Фан Клуб: Вардар

Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
Без соодветни припреми, и неискуството тоа е тоа. Напаѓаа цело време, а ние класика малери сме и мораше да влезе. Штета, малце фалеше за 3 бода...
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
877
Поени од реакции
2.421
Без соодветни припреми, и неискуството тоа е тоа. Напаѓаа цело време, а ние класика малери сме и мораше да влезе. Штета, малце фалеше за 3 бода...
Малери???0-3 требаше да биди да не беа тие банални грешки во одбраната.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.726
Одлично отварање на вториот дел од сезоната. Со оглед на тоа што почнавме со целосно нов тим, без подготовки, секој бод е ко победа. Поготово во вакво коло кога сите конкуренти ќе изгубат. Пред почетокот на колото бевме 6 бода од бараж, сега сме 7, а 9 од директно испаѓање :ljubove:
Очекувам да имаме подобрувања во играта како што ќе поминува времето така што опстанокот е и те како реален.

Ни следуваат две тешки гостувања, со 1 бод против ренова би бил презадоволен.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.291
Поени од реакции
22.537
Малери???0-3 требаше да биди да не беа тие банални грешки во одбраната.
:pos:

trupovi nevideni ste... 2 utakmici protiv nas se izvlekuvate, dodaj i bodovite so skendi u gosti i realno treba da ste posledni na tabelata.

prviot gol prasanje dali bese gol ili ofsajt, vtoriot manevski sekunda dve predtoa napravi faul.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Go gledase fudbalot ili se brckase vo bazenot ?
Малери???0-3 требаше да биди да не беа тие банални грешки во одбраната.




Со голот од офсајд или без него 0-3 требало да биде? Не зезај срамота е што толку зицери промашија овие вашиве камења од нападот. Да играа Вардар одбрана на човек, а не зонски и да не пробуваат офсајд замки да прават Пелистер немаше да мрдне.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.291
Поени од реакции
22.537
Bitno bese denes da tepame... So pobeda ke gi otkazevme surite a realno tie i ke se raspadnea po poraz. Nitu imaat tim nuti imaat samodoverba deka ke opstanat ke si ja prifatea realnosta deka se jojo klub taka da ova ke bese posleden klin vo kovcegot.

Do kraj na vtorata runda imame 2 utkamici kade treba da izigrame, so renova i struga doma. Ako uspeeme i so niv da zememe bodovi togas opstanuvame sigurno. So skendi moze da eksperimentirame nekoja bunker taktika, i taka dzizi bar za taktika ne e los. Kako sto stojat rabotite bitno e da ne padneme pod 6to toa bi znacelo edna ekstra utakmica doma vo tretata rudna pa i ako ni padne gostuvanje kaj rabotnicki togas bi bilo ekstra.

Kako i da e solidni bevme denes, Ilic ke bide klucot mora da brani dobro poslebno na prekini. Ke se macime so site, edno e sigurno imame dovolno dobar tim da bideme nezgodni za bilo koj posebno so mali pripremi i uigruvanje. Malku cudna izmena mi bese so Mirecevski, mislam deka ako ostanuvame so 1 u napad i se menuva formacijata treba bas on da ostane do kraj kako brz i prilicno dobar strelec. Poslednite 20 min mora da se smeni formacijata i da se igra 4-5-1 da se zadusi igrata kolku sto moze.

Sve da mu ebam na Manevski.
Автоматски споено мислење:

Go gledase fudbalot ili se brckase vo bazenot ?

da ja gledav utakmicata. sto ne e jasno? gol od ofsajt, vidi ubavo i vtoriot manevski ima race na lazovic sekunda pred golot. nasive se cisti ko solza.

imavte poveke od igrata i sansi mada toa se ocekuvase. igravte protiv tim bez pripremi i uglavno so deca. bez pola ekipa bez 5 prvotimci od minatata polusezona.

so pripermi, so zaslivuanja i so somnitelni golovi izvadivte nereseno. realno za da pobedite treba pionerite da vi gi pustime ili da pocekate da napravime zenska ekipa...
 
Последно уредено:
Член од
8 октомври 2015
Мислења
877
Поени од реакции
2.421
Со голот од офсајд или без него 0-3 требало да биде? Не зезај срамота е што толку зицери промашија овие вашиве камења од нападот. Да играа Вардар одбрана на човек, а не зонски и да не пробуваат офсајд замки да прават Пелистер немаше да мрдне.
Абе центарот не го помина миравци дај не ме заебавај...
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
Абе центарот не го помина миравци дај не ме заебавај...
Не ти е незгодно што примивте 2 гола, од тим без припреми и деца што утре имаат онлајн предавања во школо? Пациенти бевте и останавте.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.291
Поени од реакции
22.537
Абе центарот не го помина миравци дај не ме заебавај...
a 2 gola vi dadovme... zamisli da imavme use edna nedela pripremi i da go pominevme centrarot 3-4 pati?

P E T A R D A ke srknevte
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
a 2 gola vi dadovme... zamisli da imavme use edna nedela pripremi i da go pominevme centrarot 3-4 pati?

P E T A R D A ke srknevte
ќе те видиме на крајот од сезоната дали вака ќе се радуваш,лесно ќе сркните 5-6 петарди пролетва со гаранција
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.291
Поени од реакции
22.537
ќе те видиме на крајот од сезоната дали вака ќе се радуваш,лесно ќе сркните 5-6 петарди пролетва со гаранција
ne se raduvam, krivo mi e sto ne tepavme. najnebitno e kolku i dali ke srkneme petardi, bitno e da se soberat dovolno bodovi.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Абе центарот не го помина миравци дај не ме заебавај...

Епа како тогаш примивте голови ако центарот не го поминале? Колку што знам не ги дадоа двата гола од гол на гол. Или пак ти може друг натпревар имаш гледано?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom