Фан Клуб: Вардар

Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Не знам што го свати лично, не знам точно пто ти си кажал, не нотирам кој што кога кажал, немам време до толку... али изминативе 2 години , ај поточно последнава година дена откако самсоненко се поблизу е до излез од вардар излегоа милион информации а ни една не беше издржана, нај јака беше онаа дека другар му ги видел катарците како влагаат кај стево(тоа да ти било исламска верска заедница) и затоа е се поголем скептицизмот за се што ќе се напише тука од било кој.
Се слагам дека глупости и неиздржани информации се пишуваат. Мое мислење е дека треба уште да одма да се бришат такви срања. Затоа и апелирав да не се разводнува уште толку темава со заебанции. Знаеме каква е состојбата, сметам дека не е ни време, ни место уште за такви работи. И верувам дека сите сме на иста бранова линија, и апсолутно битно ни е што ќе биде со судбината на клубот.
Автоматски споено мислење:

Банкрот во Македонија, значи дека си го пререгистрираш клубот на друго име, си ги бришеш долговите со амин од горе и кур не те боли за оние на кои им должиш. На хартија си различен клуб, ама сите знаат дека си истиот клуб од претходно :D

Туку Самс го заглавија од повеќе страни. Бившите играчи го наместија и му го свртија грбот. Он и тогаш не беше наивен, влоговите во спортот ги враќаше неколкукратно со други бизниси. Комуњарава го дотепаа со рекети, му ги прогласија сите планови за УМРЕНО. Не е будала да земе да ги плаќа и долговите, да немаше уште некои објекти кои може да ги исплати, сега ќе го болеше кур, никогаш немаше да се замара за Македонија повеќе. Ама си гледа он да се испазари, да може да продолжи да гради или да му тргнат обвиненија или да го ослободат од долгот. А партиските хиени во претходната гарнитура си имаат накалемено долгови на нивна сметка, не сакаат и они да си одат без пари.
Сум спомнал, ова се решава со Сашо Мијалков потег, од утре викам клубот нема долгови, ебете си мајката. Секој што е на власт, може што сака да прави. Ќе плаќам долгови за Самоил што кркал ручеци во ресторани, ме заболе курот. Ама, не сакаат да го водат клубот, сакаат некој да дава пари од страна, а они да му уфрлат нови партиски гниди од друга гарнитура, да крадат од колачот. Многу пари се вртат во фудбалот, не се будали.
Плус, сите знаеме дека Слога МОРА да биде шампион овие години, со оглед на влијуанието на Омер и Груби, мало морген дека ќе има поголема желба да се реши трајно проблемот во Вардар.
Се ок ова што го кажуваш, ама ручеци, хотели, па дури и курви да мавале, сума сумарум не се некоја битна ставка од долгот. Тоа се решава лесно. Но долгови према играчи, тренери, вработени како ќе ги бришеш. Најголемиот проблем се тие побарувања...
 
Последно уредено:
Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
Ќе има ли денес средба Самсоненко - Шилегов?
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.185
Поени од реакции
4.005
Спортмедиа јави дека денес ке има состанок меѓу Шилегов раководството на Вардар и Комити за да се реши ситуацијата во ФК Вардар , повеќе детали после состанокот .
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
И Самсонајт ќе биде на состанокот ваљда.
Ќе се најде привремено решение, ќе ни начукаат пак партиски муфљузи само со син дрес, не од портокаловите.
На долг рок пропаст.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
Вардар стигна да моли за одблокирање на сметка и користење на ваучер за да исплати дел од платите. И да се оствари ова, пак остануваме на исто. Во мај пак исти маки и проблеми. А ене го мај, одма ќе дојде.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Вардар стигна да моли за одблокирање на сметка и користење на ваучер за да исплати дел од платите. И да се оствари ова, пак остануваме на исто. Во мај пак исти маки и проблеми. А ене го мај, одма ќе дојде.
Како што дојде Декември, кога истава ситација беше во Август-Септември(2020)...значи што и да се договорат денес, решение за Вардар пак нема да има!?
А во меѓувреме...
1611145457342.png
 
Последно уредено:
Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
И пак ќе чекаме инфо преку профилот на Комити? Град Скопје нити да се одважи со барем една штура информација.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
И пак ќе чекаме инфо преку профилот на Комити? Град Скопје нити да се одважи со барем една штура информација.

Заболе гу општину за Вардар. Мене овој не ми мирише на добро. Штом и младинци си идев, не е на арно.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.185
Поени од реакции
4.005
Вардар ке живее , пукнете душмани !
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Ја не знам како мислив да гу завршив сезону с'с буџет за плате од 100 000 евра? Ми нема логику некако. Изгледа ќе се крпи екипа с'с играчи без ангажман од нашу лигу. Иначе баш ми е мило што коначно ќе се покриев дугови.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
Сезонава ќе се доврши како така, се надеваме нема да испаднеме. Се што имаат објавено горе доле веќе го знаевме, го имаа пишано некои од членовите на овој форум, но мене највеќе ми падна во очи моментот Катар. Толку ли е сигурно тоа што на секоја објава го потенцираат.

Сега ајде Филип Ивановски во напад, Никола Глигоров средина и Златко Таневски одбрана :D
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.185
Поени од реакции
4.005
Битно ке се одблокира сметката , Град Скопје дефинивно се нафати да помогне во овој период додека дојдат Катарците ..
Сега останува делот да видиме кој ке биде поставен во управа , Шилегов ке одлучува по што управата на Самс си замина !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom