Фан Клуб: Вардар

Член од
29 септември 2011
Мислења
1.656
Поени од реакции
1.328
Имаме ли право на трансфери? Со овие средства може да се донеде некое засилување.

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
10.022
Поени од реакции
21.181
Тоа титулите што ги донесе нека им ги напика у гз на жена му и таа Маша или како и да се вика ќерка му.
Нема титула на светов што вреди толку за Вардар да дозволиме да пропадне.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.323
Поени од реакции
54.700
Исто така се прават напори да биде подмирен Новак... проблем создава што не се знае колку пари има земано на рака.
А можеме само да претпоставиме зошто баш сега Новак решил да си ги бара парите :)
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.949
Поени од реакции
4.810
А можеме само да претпоставиме зошто баш сега Новак решил да си ги бара парите :)
Мене ми е потполно јасно, а верувам и на добар дел од вас. Овие се тотални лудаци... не бираат средства како да го блокираат клубот.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
5.669
Поени од реакции
1.323
Драган Томовски кој моментално е директор во клубот објави на фејсбук дека Самсоненко не дава Вардар да тренира во Хиподром и акадрмијата кај стадионот ..

Срамота ова што му прави на клубот , и ти и академија носете се у курац за 3 години го уништи клубов ебате русинот
 
Член од
1 август 2015
Мислења
801
Поени од реакции
1.363
Сергеј е бизнисмен, знае што прави и ова го има предвидено. Вложил и не сака туку така да ги даде двата објекти. Се лакта со власта да продолжи со објектите на плоштад.
Вардар е заложник и највеќе трпи од ова.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
807
Поени од реакции
1.284
Сергеј им вика ќе ви ги дадеме на користење, ама напрајте договор за сметки, вработени и слично вие да плаќате.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
801
Поени од реакции
1.363
Автоматски споено мислење:

Пак катарците се спомнуваат...
 
Член од
11 мај 2020
Мислења
112
Поени од реакции
272
Со верба во Џиџи и Бог напомош. :свиркам:

 
Член од
1 август 2015
Мислења
801
Поени од реакции
1.363
Шкупи,Шкендија и Ренова со поголеми ваучери од Вардар...
135K евра за Вардар, 100К помош од градот и да се соберат од карти уште 15К доаѓаме до буџет од 250К евра. Ова е доволно да се истурка полусезонава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom