Фан Клуб: Вардар

Casual87

жжж
Член од
10 декември 2020
Мислења
37
Поени од реакции
87
Ви кажавме. Се приклучуваат доста луѓе. Последен е Вујо. Ќе ги пуштаме полека. Со Бразилциве најголем проблем беше бидејќи појма немаа што се алучува со клубот.
Автоматски споено мислење:

До денес 01.02.2021 во 13:15 останати се за продавање уште 29,800 карти!
Не очекувавме толку многу за 3 дена и тоа на крај од месец Јануари. УГЕ уште немаат купено. Браќата од Тетово исто... во контакт сме ао неколку македонски здруженија кои активно собираат пари. Полека. Се над 25 000 е топ според мене
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
807
Поени од реакции
1.284
Нашата задача секако дека ќе ја завршиме, но работата е дали другите ќе си ја завршат онаа работа што веќе долго време ја најавуваат? Имаме уште цели 13 дена до дуелот со Пелистер...
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.657
Поени од реакции
1.329
Па оваа седмица повеќето институции и фирми ќе дадат плата така да би требало до викенд да се продаде голема бројка
 
Член од
1 август 2015
Мислења
801
Поени од реакции
1.363
Има доста полемики и недоверба за тоа каде би завршиле собраните средства кои патем се собираат за помош на ФК Вардар. Сите транскации направени со картички банката нареден ден прометот го префрла на сметка на фирмата преку која се извршило плаќањето, во случајов Пасворд Продукција. За трансакции направени со кеш се издава фискална сметка од страна на истата фирма, и нормално тој готовински промет мора да биде соодветно уплатен како дневен промет на нивната сметка. Сите овие средства понатаму ќе мора жирално да се префрлаат кон сметка за која намена и се собрани. Трага за тоа ќе има и сигурно нема да бидат префрлани по приватни сметки или сметки на фирми кои немаат врска со оваа акција. И да се случи такво нешто нема да може да се сокрие и ќе мора да има и те какво оправдување.

Сметам дека непотребно се дига прашина за ова со оглед на тоа дека се вклучени многу фирми, јавни фаци и истакнати легенди на клубот.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.949
Поени од реакции
4.811
Ви кажавме. Се приклучуваат доста луѓе. Последен е Вујо. Ќе ги пуштаме полека. Со Бразилциве најголем проблем беше бидејќи појма немаа што се алучува со клубот.
Автоматски споено мислење:


Не очекувавме толку многу за 3 дена и тоа на крај од месец Јануари. УГЕ уште немаат купено. Браќата од Тетово исто... во контакт сме ао неколку македонски здруженија кои активно собираат пари. Полека. Се над 25 000 е топ според мене
Друже, ме интересира дали е исконтактиран Стефан Ристовски!? Сепак е најголем вардаров репрезент во моментов, а долги години е ван Македонија и прашање е колку запознаен со дешавањата во клубот. Знам дека е од Тафталиџе - Млечен, и верувам дека доста членови од тој дел (ЛФ претежно) добро стојат со него, а ми се чини дека има и дури доаѓано на ракомет со групата. Би значело неговот приклучување на акцијата.
П.С. Исто така и Цујо Аврамовски да не го заборавиме. Дечкото беше изгорен да го носи дресот на Вардар и го докажа тоа. Искрено ми е многу криво за него што напушти, али едноставно беше приморан.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.199
Член од
10 август 2008
Мислења
670
Поени од реакции
1.736
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.003
Поени од реакции
3.683
Друже, ме интересира дали е исконтактиран Стефан Ристовски!? Сепак е најголем вардаров репрезент во моментов, а долги години е ван Македонија и прашање е колку запознаен со дешавањата во клубот. Знам дека е од Тафталиџе - Млечен, и верувам дека доста членови од тој дел (ЛФ претежно) добро стојат со него, а ми се чини дека има и дури доаѓано на ракомет со групата. Би значело неговот приклучување на акцијата.
П.С. Исто така и Цујо Аврамовски да не го заборавиме. Дечкото беше изгорен да го носи дресот на Вардар и го докажа тоа. Искрено ми е многу криво за него што напушти, али едноставно беше приморан.
Мислам дека имаше стори на инстаграм Стефан ставено, не сум сигурен, како и да е, ќе пробам да ги исконтактирам и него и Дарко Велковски. Утре јас одам по 50 карти, иако првично замислата ми беше да земам 100-ка, ќе почекам како ќе се одвива ситуацијата, па во меѓувреме и со нова плата може уште една тура ако дозволуваат можностите. Засега јас барем сум задоволен како тече акцијава, ама страшно загрижува што сеуште се е во застој и не се исполнува ветеното, мора да се почне со тренинзи веднаш, за засилувања не знам ни дали вреди да правиме муабет..
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
869
Поени од реакции
1.140
Долгови доспеани до 30.09.2020 (октомври, ноември и декември не се влезени) САМО по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход, придонеси од задолжително социјално осигурување, акцизи и царини:
dsBuffer.jpg
 
Член од
31 август 2020
Мислења
100
Поени од реакции
323
Долгови доспеани до 30.09.2020 (октомври, ноември и декември не се влезени) САМО по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход, придонеси од задолжително социјално осигурување, акцизи и царини:
Прегледај го приврзокот 282129
И што со овие податоци кои упорно ги пишуваш ?
Треба ли од негде да се почне, идиоти ли се Михајло, Грне,Фичо, Столе, Жути и еден куп познати и анонимни заљубеници у Вардар ???
Сите знаеме у колкави гомна е Вардар, ама малку оптимизам и романтизам дека и малиот обичен навивач на Вардар може да смени нешто со купување барем и на една карта е нешто позитивно !
Вака излага дека сите ние сме будали ,а ти си некој свесен и реален тип што знае колку се дужи на сите страни и дека ние уствари фрламе пари во бунар .
Па човече божји , ако не сакаш, не можеш или немаш пари да учествуваш во акцијава, барем престани да шириш песимизам и да труеш со негативности, чекај на страна па ако и ова пропадне тогаш поти тука колку си бил визионер !
До тогаш аман олабави не од негативности
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
869
Поени од реакции
1.140
И што со овие податоци кои упорно ги пишуваш ?
Треба ли од негде да се почне, идиоти ли се Михајло, Грне,Фичо, Столе, Жути и еден куп познати и анонимни заљубеници у Вардар ???
Сите знаеме у колкави гомна е Вардар, ама малку оптимизам и романтизам дека и малиот обичен навивач на Вардар може да смени нешто со купување барем и на една карта е нешто позитивно !
Вака излага дека сите ние сме будали ,а ти си некој свесен и реален тип што знае колку се дужи на сите страни и дека ние уствари фрламе пари во бунар .
Па човече божји , ако не сакаш, не можеш или немаш пари да учествуваш во акцијава, барем престани да шириш песимизам и да труеш со негативности, чекај на страна па ако и ова пропадне тогаш поти тука колку си бил визионер !
До тогаш аман олабави не од негативности
абе да не се фалам али у првите 2 саати купив карти со следната плата и повеќе, ако толку детално ги анализираш моите постови ќе забележеше дека и се "пофалив" со тоа.
а на што да го оснивам оптимизмот, 2 години по ред само расте долгот и само се цепка тимот, од плејада добри играчи моментално сме без играчи, ајде кажи кај да гледам оптимизам, еден состанок што имаше од кој што не излезе ништо конкретно. сезоната за 12 дена почнува тимот у зимски сон. да имам оптимизам дека некој со магично стапче ќе претвори еден топ а4 листови во милиони евра???
денес излезе новата листа од ујп за должници па ја споделив да се има реална слика а не да летаме со главата во облаци дека нема проблеми се е розево во клубот.
уствари баш и тој твој став да се премижува на проблемите и да сме оптимисти дека ќе се реши не доведе до безизлезна ситуација. сите да реагиравме вака како сега пред 2 години може немаше да дојдеме до ова дереџе до дно.
2 години се распаѓа тимот 2 години не добиваме лиценца али не е тоа проблем терај да не бидеме негативни ќе си ќутиме. јас сум крив што немам сега оптимиза па заради мене нема да опстои Вардар што само реално ве соочувам со фактите.
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.399
Поени од реакции
9.178
Сакате Манасков да се слика за акцијава? :ojeaa:
@Незапирливи 1903/87 @Vardarec 47
Сакаме да, може и видео да направи, како тоа го прави скокајќи од авион, во рацете напишано на лист КУПИ БИЛЕТ СПАС ЗА ФК ВАРДАР, на него еден ранец хумел му е доста и отприлика тоа би било тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom