Фан Клуб: Вардар

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.812
Поени од реакции
4.073
Пред да отиде у Вилнус беше на пробу. Сто посто сам сигуран у овој што га пишују. Иако га пишуе дек бил на позајмицу, не бил на позајмицу него само на пробу.

Прегледај го приврзокот 281600
Автоматски споено мислење:Иначе ако ја не знам и лупам ти можда си попаметан , па кажи ми кој е прв клуб на Паулињо (не зборимо за професионалан)? Ама без да читаш од слику од погоре.
Ова може да го потврди само тој или некој од тренерите тогаш. Не знам кој бил тренер 2006. Стратев?
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.025
Поени од реакции
1.421
Ова може да го потврди само тој или некој од тренерите тогаш. Не знам кој бил тренер 2006. Стратев?
Канатларовски бил тренер. Тој е сезона к'д Вандаир, Деилсон и Брага играа у Вардар. Па наредну сезону ги донесеа Роберто Карлос и Фабињо.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
1.603
Поени од реакции
3.430
Овија што до с'к донасаа појачања ептен наивни ми изгледаа. Како француска собарица. Да га доведеш Максимов и да не га направиш трансфер како што треба по процедуру, тој значи само едно дек си неписмен. Иначе да се вратимо на тој дек играч не може да биде толко лош колко агент може да биде добар. Пример за тој е Паулињо кој беше на пробу у Вардар, смени га агент и направи си кариеру.

agent moze da pikne negde fudbaler, a kariera moze da napravi samo fudbalerot so negoviot kvalitet.
 
Член од
2 август 2017
Мислења
161
Поени од реакции
227
Pa ti rekov teraj na forumot na antickite. Tale go upropostuva vardar, sams donese 2 tituli vo LS pa vidi sega koj poveke napravil za vardar
Ти тогаш терај слободно на форумот кај Шкенди или кај Шкупи. Инаку Тале за разлика од Самс, не го опљачка Вардар и не направи каша попара во сите структури на клубот.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.388
Поени од реакции
1.636
Ти тогаш терај слободно на форумот кај Шкенди или кај Шкупи. Инаку Тале за разлика од Самс, не го опљачка Вардар и не направи каша попара во сите структури на клубот.
Тоа е проблемот . Тале ништо ама ништо позитивно нема направено за Вардар и нема никаква основа да се брани . Дури и штети на Варсар. А Самс каков таков донесе 2 титули Лш. Па види ја разликата сеа.
 
Член од
2 август 2017
Мислења
161
Поени од реакции
227
Тоа е проблемот . Тале ништо ама ништо позитивно нема направено за Вардар и нема никаква основа да се брани . Дури и штети на Варсар. А Самс каков таков донесе 2 титули Лш. Па види ја разликата сеа.
Донесе 2 титули во ракомет ама го опустоши фудбалскиот клуб. Изгледа сеуште верувате во руските бајки
 

Casual87

жжж
Член од
10 декември 2020
Мислења
37
Поени од реакции
87
Леле озбилно за ова правиме муабет во овој момент кога ФК Вардар е на ова дереџе...

Мора сите да се мобилизираме за карти.По луѓе,фирми...сдкаде каде ќе може да мобилизираме луѓе.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
5.150
Поени од реакции
6.419
Донесе 2 титули во ракомет ама го опустоши фудбалскиот клуб. Изгледа сеуште верувате во руските бајки
Epten go upostosi... donese nekolku tituli i LE, najgolemiot klubski uspeh vo mak sportot plus izgradi infrastruktura.

Gledame denovive inace koj go opustosi klubot, koj gi blokiral smetkite i kako sega koga im treba glasot na vardar da se srusi ffm sekundarno gi odblokiraa a lani ova vreme kutea za sloga da igra vo evropa.

Aj ne zamaraj poveke...
 
Член од
7 август 2011
Мислења
3.598
Поени од реакции
5.893
Epten go upostosi... donese nekolku tituli i LE, najgolemiot klubski uspeh vo mak sportot plus izgradi infrastruktura.

Gledame denovive inace koj go opustosi klubot, koj gi blokiral smetkite i kako sega koga im treba glasot na vardar da se srusi ffm sekundarno gi odblokiraa a lani ova vreme kutea za sloga da igra vo evropa.

Aj ne zamaraj poveke...
Инфраструктурата е на жена му на самсоненко не е на Вардар. На Вардар се само долговите. Језда овој велгор е морон ама дај жити се не го величи самсоненко. Да се повлечеше после ле сезоната ќе беше легенда, вака ништо не е подобар од брацо, орце и компанија. Дури и полош е, со оглед на тоа колку го пропаднаа клубот. Единствен виновник за пропаста на Вардар е самосненко и управата. Се друго е политика.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.841
Поени од реакции
4.380
Чоекот не се знае на кој све е дужен во државава, а ти спомињаш блокирана сметка за сума помала од 100.000 евра. Па да му беше стало до клубот, уште одамна ќе ја имаше подмирено, ама битно за да си делат пари со менаџери од предвремени раскини на Куањор, Бала, Херанц и слична боранија во секое време имаше...
 
Член од
2 август 2017
Мислења
161
Поени од реакции
227
Epten go upostosi... donese nekolku tituli i LE, najgolemiot klubski uspeh vo mak sportot plus izgradi infrastruktura.

Gledame denovive inace koj go opustosi klubot, koj gi blokiral smetkite i kako sega koga im treba glasot na vardar da se srusi ffm sekundarno gi odblokiraa a lani ova vreme kutea za sloga da igra vo evropa.

Aj ne zamaraj poveke...
Да да муртинецот со фамилијата го срушија Вардар, додека Орце и Самоил се фините момци. А бе џон крокодилов, како што си тргнал ништо чудно и Тале да го обвиниш за падот на фк Вардар.
Автоматски споено мислење:

Инфраструктурата е на жена му на самсоненко не е на Вардар. На Вардар се само долговите. Језда овој велгор е морон ама дај жити се не го величи самсоненко. Да се повлечеше после ле сезоната ќе беше легенда, вака ништо не е подобар од брацо, орце и компанија. Дури и полош е, со оглед на тоа колку го пропаднаа клубот. Единствен виновник за пропаста на Вардар е самосненко и управата. Се друго е политика.
тебе никогаш не сум те навредил, иако си гарант некој тежок акреп.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
5.150
Поени од реакции
6.419
Инфраструктурата е на жена му на самсоненко не е на Вардар. На Вардар се само долговите. Језда овој велгор е морон ама дај жити се не го величи самсоненко. Да се повлечеше после ле сезоната ќе беше легенда, вака ништо не е подобар од брацо, орце и компанија. Дури и полош е, со оглед на тоа колку го пропаднаа клубот. Единствен виновник за пропаста на Вардар е самосненко и управата. Се друго е политика.

Najnebitno e civa e, bitno e koj ja koristi i kade ke zavrsi. Zena mu sigurno nema u rusija da si ja odnese. Toa sto kurtonive resile samo smetka da odblokiraat mesto da gi resat site problemi i da mu ja odzemat e bas toa... politika
Автоматски споено мислење:

Чоекот не се знае на кој све е дужен во државава, а ти спомињаш блокирана сметка за сума помала од 100.000 евра. Па да му беше стало до клубот, уште одамна ќе ја имаше подмирено, ама битно за да си делат пари со менаџери од предвремени раскини на Куањор, Бала, Херанц и слична боранија во секое време имаше...
Sto ima vrska na kogo duzi, nas smetkata ni bese problem za licenca. Da sakaa da ja sredat lani ke igravme u evropa ama nekea...
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.025
Поени од реакции
1.421
Чоекот не се знае на кој све е дужен во државава, а ти спомињаш блокирана сметка за сума помала од 100.000 евра. Па да му беше стало до клубот, уште одамна ќе ја имаше подмирено, ама битно за да си делат пари со менаџери од предвремени раскини на Куањор, Бала, Херанц и слична боранија во секое време имаше...

Па нормално дек ќе перев паре затој што некој га дозволил тој. Ако погледнеш агент на Битанг е албанац од Македонију. Компанија Релативс посредувала за трансфер на Куањор, а прашање е кој агент се крие зад туј агентску компанију. Тој ти е едноставно механизам да перев паре. А иначе свите имат кривицу затој што дозволиле да се работи овој. И Симев и остала багра у клуб.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.841
Поени од реакции
4.380
Najnebitno e civa e, bitno e koj ja koristi i kade ke zavrsi. Zena mu sigurno nema u rusija da si ja odnese. Toa sto kurtonive resile samo smetka da odblokiraat mesto da gi resat site problemi i da mu ja odzemat e bas toa... politika
Автоматски споено мислење:Sto ima vrska na kogo duzi, nas smetkata ni bese problem za licenca. Da sakaa da ja sredat lani ke igravme u evropa ama nekea...
Сметката ни била проблем за лиценца!? Сериозно ти ова го тропна??? Па и најголем лаик знае дека лиценца за настап во Европа не се добива поради неподмирени долгови кон играчки/тренерски кадар.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
5.150
Поени од реакции
6.419
Сметката ни била проблем за лиценца!? Сериозно ти ова го тропна??? Па и најголем лаик знае дека лиценца за настап во Европа не се добива поради неподмирени долгови кон играчки/тренерски кадар.

Чоекот не се знае на кој све е дужен во државава, а ти спомињаш блокирана сметка за сума помала од 100.000 евра. Па да му беше стало до клубот, уште одамна ќе ја имаше подмирено, ама битно за да си делат пари со менаџери од предвремени раскини на Куањор, Бала, Херанц и слична боранија во секое време имаше...

Pa ti bese toj sto napisa deka nemalo problem da se isplatat raskinite bas na tie sto najcesto ne tuzea....

Da smetkata e problem zasto koga nekoj te tuzi treba da dokazes i deka si go isplatil.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom