Фан Клуб: Вардар

Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.840
Поени од реакции
51.952
Вардар ке живее , пукнете душмани !
Хах, каков наслов...
Вардар пак ќе живурка и ќе се мачи до следниот трансфер период, кога повторно до недела дена пред почеток на првенство, нема да се знае дали ќе се натпреваруваме или не.
Браво за групата што успеа да ги поврзе некои од страните колку да не се распадне тимот целосно, ама дека се средила работата, мало морген. Се' се ова ветувања, со 100000 евра ќе го враќале долгот, а долгот отиде на 3 милиони или колку и да е.

Со кој состав ќе живее баш да видам. Без играчи, без младинци, без тренери, без подготовки...
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
832
Поени од реакции
1.069
Што ќе живее, ќе преживее до пролет и повторно тогаш со истиве проблеми, уствари ова е слично решение како решението од почеток на сезоната, со краток рок на траење, една полусезона, само сега уште полошо, без играчи. Ние со колку-толку добар тим сме при дното, вака дали ќе се обезбеди опстанок
Пола тимови веќе недела дена се во анталија на подготовки, ние не сме ни почнале ни со тие кои останаа.
И нормално муабетот за фамозните Катарци, за кои освен инфо од порталчиња никој друг релевантен извор ги нема спомнато. вајда со тој муабет шилегов ќе ги истера изборите во надеж дека нема премногу гласа да изгуби на сметка на Вардар.
П.С.
шо е со коментарот "пукнете душмани", тука барем на форумов останавме луѓе кои го сакаат Вардар и сакаат стабилен и сигурен Вардар а не решенија во заден момент со рок на траење 4 месеци.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
3.505
Поени од реакции
5.305
Значи долгот се намалува за 320 000 евра ( 60к камата + 100 000 скопје + 180 000 ваучер), а сезоната ќе ја довршиме со 100 000.
Зошто тука не се вклучат и тие 180к од амс кои беа споменати на некоја страна поназад? Со 280 000 за 6 месеци опстанокот немаше да биде предмет на дискусија. Вака ќе биде грчевита борба, среќа тетовче и момците направија ок бодовна разлика.

Добро е што изборите се на есен, па нема да можат да ќарат поени ако не ги решат проблемите до лето.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
811
Поени од реакции
1.148
Па с'с овој буџет и моментална постава само да доведев тренер магионичар за да обезбеди опстанак. Мене ми изгледа дек па Камчев ќе има некакву улогу, а у управу ќе доведев партиски војници. Иначе намерно се спомињав катарци, нели избори се ближив и мора да лжет малко за да добиев гласови.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
769
Поени од реакции
1.246

Драган Томовски претставник на Град Скопје, хм... Не сум знаел ова.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.816
Поени од реакции
4.256
Значи долгот се намалува за 320 000 евра ( 60к камата + 100 000 скопје + 180 000 ваучер), а сезоната ќе ја довршиме со 100 000.
Зошто тука не се вклучат и тие 180к од амс кои беа споменати на некоја страна поназад? Со 280 000 за 6 месеци опстанокот немаше да биде предмет на дискусија. Вака ќе биде грчевита борба, среќа тетовче и момците направија ок бодовна разлика.

Добро е што изборите се на есен, па нема да можат да ќарат поени ако не ги решат проблемите до лето.
Погрешно ги толкуваш работите од текстот. Каматата е 60.000 евра, но клубот е ослободен од плаќање на истата. Само основицата на долгот (не знам колку точно изнесува истиот) ќе треба да се плати за да се деблокира сметката. Инаку ваучерот е од АМС... тие се истите пари.
Автоматски споено мислење:

Хах, каков наслов...
Вардар пак ќе живурка и ќе се мачи до следниот трансфер период, кога повторно до недела дена пред почеток на првенство, нема да се знае дали ќе се натпреваруваме или не.
Браво за групата што успеа да ги поврзе некои од страните колку да не се распадне тимот целосно, ама дека се средила работата, мало морген. Се' се ова ветувања, со 100000 евра ќе го враќале долгот, а долгот отиде на 3 милиони или колку и да е.

Со кој состав ќе живее баш да видам. Без играчи, без младинци, без тренери, без подготовки...
Далеку е од средена, но и ова е некаков чекор ако се има во предвид дека се беше препуштено на заборавот. И точно најмногу благодарение на групата. Грешно толкуваш и ти дека со 100.000 евра ќе се плаќал долгот, тие се за деблокирање на сметката и какво такво нормално функционирање на клубот.
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.840
Поени од реакции
51.952
Лелеле, Драган Томовски ќе го спасувал Вардар :pos: :pos: :pos:
Го погреба фудбалот во Кисела Вода како гробар, клисар и поп што погребуваат мртовец.
Стадионот стана нива, отворија таму некоја школа фудбалска, мешавина од терминчиња за фудбал, тренитање деца и шиткање тостови.
Тоа ли е џокерот на оваа власт за спас на Вардар?
 
Член од
1 август 2015
Мислења
769
Поени од реакции
1.246
Нека ги донесат:
Предраг Ранџеловиќ - средина
Јани Урдинов - лев бек
Ристо Митревски - одбрана
Никола Јакимовски - напад
Андреја Ефремов - голман

Сите овие се без клубови и за полусезона доколку некој им се обрати може да се најде заеднички интерес.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
3.505
Поени од реакции
5.305
Погрешно ги толкуваш работите од текстот. Каматата е 60.000 евра, но клубот е ослободен од плаќање на истата. Само основицата на долгот (не знам колку точно изнесува истиот) ќе треба да се плати за да се деблокира сметката. Инаку ваучерот е од АМС... тие се истите пари.
Сепак ти мислам дека си грешка
Пуиг простува камата од 60 000 евра. Со тоа ослободување долгот се намалува за 60к.
Град Скопје на пуиг му плаќа 100 000 евра за долгот на вардар. Значи со тоа долгот се намалува за уште 100к, односно за вкупно 160к (основен долг 100к и 60к камата).
Со ваучерот од 2020 (ако добро разбрав) се покрива долг за плати кон играчите од 170к.
Со 100 000 од самсоненко се обезбедубаат плати до крај на сезона.

Прашањето ми е, дали може да се искористи ваучерот од 2021 за да се донесат засилувања? Ако не се лажам ти спомна дека има два ваучери.
 
Последно уредено:

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
811
Поени од реакции
1.148
Нека ги донесат:
Предраг Ранџеловиќ - средина
Јани Урдинов - лев бек
Ристо Митревски - одбрана
Никола Јакимовски - напад
Андреја Ефремов - голман

Сите овие се без клубови и за полусезона доколку некој им се обрати може да се најде заеднички интерес.
Јакимовски потпиша за Монополи у Сериа Ц


Овј Томовски колко тужбе има ја не знам како стигнал до туј позицију.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
1.953
Поени од реакции
3.429
Дечки во кратки црти од денес:
- Присутни Шилегов плус заменикот од град Скопје, од Пуиг јон Фрчковски адвокатот, од ФК Вардар Самоил, Мирко и адвокати на самсоненко, Драгче Томовски како стручно лице и од Комити.
Договорено е:
- Вардар да пушти барање до ПУИГ да ја прости каматата на долгот 60.000 евра и они ќе простат у Петок
- Од Град Скопје обезбедиле 100.000 евра, ќе ги пуштат до Вардар да се плати основицата на долгот и да биде сметката деблокирана. - Во меѓувреме ќе се обезбеди решение до Катарците да вклезат.
- Ваучерот од 170.000 евра ќе се реализира да се исплатат 4 плати за играчите, но сеуште не е излезен (првата недела на Февруари)
- Самсоненко треба да обезбеди 100.000 евра за да се земе некое засилување и да се пушти некоја плата.
- Утре ќе има состанок со играчите (саатница ќе знаеме до вечер). Би било добро ние да се појавиме таму за да се уверат да почнат со тренинзи.
- Ние преземаме обврска (иницијатива) да го распродадеме Градски стадион за еден натпревар. Прв домашен е Вардар - Пелистер, а картите да се пуштат веднаш преку МК Тикетс онлајн, средствата на наменска сметка да ги соберат и да се пуштат во УЈП преку Вардар за плати на играчите. ЗА ОВА БАРАМЕ ИТЕН СОСТАНОК МАСОВЕН ДА ЈА ОБРАЗЛОЖАМЕ ИДЕАТА ВО ДЕТАЛИ


Последнава точка ми делува малку нереална, ама премногу би ме израдувала доколку се оствари.. Не го земајте ова здраво за готово, затоа што не сум 100% сигурен во веродостојноста на информацииве, ама останатото се поклопува со другото што веќе е пишано тука и по медиумиве. Повторно слично решение како летово, повторно живуркање, овој пат би рекол ситуацијата е уште полоша, добро е што имаме некаква бодовна предност, а Беласица и Пелистер се слаби па постои надеж за опстанок, сепак да почекаме да видиме дали ова ќе се реализира и со каков состав би настапиле пролетва. Не знам зошто мораше волку да се чека кога уште од септември се знаеше состојбата, ова можеше многу порано да се покрене и да задржиме некои од оние кои заминаа зимава, ако веќе нема решение за целосно расчистување. Скептик сум за целава ситуација, ама ајде, да изгураме некако до мај, е тогаш веќе ќе мора или решение или банкрот.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
769
Поени од реакции
1.246
Дечки во кратки црти од денес:
- Присутни Шилегов плус заменикот од град Скопје, од Пуиг јон Фрчковски адвокатот, од ФК Вардар Самоил, Мирко и адвокати на самсоненко, Драгче Томовски како стручно лице и од Комити.
Договорено е:
- Вардар да пушти барање до ПУИГ да ја прости каматата на долгот 60.000 евра и они ќе простат у Петок
- Од Град Скопје обезбедиле 100.000 евра, ќе ги пуштат до Вардар да се плати основицата на долгот и да биде сметката деблокирана. - Во меѓувреме ќе се обезбеди решение до Катарците да вклезат.
- Ваучерот од 170.000 евра ќе се реализира да се исплатат 4 плати за играчите, но сеуште не е излезен (првата недела на Февруари)
- Самсоненко треба да обезбеди 100.000 евра за да се земе некое засилување и да се пушти некоја плата.
- Утре ќе има состанок со играчите (саатница ќе знаеме до вечер). Би било добро ние да се појавиме таму за да се уверат да почнат со тренинзи.
- Ние преземаме обврска (иницијатива) да го распродадеме Градски стадион за еден натпревар. Прв домашен е Вардар - Пелистер, а картите да се пуштат веднаш преку МК Тикетс онлајн, средствата на наменска сметка да ги соберат и да се пуштат во УЈП преку Вардар за плати на играчите. ЗА ОВА БАРАМЕ ИТЕН СОСТАНОК МАСОВЕН ДА ЈА ОБРАЗЛОЖАМЕ ИДЕАТА ВО ДЕТАЛИ


Последнава точка ми делува малку нереална, ама премногу би ме израдувала доколку се оствари.. Не го земајте ова здраво за готово, затоа што не сум 100% сигурен во веродостојноста на информацииве, ама останатото се поклопува со другото што веќе е пишано тука и по медиумиве. Повторно слично решение како летово, повторно живуркање, овој пат би рекол ситуацијата е уште полоша, добро е што имаме некаква бодовна предност, а Беласица и Пелистер се слаби па постои надеж за опстанок, сепак да почекаме да видиме дали ова ќе се реализира и со каков состав би настапиле пролетва. Не знам зошто мораше волку да се чека кога уште од септември се знаеше состојбата, ова можеше многу порано да се покрене и да задржиме некои од оние кои заминаа зимава, ако веќе нема решение за целосно расчистување. Скептик сум за целава ситуација, ама ајде, да изгураме некако до мај, е тогаш веќе ќе мора или решение или банкрот.
Па ако влезат катарците до мај нема да има банкрот. Или само се спомнува, а врска нема? Ако е патка, тогаш во право си, од мај се враќаме по старо.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
564
Поени од реакции
796
Дечки во кратки црти од денес:
- Присутни Шилегов плус заменикот од град Скопје, од Пуиг јон Фрчковски адвокатот, од ФК Вардар Самоил, Мирко и адвокати на самсоненко, Драгче Томовски како стручно лице и од Комити.
Договорено е:
- Вардар да пушти барање до ПУИГ да ја прости каматата на долгот 60.000 евра и они ќе простат у Петок
- Од Град Скопје обезбедиле 100.000 евра, ќе ги пуштат до Вардар да се плати основицата на долгот и да биде сметката деблокирана. - Во меѓувреме ќе се обезбеди решение до Катарците да вклезат.
- Ваучерот од 170.000 евра ќе се реализира да се исплатат 4 плати за играчите, но сеуште не е излезен (првата недела на Февруари)
- Самсоненко треба да обезбеди 100.000 евра за да се земе некое засилување и да се пушти некоја плата.
- Утре ќе има состанок со играчите (саатница ќе знаеме до вечер). Би било добро ние да се појавиме таму за да се уверат да почнат со тренинзи.
- Ние преземаме обврска (иницијатива) да го распродадеме Градски стадион за еден натпревар. Прв домашен е Вардар - Пелистер, а картите да се пуштат веднаш преку МК Тикетс онлајн, средствата на наменска сметка да ги соберат и да се пуштат во УЈП преку Вардар за плати на играчите. ЗА ОВА БАРАМЕ ИТЕН СОСТАНОК МАСОВЕН ДА ЈА ОБРАЗЛОЖАМЕ ИДЕАТА ВО ДЕТАЛИ


Последнава точка ми делува малку нереална, ама премногу би ме израдувала доколку се оствари.. Не го земајте ова здраво за готово, затоа што не сум 100% сигурен во веродостојноста на информацииве, ама останатото се поклопува со другото што веќе е пишано тука и по медиумиве. Повторно слично решение како летово, повторно живуркање, овој пат би рекол ситуацијата е уште полоша, добро е што имаме некаква бодовна предност, а Беласица и Пелистер се слаби па постои надеж за опстанок, сепак да почекаме да видиме дали ова ќе се реализира и со каков состав би настапиле пролетва. Не знам зошто мораше волку да се чека кога уште од септември се знаеше состојбата, ова можеше многу порано да се покрене и да задржиме некои од оние кои заминаа зимава, ако веќе нема решение за целосно расчистување. Скептик сум за целава ситуација, ама ајде, да изгураме некако до мај, е тогаш веќе ќе мора или решение или банкрот.
Од збор до збор на место.
Ќе биде во 14 во Академија. Јас одам. Ако има некој за нека ми пише.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
1.506
Поени од реакции
2.978
Нека ги донесат:
Предраг Ранџеловиќ - средина
Јани Урдинов - лев бек
Ристо Митревски - одбрана
Никола Јакимовски - напад
Андреја Ефремов - голман

Сите овие се без клубови и за полусезона доколку некој им се обрати може да се најде заеднички интерес.
yani urdinov e penzioniran.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.840
Поени од реакции
51.952
Нека ги донесат:
Јани Урдинов - лев бек
Никола Јакимовски - напад

Сите овие се без клубови и за полусезона доколку некој им се обрати може да се најде заеднички интерес.
Мислам дека секој преоден рок во последниве 5 години јадам гомна за овие двајца, откако некој ги споменува како засилувања.
Аман бре луѓе, следите ли фудбал? :boksix: Јани Урдинов е декор од гевгелиските кафулиња и казина, фудбал последно играл на голем одмор во средно. А Јакимовски е тешка превара, смени 6 милиони клубови,не ми е јасно како успева да ги прелаже. Сега потпишал во некој тим од Серија Ц, на ранг на Врапчиште.

Дај ако не и Муарем Муарем да го земеме. Ама он не е слободен, потпишал за Брегалница денес :D
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom