Фан Клуб: Вардар

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.802
Поени од реакции
4.065
Култ кон клубот негуваат 100-300 души и тоа е тоа. На остатокот имтребаат и резултати и убав фудбал за око и константен напредок и атрактивни противници и противничка навивачка група на трибини.
За тоа се виновни клептоманите што беа по управите од 90' наваму.
Кога соседните екипи прогресираа и вложуваа, кај нас се гледаше кој колку може повеќе да испере и украде.
Тоа се милиони и милиони изгубени пари од не продажба на играчи, не продадени карти и сѐ што оди со едно водење на клуб.
Да не зборувам за изгубените таленти што се одлучиле да одат во друг клуб заради тоа што клубот немал за прашок за перење или талентите што биле одбиени од стручнаците.
Поентата ми беше заради нив се изгубени, покрај генерациите на фудбалери и многу генерации на навивачи.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.405
Поени од реакции
1.295
Култ кон клубот негуваат 100-300 души и тоа е тоа. На остатокот имтребаат и резултати и убав фудбал за око и константен напредок и атрактивни противници и противничка навивачка група на трибини.
одлично објаснето!!
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
730
Поени од реакции
1.808
Можам да кажам само големо БРАВО!
Повторно ми ја враќаат довербата во групата, во нас како народ.

И ајде нека ова биде нов почеток, од денеска од 19:47 нека нè изненадуваат само добри работи за клубот, групата и сите нас фановите.
Автоматски споено мислење:

Za Vardar

Odjekue pjesma poznata stara
To igra nas junak dole sa Vardara

Navija se, sve Skopje zvoni
U prodor ide Savevski Toni

A Vasil onako zasukao brke
Protivnik drhti, bit će frke

Trzaj Zdravkova, pa jos jedna varka
Centaršut pronalazi neumoljivog Darka

U obrani Setinov, stamen ko Šara
I nema protivniku boda sa Vardara

I ima još ljubavi, al ne može da stane
Jer sam tu provodi vojničke dane

I koliko god život dug da bude
Ja voljet ću Skoplje i te divne ljude

A Vardar nek mi živi i nek dobro stoji
Crveno - crni stroj nikog se ne boji

- Pavo Garić
 
Последно уредено:

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.405
Поени од реакции
1.295
Нека се јават сами на темава скептиците што не веруваа дека и 10.000 карти ќе се продадат. :)
добро би било да се види колку индивидуи купиле карта, тогаш би се знаела вистинска бројка на луѓе. вака, имаш еден куп кои купуваа по 10 карти, а една јавна личност и 50 купи и баш ја имаше по портали, не ми текнува која беше.

не за друго, вака се создава лажна слика за бројка на навивачи, па после коронава коа ќе се игра со публика веднаш ќе се очекува толкав број, а реалноста ќе биде 200 до 500 на трибини.

плус, не знам дали можеше, ама веројатно и од странство имаат купувано.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
5.728
Поени од реакции
8.651
не за друго, вака се создава лажна слика за бројка на навивачи, па после коронава коа ќе се игра со публика веднаш ќе се очекува толкав број, а реалноста ќе биде 200 до 500 на трибини.
Кај никој не се создава лажна слика :)
 
Член од
1 август 2015
Мислења
776
Поени од реакции
1.260
Сигурно карти не купиле 30К луѓе, но тоа е најмалку важно. И во регулар услови никој засебно не купува карта само за себе, туку купува неколку за екипата со која ќе оди. И во други земји каде се правеле вакви акции не се распродавале карти од исто толку луѓе колку капацитетот.

Ова е поставување на нови стандарди, летвичката е крената повисоко, на противниците ќе им треба многу вежбање и труд да го премостат ова.

Нека почне сезоната, па да се надеваме на убави вести во март-април.

Никој како Вардар од Скопје! 1947/1987
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
924
Поени од реакции
1.287
Нека се јават сами на темава скептиците што не веруваа дека и 10.000 карти ќе се продадат. :)
Јас не верував дека ќе се продадат, поради тоа што не е прецизирано за какви намени ќе се искористат соберените средства. И не верував дека јавни личности и политичари ќе се вклучат во акцијата, а најмногу сум изненаден што акцијата добила и на регионални размери. Ама добро е што на крај се покажа дека сум згрешил, патем луѓе сме грешки правиме. :D

Инаку сега кога веќе е распродаден скоро стадионот, ваква акција може да направат со РК Вардар да ја распродадат салата и средствата да одат за ФК Вардар.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.405
Поени од реакции
1.295
Инаку сега кога веќе е распродаден скоро стадионот, ваква акција може да направат со РК Вардар да ја распродадат салата и средствата да одат за ФК Вардар.
не верувам дека тоа е можно пошо РК и ФК сега се во различна сопственост, едино газдата на РК ако се согласи на такво нешто. ете дур го пишувам ова ми текна дека тој беше ликот што купи 50 карти. епа може да се согласи. мада поедноставно ќе беше МК Тикетс да направеа да нема лимит кај капацитетот бидејќи секако тоа се фиктивни карти, а не вистински.
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
817
Поени од реакции
1.609
не верувам дека тоа е можно пошо РК и ФК сега се во различна сопственост, едино газдата на РК ако се согласи на такво нешто. ете дур го пишувам ова ми текна дека тој беше ликот што купи 50 карти. епа може да се согласи. мада поедноставно ќе беше МК Тикетс да направеа да нема лимит кај капацитетот бидејќи секако тоа се фиктивни карти, а не вистински.
Михајло купи 1000 карти според порталите, не 50.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
924
Поени од реакции
1.287
не верувам дека тоа е можно пошо РК и ФК сега се во различна сопственост, едино газдата на РК ако се согласи на такво нешто. ете дур го пишувам ова ми текна дека тој беше ликот што купи 50 карти. епа може да се согласи. мада поедноставно ќе беше МК Тикетс да направеа да нема лимит кај капацитетот бидејќи секако тоа се фиктивни карти, а не вистински.

И јас како членот погоре мислам дека прочитав оти купил 1000 карти. Мислам дека беше на спортмедиа или екипа напишана оваа вест. Па според тоа сметам дека не би требало да биде проблем да се направи и ваква акција.
 
Член од
1 јануари 2021
Мислења
20
Поени од реакции
63
И јас како членот погоре мислам дека прочитав оти купил 1000 карти. Мислам дека беше на спортмедиа или екипа напишана оваа вест. Па според тоа сметам дека не би требало да биде проблем да се направи и ваква акција.
nema da ima efekt
 

Kajgana Shop

На врв Bottom