Фан Клуб: Вардар

Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.162
Well... Што знам нема некоја разлика. Ја почитувам Беласица како клуб, ама не е тоа тоа што го осеќам спрема Вардар.
Јас прв пат кога играа Борец-Вардар лани летото прв пат ги гледав овие две екипи да играат меѓусебе, реално прв пат не можев да пцујам по противничката екипа, по играчите, општо не чуствував омраза као кон сите други во тие 90 минути. Сепак емоциите за Вардар беа појјаки а и заедничкото навивање ми направи голем кејф. Ми јадеа гомна тие околу мене оти сум за Вардар па им реков ае ќе се одолжам следната со Шкендија за "предаството", и навистина наредната со Искра го оставив грлото, од промашувањето на пеналот на Ибраими, до провоцирање на тие децата шо беа собрани од велешките албански села, толку се дерев шо дури и тато кој нормално стандард прави галама, дојде од погорните редови да ми каже да смирам тензија малку :D


ПС: Не го копирам Коњаникот, до карантинот е :icon_mrgr:
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.484
Поени од реакции
9.909
Драчево - Скопје! Имавте еднаш едно вакво скандирање во бус за гостување, одма ми текна по муабетов :icon_mrgr:
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Утре не чека тешко гостување во Велес.Со играчкиот кадар како сме ги имаме ли сите на располагање или фали некој.Она што ме плаши највеќе е тоа што никој не го спомнува Вардар а веќе помина полусезоната кој знае што ќе се случува напролет.
 
Член од
13 јули 2020
Мислења
161
Поени од реакции
371
Pa na ova predupreduvame vekje nekolku meseci, ama koj slusa .. Da vi kazam iskreno me razocaryva faktot sto ng Komiti voopsto ne go aktueliziraa ova prasanje od samiot start na problemot i prekjutea million sranja vo fkv.. Pa golem sram e navivackata grupa sto postoi poradi klubot da se interesira povekje za gladot vo Somalia nego za eventualnata propast na svojot klub..
P. S. Pred Vardar se dve opcii izgleda, bankrot I opstinska liga od juni ili stavanje kluc na vrata
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.355
Поени од реакции
7.307
Pa na ova predupreduvame vekje nekolku meseci, ama koj slusa .. Da vi kazam iskreno me razocaryva faktot sto ng Komiti voopsto ne go aktueliziraa ova prasanje od samiot start na problemot i prekjutea million sranja vo fkv.. Pa golem sram e navivackata grupa sto postoi poradi klubot da se interesira povekje za gladot vo Somalia nego za eventualnata propast na svojot klub..
P. S. Pred Vardar se dve opcii izgleda, bankrot I opstinska liga od juni ili stavanje kluc na vrata
Ете бе му простија на Ѕинго за сите изживљавања над Вардар, па за брзо се попишмани авторот на тој ступиден пост:facepalm:
Која иронија. Ако пред 20 и кусур години, тогашните Комити беа спремни градот да го свртат наопаку ради Вардар, денес тоа е нивниот плафон. Овие Комити не се оние што јас ги познавам.
Утре не чека тешко гостување во Велес.Со играчкиот кадар како сме ги имаме ли сите на располагање или фали некој.Она што ме плаши највеќе е тоа што никој не го спомнува Вардар а веќе помина полусезоната кој знае што ќе се случува напролет.
Само Шиле ќе го нема ради црвениот картон од претходното коло.
 
Член од
13 јули 2020
Мислења
161
Поени од реакции
371
........................
Ona za sto pisav pred nepoln mesec deka soblekuvalnata e pred explozija najverojatno kje se ostvari..
Ете бе му простија на Ѕинго за сите изживљавања над Вардар
Овие Комити не се оние што јас ги познавам.
Pogodeno od zbor do zbor prijatele..
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.459
Поени од реакции
3.482
Pa na ova predupreduvame vekje nekolku meseci, ama koj slusa .. Da vi kazam iskreno me razocaryva faktot sto ng Komiti voopsto ne go aktueliziraa ova prasanje od samiot start na problemot i prekjutea million sranja vo fkv.. Pa golem sram e navivackata grupa sto postoi poradi klubot da se interesira povekje za gladot vo Somalia nego za eventualnata propast na svojot klub..
P. S. Pred Vardar se dve opcii izgleda, bankrot I opstinska liga od juni ili stavanje kluc na vrata
На нив битно им е кој ќе победи во САД. Срамота. Од каква група, каква направија моментално...
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Kolku e zalno ovaa, go unistuvaat nasiot Vardar nekoi partiski shupaci.....cccccc
Sams mrs od klubov,ne ni trebas!:mad:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Сега ги гледам Монако -Псж и Бетсити спонзор на МОнако а нас не остави буквално на цедило море ајде нека се гони у три пм.
Јахтата му е во Монако, што да не фрли и некој денар
 
Член од
13 јули 2020
Мислења
161
Поени од реакции
371
Сега ги гледам Монако -Псж и Бетсити спонзор на МОнако а нас не остави буквално на цедило море ајде нека се гони у три пм.
Koa kje ti tekne deka nekoi "navijaci" go branea u paket so drugar mu orce..
Odgovornost za ova vo FKV mora da snosi nekoj !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom