаѓање, сепак мислам дека уште е рано за да бидеме сигурни. Следното коло е клучно дали ѓорче ќе им ја шитнат на гипсарите. Мислам дека со нив, пелистер и борец можеме да се носиме. Не двојат нешто особено многу па да се откажеме однапред.
Не заебавај и ти. Поразот на Ѓорче дома од Силекс е доказ дека никој нема да игра за нас полусезонава. Шанси немаме да се носиме со Пелистер, со црнчугите што ги собраа во последен момент се засилија доволно за да се спасат, а и имаат добри врски со другите клубови.
Пандев не шиша, Силекс ќе не прошиша, Ренова за нас е Реал Мадрид, така што останува само Борец, кој за жал игра сосема солидно и веќе има голема бодовна предност.
Распоредот не ни се погоди, со најсилните екипи играме одма и нема простор некоја да ни пушти. Господ не не спасува, единствено со наредба од горе, да му се навртат сите да играат против некој клуб. Не сме ние кадарни со овој состав да се избориме за опстанок и крај на муабетот.
 
Член од
30 декември 2014
Мислења
184
Поени од реакции
241
So ovoj sostav opstanok moze da se obezbedi samo ako uspeat da namestat nekoja utakmica so gjorce, rabotnicki, belasica i eventualno akademija/borec ako se nadvor od opasnata zona za ispaganje vo momentot koga ke igraat. Inace definitivno ke se macime za bodovi, imame ubedlivo najslab sostav vo liga. Srekja e sto godinava ima lokalni izbori, pa grad Skopje moze ke se zaangazira da namesti nekoja utakmica vo korist na Vardar so cel da opstane, a i da ne gubi politicki poeni/glasovi poradi eventualno ispagjanje na Vardar.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
So ovoj sostav opstanok moze da se obezbedi samo ako uspeat da namestat nekoja utakmica so gjorce, rabotnicki, belasica i eventualno akademija/borec ako se nadvor od opasnata zona za ispaganje vo momentot koga ke igraat. Inace definitivno ke se macime za bodovi, imame ubedlivo najslab sostav vo liga. Srekja e sto godinava ima lokalni izbori, pa grad Skopje moze ke se zaangazira da namesti nekoja utakmica vo korist na Vardar so cel da opstane, a i da ne gubi politicki poeni/glasovi poradi eventualno ispagjanje na Vardar.
За Шилегов и СДС никад нема да гласам, колку сакаат нека помагаат на Вардар. Видовме партиите колку помагаат, ради нив сме на ова дереџе.
 
Член од
1 август 2020
Мислења
35
Поени од реакции
45
Лигата или ќе биде прекината ради корона како лани или ќе биде проширена.Беласица закована на дното без никаква надеж за опстанок носи русин за тренер, чудно нели ?
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.475
Поени од реакции
3.539
Лигата или ќе биде прекината ради корона како лани или ќе биде проширена.Беласица закована на дното без никаква надеж за опстанок носи русин за тренер, чудно нели ?
Ќе ја праиме и ние со 20 тима хаха
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Луѓе тоа копитото на ФФМ не сакаше титулата да ни ја додели а вие очекувате да се проширела лигата заради Вардар.

Наша задача е да створиме слика дека очекуваме опстанок на регуларен начин. Исто така и да видиме кој е со клубот кога му е тешко а кој е само за пред камери и кога има шанса за кревање рејтинг.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.446
Поени од реакции
68.658
Толку е од клубот, можно е и да не ја довршиме сезонава воопшто.
Според sport1.mk, старата управа не ги дава прчатите, по што нареднава утакмица ќе ја изгубиме службено. Ако имаме уште една неодиграна, не селат во општинска.
Двете партии марионети на ДУИ. Слога ќе биде шампион наредниве години, тоа е тоа. Не сакаат да си стават беља на глава и да го спречат Груби во идните планови.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.475
Поени од реакции
3.539
Толку е од клубот, можно е и да не ја довршиме сезонава воопшто.
Според sport1.mk, старата управа не ги дава прчатите, по што нареднава утакмица ќе ја изгубиме службено. Ако имаме уште една неодиграна, не селат во општинска.
Двете партии марионети на ДУИ. Слога ќе биде шампион наредниве години, тоа е тоа. Не сакаат да си стават беља на глава и да го спречат Груби во идните планови.
Точно е ова. Засега е работата ,,где је печат''. Ама ако, сами сме си криви.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.302
Поени од реакции
22.588
Толку е од клубот, можно е и да не ја довршиме сезонава воопшто.
Според sport1.mk, старата управа не ги дава прчатите, по што нареднава утакмица ќе ја изгубиме службено. Ако имаме уште една неодиграна, не селат во општинска.
Двете партии марионети на ДУИ. Слога ќе биде шампион наредниве години, тоа е тоа. Не сакаат да си стават беља на глава и да го спречат Груби во идните планови.

cirkus ejjj... neka go prijavat izguben i neka napravat nov ebate...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom