Фан Клуб: Вардар

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.432
Поени од реакции
68.563
Многу тешко ќе стигнеме до опстанок, особено што следува период кога терените ќе бидат во подобра состојба за играње. На мртво врнежливо време ќе извадиме некое траљаво нерешено.
Дури мислам дека и последни ќе завршиме на крај. Во нормална ситуација ќе завршевме над Пелистер, ама и они и Беласица ќе местат и ќе не преминат на табелата. И Пандевци нема шанси да отпаднат, имаат релативно солиден тим и со Тетовче ќе се кренат кога тогаш. Некаква шанса гледам во Борец да влезе во подлабока криза и некако да се заврши пред Беласица/Пелистер, ама ќе биде претешко.
Треба да ги баталат натпревариве со посилни екипи и да се фокусираат на овие што ни се мечеви за директен опстанок. И нормално, да наштелуваме некоја победа со Работнички/Ѓорче :D
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Многу тешко ќе стигнеме до опстанок, особено што следува период кога терените ќе бидат во подобра состојба за играње. На мртво врнежливо време ќе извадиме некое траљаво нерешено.
Дури мислам дека и последни ќе завршиме на крај. Во нормална ситуација ќе завршевме над Пелистер, ама и они и Беласица ќе местат и ќе не преминат на табелата. И Пандевци нема шанси да отпаднат, имаат релативно солиден тим и со Тетовче ќе се кренат кога тогаш. Некаква шанса гледам во Борец да влезе во подлабока криза и некако да се заврши пред Беласица/Пелистер, ама ќе биде претешко.
Треба да ги баталат натпревариве со посилни екипи и да се фокусираат на овие што ни се мечеви за директен опстанок. И нормално, да наштелуваме некоја победа со Работнички/Ѓорче :D
Нема уште три меча до крајов на регуларниот дел од сезоната? Со Струга, Ренова и Шкендија или јас трипам нешто? Ако е така со математикиве нема шанси да испадне Вардар.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.432
Поени од реакции
68.563
Нема уште три меча до крајов на регуларниот дел од сезоната? Со Струга, Ренова и Шкендија или јас трипам нешто? Ако е така со математикиве нема шанси да испадне Вардар.
Уште 14 има. Три од втор и 11 од трет круг.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.432
Поени од реакции
68.563
Јас пак мислев се дели табелата и потоа и се игра плејоф и плејаут. :facepalm:
Не, има трет круг како на времето што беше. Затоа и нема распоред, бидејќи истиот се прави врз основа на позициите на крајот од вториот круг.
Од последниве три натпревари, единствена шанса за бодови е Струга и треба целосно да се фокусираат на тој натпревар. Каков потоп не чека со Шкендија, леле мори мајко.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Не, има трет круг како на времето што беше. Затоа и нема распоред, бидејќи истиот се прави врз основа на позициите на крајот од вториот круг.
Од последниве три натпревари, единствена шанса за бодови е Струга и треба целосно да се фокусираат на тој натпревар. Каков потоп не чека со Шкендија, леле мори мајко.
Епа штом е така килаво ќе биде до крајот. Мали ќе бидат шансите за опстанок. А во поглед на последните 3 мечеви , јас мислам дека поголема е шансата да им земат бодови на Ренова.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
Вардар нема да испадне, незнам зошто воопшто се збори на таа тема.

Следно коло играме со Шкендија, па следи уште една во Тетово со Ренова. Потоа дома со Струга. Ако од овие три чепнеме 3-4 бода ќе биде одлично и ќе нема потреба од штелање во трет круг.

Третиот круг ќе биде карневали, ќе има на ти го, дај ми го.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.432
Поени од реакции
68.563
Мене баш тоа на ти го, дај ми го ме плаши во ситуацијава, затоа што немаме некое другарче кое би не спасувало. Имаме 5 победи залиха пред Беласица што може да се покаже за доволно на крај, со оглед на тоа што имаме и меѓусебен дуел. Не се ништо појаки они, дотогаш ќе влеземе барем во натпреварувачки ритам. Ама, која би била втората екипа која би завршила позади нас? :D
Јас Ѓорче го гледам како решавачко, се надевам дека во моментот кога ќе играме со нив, ќе имаат обезбедено Европа. Не знам како ќе се формираат натпреварите од последениот трет круг, ама убаво би било слабиве екипи на старт да играат со Шкендија, Слога и Ѓорче за да нема некоја местенка на наша штета.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.274
Поени од реакции
22.480
Мене баш тоа на ти го, дај ми го ме плаши во ситуацијава, затоа што немаме некое другарче кое би не спасувало. Имаме 5 победи залиха пред Беласица што може да се покаже за доволно на крај, со оглед на тоа што имаме и меѓусебен дуел. Не се ништо појаки они, дотогаш ќе влеземе барем во натпреварувачки ритам. Ама, која би била втората екипа која би завршила позади нас? :D
Јас Ѓорче го гледам како решавачко, се надевам дека во моментот кога ќе играме со нив, ќе имаат обезбедено Европа. Не знам како ќе се формираат натпреварите од последениот трет круг, ама убаво би било слабиве екипи на старт да играат со Шкендија, Слога и Ѓорче за да нема некоја местенка на наша штета.

taka e de, na kraj posledno kolo e prv so vtor... ako dobro se sekavam ide 1-12; 11-1 vtoro kolo itn...

bi bilo dobro da dogovorime 3 za 3 so renova i struga lol... plus pobedi so pelister i belasica i borec i svrsena rabota e...

6 doma plus rabotnicki ako ni se pogodi vo "gosti", zavisno od koj kako ke zavrsi... racunaj site pod nas ke imaat edna ekstra u gosti. ovie 3 kola bitno e samo sileks da ne ne prestigne.
 
Последно уредено:

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
456
Поени од реакции
1.385
Има некој, информации до кај е работава со ваучериве?
Се искористи ланскиот?
Платен е долгот према ПУИГ?
И најбитно, одблокирана е сметката?


п.с. последно што прочитав ќе се трењира на теренот од ФФМ.

Ако се активираат и овие, излез у Европа стварно би бил реална опција.

FK-VARDAR-FK-PELISTER-2021-4.jpg
 
Последно уредено:
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
По грешка отишло вака.
- Колку напатени фаци се Битолчаниве, дури ми е тужно да ги читам. Кај не беа ни во ситуација да победат, кај на два пати беа во негатива, кај постигнаа гол од чист офсајд, а на кој претходи и нерегуларно изведен корнер (иде слика во прилог), уште се јачаат како имале доминација и креирале повеќе шанси. Па шанкуриња неотесани, фала богу дека ќе доминирате екипа собрана во 5 за 12, чии играчи не можеа да стојат после 70'. Два пати ќе не прегазеа сезонава, а на првиот меч им оддржавме лекција по фудбал и да не беше Бразилецот, уште 24 часа да се играше немаше гол да дадат, а вчера пак спасуваа глава откако нашиве буквално застанаа на терен. Се ова само потврдува дека онаа нивна победа во Тетово против Шкендија е една тешка намештаљка.
Korner.jpg
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Две тешки гостувања не очекуваат прво против Шкендија после поритв Ренова.Со Шкендија нема што да се бара за Ренова бар ќе бидат физички подготвени па можо е да се извади нерешено.Потоа дома со Струга натпревар на кој мора да се оди на три бода.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.274
Поени од реакции
22.480
Две тешки гостувања не очекуваат прво против Шкендија после поритв Ренова.Со Шкендија нема што да се бара за Ренова бар ќе бидат физички подготвени па можо е да се извади нерешено.Потоа дома со Струга натпревар на кој мора да се оди на три бода.

na dvata natprevari vo tetovo treba da se igra so zgustena defanziva. imame MALA prednost i ednite i drugite MORA da brkaat pobeda taka da se e mozno. pokvalitetni se ama so malku sreka se moze da se sluci pogotovo so renova.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom