Фан Клуб: Вардар

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
5.769
Поени од реакции
8.198
Epa prijatele problem e sto sams nema nisto na negovo ime , sve e na zena mu staeno . Ova mislam i go kaza nekoj pred dva tri meseca ovde od poinformiranite clenovi , taka da slobodno moze da kazeme deka mu go nacuka na Vardar sose jajca likot ..

Kje vidime za ova uste se ubeduvaat so Novak kolku sto znam , a ako e vekje processuirano toa togas isti kur ni e dali kje ispadneme ovaa ili narednata sezona ..
Golem kur na civo ime e, neka i go zemat na nejze, daj bre dosta so prikazni, drzava e ako saka se moze.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.199

"На Џиџи помошници во овој период на спас на клубот ќе му бидат вардаровите „деца“ Бобан Грнчаров, Никола Глигоров и Златко Таневски, сите фудбалери на црвено-црните во златниот период на македонската гордост од 2014 до 2017 година. Кондициски тренер се очекува да му биде Михајло Шејкероски – Шани, кој есеноска беше дел од Работнички, а Саша Илиќ останува тренер на голманите.

За утре е закажан состанок во Академијата на Вардар, по кој ќе излезат почисти информации околу иднината на клубот, кој во пролетниот дел, ќе бид засилена и со низа млади фудбалери од младинскиот погон."
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.949
Поени од реакции
4.811
Ви најавив за Џивџи, иако се молев дека нема да се оствари. Е сега ич не ми е јасно кој стои позади овој потег. Џиџи сите знаеме добро дека претходниот пат за тренер беше изричито ставен од партија кога управуваа Коце и Шишко со Вардар. Што значи доколку тераат и натаму Самоил и Мирко, апсолутно има логика, ама па од друга страна никако не ми се уклапа тука муабетот за Грне помошник тренер. Едно е сигурно дека сите други слободни тренери со лиценца не се нафатиле во моментов да го водат Вардар, па ништо чудно на комуњарскиве пајташи да им останал Џиџи како единствен избор.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
1.329
Реално пак останаа играчи за да се скрпи тим за опстанок. Среќа што есента собравме бодови па сега 15 бодови од 15 натпревари ќе ни завршат работа.

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
5.769
Поени од реакции
8.198
realno dzidzi moze e i najdobra opcija sto ja imame, ima dovolno iskustvo i valjda kontakti da izboksuva opstanok i da ne spasi nas i negovata kariera.

kolku e tocno toa za transferi? mene mi lici ko u efe da e kazano, i ako seuste nema zabrana togas treba da se pobrza i da se donese koj moze od konkurentite za opstanok. cel treba da ni bide da go oslabime borec i bar use eden klub ako e mozno toa. mislam deka parite od kartite za toa treba da se upotrebat AKO ima moznost za toa.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.003
Поени од реакции
3.683
Катастрофална ситуација.. Во прилог ни оди што собравме доста бодови есента, а Беласица се само на 9, а ко кец на десетка ни дојде и ситуацијата со Борец, па очекувам главната битка да се води со Беласица, Пелистер и Борец, ама со забранава за трансфери ќе биде ужасно тешко. Џиџи можда е и само ставен ради-реда, со оглед на тоа што немаат лиценца Глигоров, Грне, Злате, веројатно они ќе имаат голема улога. Искрено не сум оптимист, не знам како би успевале да собереме бодови со овој состав, прелошо е што уште на старт играме со Пелистер, без подготовки ни се спрема уште од старт пораз и топење на разликата со нив.
Без Цветановски и Мицевски и без никаква ширина во составот сме, средниот ред ќе биде најпогоден бидејки останавме само на Најденов, а и тој беше топло-ладно есента и не се истакна како лидер, штета што и младиот Стојчевски избега во Пандев, ќе треба да ископаме некој од младинци да покрие таму, јас би го играл Лазаревиќ во средина, за десно ќе покријат Давид Велковски и оној Петејчук од младинците. Позади останаа младите што играа, тука е и Виктор Велковски, нема да има многу промени, нападот ќе зависи највеќе од Мирчевски, среќа што и овој не ни кидна, и ќе се молиме на Шиле и Петковски со повремени блесоци да не вадат.
За крај, и да избориме опстанок, тоа ќе значи играње бараж, дури и за тука сум скептик дека ќе се носиме со овој состав ама ајде.. Искрено побитно е да се изгура сезонава и да се среди ситуацијата во меѓувреме, макар и испаднале, ама испаѓање може да биде кочница за понатамошно функционирање и нови инвеститори, се надевам нема да гледаме пак нови глупости од типот проширување лига, фузии и слично
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.324
Поени од реакции
54.707
Мирчевски не може да оди никаде освен во Беласица, бидејќи веќе има променето два тима сезонава. Инаку и тој ќе фатеше кидавела. Очобол состав имаме, плус невоиграни. Плус конкурентите ни се врзани за бодови со некои екипи (пример Пелистер со поклонот од Шкенди), ќе треба и ние да местиме со некој од скопскиве клубови (Ѓорче можеби).
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.630
Поени од реакции
1.196
Ви најавив за Џивџи, иако се молев дека нема да се оствари. Е сега ич не ми е јасно кој стои позади овој потег. Џиџи сите знаеме добро дека претходниот пат за тренер беше изричито ставен од партија кога управуваа Коце и Шишко со Вардар. Што значи доколку тераат и натаму Самоил и Мирко, апсолутно има логика, ама па од друга страна никако не ми се уклапа тука муабетот за Грне помошник тренер. Едно е сигурно дека сите други слободни тренери со лиценца не се нафатиле во моментов да го водат Вардар, па ништо чудно на комуњарскиве пајташи да им останал Џиџи како единствен избор.
Се ќе имаше смислам да не беше грне помошник , сега кога е , јасно е дека не е на самс управата ,
Џиџи преговарал со Стевица ристиќ , Горан Попов и со Јовков менаџерот , толку знам ама ова е точно . Како овие се појавија у својство на преговарачи у име на управа не ми е јасно .
Многу работи не ми се јасни ама ај ...
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
807
Поени од реакции
1.284
Се ќе имаше смислам да не беше грне помошник , сега кога е , јасно е дека не е на самс управата ,
Џиџи преговарал со Стевица ристиќ , Горан Попов и со Јовков менаџерот , толку знам ама ова е точно . Како овие се појавија у својство на преговарачи у име на управа не ми е јасно .
Многу работи не ми се јасни ама ај ...
И после ова ми се крши филмот да купам уште карти. Со овие ликови не тераме нигде.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.003
Поени од реакции
3.683

„Засега, на располагање имаме еден млад тим. Знам дека преодниот рок трае до четврток, ама не би можел ништо да говорам сега, се зависи како ќе се реализираат работите што треба да се реализираат во клубот околу заостанатите плати и други активности.“
 
Член од
1 јануари 2021
Мислења
20
Поени од реакции
63
И после ова ми се крши филмот да купам уште карти. Со овие ликови не тераме нигде.
pa ovie lugje se samo za ovaa polu sezona kolku da ima nekoj dur ne dojdat katarcite, ti ako sakas ne kupuvaj karti nikoj ne te tera so sila
 

Kajgana Shop

На врв Bottom