Фан Клуб: Вардар

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.418
Поени од реакции
49.491
4 бода изгубени во последни минути, пу да ти ебам мамицата да ти ебам...
Кога сите кикснаа, кога требаше да се одлепиме со бодови, каков тежок кикс.
Не ми е јасно зошто од сите играчи го вади баш Мирчевски???
Автоматски споено мислење:

Шиле се курцаше на 3-2, излегуваат 2 на 1 во одбрана, фатил ќе дрибла, место да ја додаде до Петковски и да го решиме мечот. Се изглупираа во неколку контри.
Тоа е, без Чарлстон и без Цветановски особено, со вакви непостоечки резерви и мизерен голман, тие се можностите.
Жив ќе се изедам, како можеа ваква шанса да пропуштат, против килава и некомплетна Ренова...
Наредно коло ќе изгубиме ко волови во Струга.
 
Последно уредено:
Член од
4 септември 2019
Мислења
415
Поени од реакции
567
Ај преку тасета више. Секоја текма се тресам у 90. Што е ова бе луѓе? Каква кондиција е ова? Срамота 70' се влечат и 3:0 да имаат џабе!
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.418
Поени од реакции
49.491
Нешто кое константно ми се провлекува е моментот дека не можеме да ја решиме десната бековска позиција во одбрана. Лазаревиќ изгледа е дете за се', а нема точна позиција. Тука се прави грешката константно. Дечкото трча цело прво полувреме, како машина е напред назад. Од лево крило, на лев бек, на крај како десен бек заврши. Трча многу, се труди, ама се гледа дека е технички лимитиран, а дефанзивно е многу слаб. Неговото губење на кондиција е евидентно по 60 минути игра и тука почнуваат проблемите. Јовче играше како бек еден натпревар и тоа се покажа одлично решение. Не ми е јасно зошто Тетовка не ги ротира во второ полувреме? Нека брка Лазаревиќ напред, Јовче нека оди да покрие дефанзивно. Вака не шибаат како сакаат од таа страна.
Не дека ова е единствениот проблем, ама можеби е еден од проблемите во кои решението е подостапно. За другитѕе дупки ни се потребни други поквалитетни фудбалери.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.695
Поени од реакции
3.695
4 бода изгубени во последни минути, пу да ти ебам мамицата да ти ебам...
Кога сите кикснаа, кога требаше да се одлепиме со бодови, каков тежок кикс.
Не ми е јасно зошто од сите играчи го вади баш Мирчевски???
Автоматски споено мислење:

Шиле се курцаше на 3-2, излегуваат 2 на 1 во одбрана, фатил ќе дрибла, место да ја додаде до Петковски и да го решиме мечот. Се изглупираа во неколку контри.
Тоа е, без Чарлстон и без Цветановски особено, со вакви непостоечки резерви и мизерен голман, тие се можностите.
Жив ќе се изедам, како можеа ваква шанса да пропуштат, против килава и некомплетна Ренова...
Наредно коло ќе изгубиме ко волови во Струга.
И зашто побогу уште Шиле го стави место него!? Чоекот повеќе штета ни носи отколку корист. Еве запримети дека кога и да влезе тој во игра, ние обавезно сме полоши.
Покрај Илиќ кого не сакам да го спомињам, виновници за другите два гола се Лазаревиќ и Петровиќ, кои многу лошо покриваат во одбраната. Не знам што да кажам, ама да не можеш да приведеш веќе вторпат добиен меч до победа е недозволиво. Премногу бодови се прокоцкаа...
Бразилецот го нема ни на клупа што е проблемот

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
Се повреди на Купот.
 
Член од
13 јули 2020
Мислења
87
Поени од реакции
168
.....................
Sekoja cest za Vasoski, eden od malkute koi pravat se za Vardar da opstane. Inace da znaete deka trpenieto na site vo klubot a pred se na fudbalerite e mnogu tenko i situacijata moze da explodira sekoe naredno kolo. Pricinite valjda vi se jasni, iako bese veteno deka bar do nova god kje zimaat namaleni no redovni primanja nema ama bas nisto od toa i fudbalerite nemaat zemeno ni denar za ovie 3 meseci aktivnosti.
Mora naredniov period da se iskoristi za pritisok pred se kon exGazdite sams i orco da si go platat dolgot inaku klubot posle Bozikj oficijalno kje odi aut..
P. S. Najnovo info e deka dolgot zaradi kamati i neispocituvani anexi doshol do rekordni 4 700 000 evra.. Samo cudo go spasuva Vardar
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.695
Поени од реакции
3.695
На скоро сите ни е јасно дека и после декември ништо нема да се промени. Две години не мафтаат како само што не ги покриле долговите, се испуштија две учества во Европа од тие причини, така да зашто би било сега поинаку. Особено кога се свесни дека не постои било каков притисок према нив и нема да трпат никакви реперкусии за неисполнување на условите од договорот и енормните создадени долгови. Во ситуација кога никој од засегнатите не се обидува да излезе од летаргичноста кога е Вардар во прашање, во која се западнати со години, веројатно црното сценарио кое подолго време ни се предвидува, максимално си го заслужуваме сите инволвирани на некој начин. Дали поранешни играчи, клупски легенди, Градот, Комити, обични симпатизери/навивачи е најмалку битно ако Вардар иде јабана...
.....................
Sekoja cest za Vasoski, eden od malkute koi pravat se za Vardar da opstane. Inace da znaete deka trpenieto na site vo klubot a pred se na fudbalerite e mnogu tenko i situacijata moze da explodira sekoe naredno kolo. Pricinite valjda vi se jasni, iako bese veteno deka bar do nova god kje zimaat namaleni no redovni primanja nema ama bas nisto od toa i fudbalerite nemaat zemeno ni denar za ovie 3 meseci aktivnosti.
Mora naredniov period da se iskoristi za pritisok pred se kon exGazdite sams i orco da si go platat dolgot inaku klubot posle Bozikj oficijalno kje odi aut..
P. S. Najnovo info e deka dolgot zaradi kamati i neispocituvani anexi doshol do rekordni 4 700 000 evra.. Samo cudo go spasuva Vardar
Они не се екс-газди. Кога било извршено примопредавање на клубот, па за да така ги формулираме!? Газди си се и понатака, само што сега ни финансии даваат, ни долгови исплаќаат...
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
743
Поени од реакции
838
Него и друго ми беше муабетот, ај ова што ќе иде во банкрот Вардар, што ќе се врати во општинска лига, што ќе остане без играчи, него дали и тогаш ќе се најде некој да го раководи и земе под своја сопственост или едноставно ќе згасне и нема воопшто и да постои???
 
Член од
13 јули 2020
Мислења
87
Поени од реакции
168
Они не се екс-газди. Кога било извршено примопредавање на клубот, па за да така ги формулираме!?
Da da vo pravo si, trebase da pisam aktuelnite gazdi.
Него и друго ми беше муабетот, ај ова што ќе иде во банкрот Вардар, што ќе се врати во општинска лига, што ќе остане без играчи, него дали и тогаш ќе се најде некој да го раководи и земе под своја сопственост или едноставно ќе згасне и нема воопшто и да постои???
E toa prijatele nikoj neznae.. Iako slusnav i muabet za nekoja nova 'fuzija' so vtoroligas za pobrzo vrakjanje vo prva liga ama turi kur na klubot ako pak so takvi fori se vadi Vardar.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
5.575
Поени од реакции
1.086
Нема да иде банкрот Вардар , не верувам дека Орце или Самс се до толку глупави да го пропаднат клубот со таков потег , мое мислење е дека клубот ке го држат вака со мали плати околу 800 -1.000 евра просек од играч , ке пуштаат некоја пара повремено за да се држи клубот .

Васовски и дел играчи може ке си одат зимоска ако не се задоволни па ке дојдат други играчи средна класа колку да се обезбеди опстанок ..

Најдобро решение секако е Самс да ги плати долговите и да има чиста сметка за секој купувач ама искрено скептик сум дека Самс до зима све ке исплати , не дека нема пари него си тера некој свој филм со Орце .
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
655
Поени од реакции
1.564
И после немало публика.

Ја убиваат секоја желба на навивачите, симпатизерите или фановите да го следат Вардар, тотална незаинтересираност за стабилен Вардар, си играат со реномето на клубот, кое патем одамна е испрлано баш од ликови кои и сега се присутни во клубот.
Секој чест и симнувам капа на секој вардарец кој сеуште следи натпревари, се нервира, јасно му е што се случува со клубот кој го сака, а ништо не може да направи(еден од нив сум и јас).
Жалосно е затоа што Вардар отсекогаш имал потенцијал за стабилен, перспективен и голем клуб во секоја смисла на тој збор.

Но вака, ко и многу други работи во државата ќе животари од ден за ден, без план за утре.
 
Последно уредено:

Комита Ултрас

Ултрас Модератор
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.310
Поени од реакции
16.746
Ова ме потсеќа на 2007/2008 сезона кога полека клубот тонеше, па бојкоти, па после се трчаше по разни фирми да се бараат пари за опстанок, судии се немаше пари да платиме... у сценариово само уште Сетинов и Брацо фалат.
 
На врв Bottom