Фан Клуб: Вардар

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
811
Поени од реакции
1.148
Знае некој колко играчи останаа? С'с Блажевски, Илиќ и Мирчевски испаѓав около десетина или грешу? Иначе по тој што ги знам дел од агенти кои припадав на овуј владеачку гарнитуру, очекујте играчи кои играле у Бугарију и Србију. Ако не с'к од наредну сезону сигурно. Он'ј Андерсон што играше за Ѓорче мислу дек ќе биде добро појачање по леву страну у напад.

Шо ви е бе со Тошевски
И он е слободан затој га спомнал погоре. Еве ти листу на слободни играчи од нашу лигу:

 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.839
Поени од реакции
51.951
ne... ova bese objavuveno uste togas, se sekavam se zalea uste pred da igrame LE. tarifite im gi dignaa zatoa sto navodno igrame grupi i deka sega sme mozele poveke da platime sto apla nema vrska sepak se raboti za "iznajmuvanje" na istiot stadion.

ne se ni ovie mnogu za veruvanje, ne zaboravaj da go napravea ISTOTO ova lani ke igravme LS pretkvalifikacii, ke kesiravme i ke platevme del od dolgot ama togas pobitno bese sloga da igra ev.
Така викаа на времето, ама сега со докази е потврдено дека не е точно тоа што го тврдеа Симев и компанија.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.064
Поени од реакции
12.099
Знае некој колко играчи останаа? С'с Блажевски, Илиќ и Мирчевски испаѓав около десетина или грешу? Иначе по тој што ги знам дел од агенти кои припадав на овуј владеачку гарнитуру, очекујте играчи кои играле у Бугарију и Србију. Ако не с'к од наредну сезону сигурно. Он'ј Андерсон што играше за Ѓорче мислу дек ќе биде добро појачање по леву страну у напад.И он е слободан затој га спомнал погоре. Еве ти листу на слободни играчи од нашу лигу:

Ок,Милош Тошевски е тој..а не Давид
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
811
Поени од реакции
1.148
Ок,Милош Тошевски е тој..а не Давид
Ја мислу дек за њега мисли дечко погоре. Ептен ако не мисли на Тошевски што отиде у Тирану, ама он не е слободан. А овј е Тошески без в.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
564
Поени од реакции
796
Ќе видиме денес на лице место кој е тука. Ќе биде голем плус ако се појават Најденов и Велкоски (стоперот). Мирче, Шиле и Фичо се тука. Иначе како што пишав и погоре, само нека се среди па најмалце двајца одма стигаат од Бразил, само треба да се разговара прво со тренерите.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
811
Поени од реакции
1.148
Ќе видиме денес на лице место кој е тука. Ќе биде голем плус ако се појават Најденов и Велкоски (стоперот). Мирче, Шиле и Фичо се тука. Иначе како што пишав и погоре, само нека се среди па најмалце двајца одма стигаат од Бразил, само треба да се разговара прво со тренерите.

Од Бразилски нисколигаши или имаат веќе настап во клубови во Европа? Или уште не се знае?
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
1.953
Поени од реакции
3.429
Ок,Милош Тошевски е тој..а не Давид
На Милош мислев, не дека ќе биде засилување чим не успеа ни во Работнички, ама во ваква ситуација колку да се попуни состав ќе се најде, ако ништо друго за од клупа играч. Кико Тошевски од Тирана е научна фантастика во моментов, не па Давид.. :)
 

Casual87

жжж
Член од
10 декември 2020
Мислења
37
Поени од реакции
87
А бе спроти Томче Софка е денес состанокот? Во парк?
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
811
Поени од реакции
1.148
На Милош мислев, не дека ќе биде засилување чим не успеа ни во Работнички, ама во ваква ситуација колку да се попуни состав ќе се најде, ако ништо друго за од клупа играч. Кико Тошевски од Тирана е научна фантастика во моментов, не па Давид.. :)

Ама овој е Тошески, затој ме збуни.


Ќе видиме. Рано е за тоа уште..

Ме интересираше затој што баш наш агент за играчи има бразилци што играле низ Европу. И затој праша.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
1.506
Поени од реакции
2.978
После состанокот е кристално јасно. Самсоненко и кретениве Симев и Самоил се страната која влече надолу. Град Скопје нема дамка во ситуацијава. Ќе биде одблокирана сметката на Вардар, Панчев се повчекува сега..дури и преку Влада ќе оди се.Инаку разговорите со Катарците се на добар пат. Прифатиле да земат ЧИСТ клуб. Дефинитивно се заинтересирани за Аеродромите и не само за нив. Од идната недела чекаме одблокирање на сметките заради ваучерот.
cist vardar sekoj ke go zemi, i jas ke najdam ljuge za toa za pomalku od eden mesec. problemot e da se najde nekoj koj ke bide spremen da plati za infrastrukturata. jas kolku sto znam sams bara nakaj 3 milioni evra za da go pusti klubot so infrastrukturata, togas ke bide i so cisti smetki. prasanjeto e na sto sega ke se dogovorat. vo nekoi mediumi pisuvase deka katarcite bile spremni klubot da go zemat so dolgovite, togas moze da uspee, ama sega posle sostanokot iskaca deka toa bila izmislica na nasite mediumi.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
769
Поени од реакции
1.246
Некој да има инфо како поминал состанокот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom