Фан Клуб: Вардар

Член од
9 април 2006
Мислења
3.683
Поени од реакции
2.510
Кои фудбалери останаа... ни за први единаесет да се состават нема доволно.
Следниве се уште со Вардар:
GK: Филип Илиќ, Александар Игески
DF: Виктор Велкоски, Виктор Крстевски, Мартин Радуловиќ-Величковиќ, Александар Ѓурковски, Давид Велковски, Анатолиј Петејчук
MF: Мартин Мирчевски, Бојан Најденов, Стефан Лазаревиќ, Ерен Парталко
FW: Филип Петковски, Дејан Блажевски, Георг Стојановски
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.841
Поени од реакции
20.043
https://mktickets.mk/event/vardar/
Продажни места за физичко купување на билет:
Tobacco Shop (Expanda) - City Mall
Литература - Улица Македонија
Литература - ГТЦ
Литература - Џамбо
Литература - Буњаковец
Литература - Рамстор
Билетара на Универзална сала
Макпетрол Илинденска
Макпетрол Влае
Макпетрол Козле
Гранд Тобако - Тетово
Кафе бар Монако – Тетово
Кафе Агора - Куманово
TA Бран - Прилеп
Травел - Охрид,
ТА Вис Пој - Охрид
Тобако Вона 5 - Гостивар
ТА Меридијан - Кичево
Уни сон - Велес
Литература - Битола
Инструкции за безготовинско купување билет од вашата Компанија:
Цел на дознака: Билет за спас на Вардар
Назив: Пасворд Продакшн ДОО
Банка: НЛБ Тутунска банка
Жиро с/ка: 210-0649225801-27
Едно лице може да купи неограничен број на билети. Преку онлајн платформата исто е неграничено, во контингенти од по 10 билети.Штотуку објавено од Комити на фејсбук.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.843
Поени од реакции
4.388
https://mktickets.mk/event/vardar/
Продажни места за физичко купување на билет:
Tobacco Shop (Expanda) - City Mall
Литература - Улица Македонија
Литература - ГТЦ
Литература - Џамбо
Литература - Буњаковец
Литература - Рамстор
Билетара на Универзална сала
Макпетрол Илинденска
Макпетрол Влае
Макпетрол Козле
Гранд Тобако - Тетово
Кафе бар Монако – Тетово
Кафе Агора - Куманово
TA Бран - Прилеп
Травел - Охрид,
ТА Вис Пој - Охрид
Тобако Вона 5 - Гостивар
ТА Меридијан - Кичево
Уни сон - Велес
Литература - Битола
Инструкции за безготовинско купување билет од вашата Компанија:
Цел на дознака: Билет за спас на Вардар
Назив: Пасворд Продакшн ДОО
Банка: НЛБ Тутунска банка
Жиро с/ка: 210-0649225801-27
Едно лице може да купи неограничен број на билети. Преку онлајн платформата исто е неграничено, во контингенти од по 10 билети.Штотуку објавено од Комити на фејсбук.
Работава е кад је бал, нек' је маскенбал...
 
Член од
1 август 2015
Мислења
778
Поени од реакции
1.265
Работава е кад је бал, нек' је маскенбал...
Не е ни бал, ни маскенбал... Ако сега покажеме свест, и дај боже се распродаде Градски, тоа ќе повлече низа позитивни ефекти. Ќе се покаже дека Вардар има армија поддржувачи на кои им е во срцето и дека треба овој клуб да се спаси, тоа ќе привлече домашни, а се надевам и странски инвестиции. Ќе се разбудат од сон многу сегашни и бивши играчи на Вардар, луѓе кои оставиле трага низ историјата на клубот и конечно ќе му тргне на Вардар. Ништо не е за џабе, ќе се врати надежта преку ова и ќе се покаже дека Вардар е повеќе од еден обичен просечен фудбалски клуб.

Да ја поддржиме иницијативата, да помогнеме сега и пробаме да мрднеме од мртва точка, кога веќе никој друг не прави такво нешто.

И јас сум фрустриран од се што се случува, но не е сега момент за негативни коментари. Се надевам дека ме разбираш и дека веќе имаш купено, а и останатите, најмалку 5 билети.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.326
Поени од реакции
6.376
Чкембоси таман имате и во Битола да си купите едно 2 000, не се зезајте направете една инвазија! :icon_mrgr:
досега од вардар сум купил карта само кога играл против светото име Пелистер :D
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
741
Поени од реакции
1.879
Купени 10 билети!
Ме радува што тука повеќето купивме.
Но, познавајќи го нашиот менталитет ќе оди тешко, секогаш е ист муабет кај овој ќе завршат парите, џабе даваме, дрн дрн.
Се надевам и од Комити транспарентност во целиот процес.
Нека е за арно работата.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
837
Поени од реакции
1.084
И јас мислам дека ова е повеќе мерење на пулсот, да се види да се докаже дека Вардар има подржувачи, па да се надеваме дека тоа ќе повлече и поконкретни мерки за спас на Вардар, и не само за спас туку и за стабилизација барем на среден рок. На крај и во вода да отидат 1000ден. нема да осиромашиме, барем нема неми да останеме на повикот за спас.
36000*1.5(100ден.) =54000€
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
439
Поени од реакции
360
И јас мислам дека ова е повеќе мерење на пулсот, да се види да се докаже дека Вардар има подржувачи, па да се надеваме дека тоа ќе повлече и поконкретни мерки за спас на Вардар, и не само за спас туку и за стабилизација барем на среден рок. На крај и во вода да отидат 1000ден. нема да осиромашиме, барем нема неми да останеме на повикот за спас.
36000*1.5(100ден.) =54000€

Овде вели 3 виртуелни стадиона...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
317
Поени од реакции
785

Овде вели 3 виртуелни стадиона...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Ако се напунат тие три у игра е и Академијата да се распродаде. :D

И ја зедов три билети, толку се можностите.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
7.031
Поени од реакции
3.886
Чкембоси таман имате и во Битола да си купите едно 2 000, не се зезајте направете една инвазија! :icon_mrgr:
Напрајвме ние една хуманитарна во домот за доенчиња сега викаш пак ај ќе викни ме состанок да се договриме колку да гостоваме сепак е дерби да му ебиш мајката инаку останува фактот и спортскиот бон тон дека не зедовме ниту побаравме ваш играч во овие тешки моменти од кај вас за разлика од некој други екипи
На св Трифун некој ќе слави

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom