Фан Клуб: Вардар

Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Ништо не правиме без Матеј.
Да не има корона?
Позитивен бил да.
Гео треба да добие одредена минутажа денеска. Пензионерите Шиле и Фичо Петковски ќе издишат после 30 минути.
 
Член од
12 август 2020
Мислења
51
Поени од реакции
128
Друштво,зошто на ФФМ страната не ја даваат утакмицава со Искра?
и каде може да јаа гледам?

Добра да му ебам мамата,толку ли сум баксуз,не може да се гледа ни преку мрт1 на нет
 
Последно уредено:
Член од
12 август 2020
Мислења
51
Поени од реакции
128
фала

мислам дека можеш со VPN
Фала ти но не може,не се пренесува сигнал,го пропуштив голот
Автоматски споено мислење:

Кој би рекол дека на МРТ2 сателитска ќе го гледам ВАРДАР со шпонски коментатор
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Види го бе Илиќ бе, о да ти ебам бричот селски. Види го како ње поставил цел гол празен.
Топ играме, не очекував толку да сме добри, ама головиве кои ги примивме покажуваат зошто Шкендија ќе биде шампион, а ние ќе се бориме за опстанок. Одбранава посопница.
 
Член од
12 август 2020
Мислења
51
Поени од реакции
128
Треба поагресивно во одбрана,и помалце грешки во среден ред,до сега Мицевски е најдобар за оваа полувреме
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.994
Поени од реакции
1.890
Ајде честито пораз, и да ви се множат :D . Добро прво полувреме, ама второ како и секогаш, паѓате на кондиција...репете, а?
 
Член од
2 август 2017
Мислења
262
Поени од реакции
365
Ајде честито пораз, и да ви се множат :D . Добро прво полувреме, ама второ како и секогаш, паѓате на кондиција...репете, а?
И второ ве газевме до 60 минута. Јас не памтам да сме имале толку многу шанси. Требаше три гола да примите, ама после 3 гол, нормално е дека паднавме. Плус и тој дебелкото Гоцевски цело време ве штитеше. Два сомнителни голови ви поклони, а кај нас не досуди два чисти пенала и ете ја разликата.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Солидно одигравме, резултатот не е вистински одраз на играта. Јебига, квалитетот е тој, индивидуалните квалитети на гпстите се даааалеку подобри, па кога ќе се поклопи со црн ден на голманот, толку е.
Фалеше многу Матеј, што на вака тенок состав многу се познава.
Судиите маме ни ебаа годинава, бар 4 пенали ни немаат свирнато годинава и неколку шанси ни имаат скратено ради непостоечки офсајди.
За Тетовче треба доживотен договор.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.478
Поени од реакции
16.098
Добро де кој е кондицонен тренер? 21 век срамота играчи да паѓаат кондициски небаре е ова селски клуб, а не професионален. (Ок, знам нема пари за исхрани ова она, ама голем срам е ова што се случува)
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Да не должам превише, денешниов резултатски дебакл го одлучија отсуството на Цветаноски, очигледно сеуште лошата физичка подготвеност (иако се надевав дека нема да не прати цела оваа полусезона), перфидното крадење на судиската тројка во моментите кога се кршеше резултатот (апла недосудени пенали над Мирчевски и Попзлатанов) и донекаде ќе го потенцирам Тетовка (од друга страна кој па може да му префрли него за било што) за она безглаво јуришање во првото полувреме, знаејќи си ги капацитетите на својата екипа. Нема збор дека првото полувреме беше убедливо најдобро досега сезонава, но што фајде кога со крајниот епилог се расипа целокупната слика.
И збор два за одбраната. Знам дека сите ја критикувате со оглед на тоа дека со години беше најсилен дел од тимот, но имајте го во предвид придонесот на останатите играчи во дефанзивните задачи. Лани на пример ги имавме Најдовски, Адем, Брдаровски, па и Жуниор кои беа од огромна помош за одбраната, а сега баш не сум сигурен дека го иаме истото.
Автоматски споено мислење:

Добро де кој е кондицонен тренер? 21 век срамота играчи да паѓаат кондициски небаре е ова селски клуб, а не професионален. (Ок, знам нема пари за исхрани ова она, ама голем срам е ова што се случува)
Кондицискиот тенер е одличен, ти кажувам од прва рука (лани работеше во амбициозен азербејџански прволигаш), но изгледа пропуштените базичните припреми си го направија своето.
 
Последно уредено:
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Очекуван пад и физички и психички после 3-тиот гол, особено со оглед на околностите, одлична игра во прво полувреме и бевме далеку подобар противник, во никој случај не заслуживме да губиме со 2-1 ама примивме преевтини голови како резултат на индивидуалниот квалитет и лесни испади на нашите дефанзивци, а напред не знаевме да ја искористиме добрата игра. Неколку спорни ситуации, мораше да има пенал, не знам дали имаше игра со рака при тој корнерот ама во истиот налет секунди подоцна имаше чист пенал врз Попзлатанов, сомнителна беше и таа ситуацијата со Мирчевски, а би рекол и 3-тиот нивни гол беше чист офсајд, иако на крај не одигра играчот што беше во офсајд топката одеше директно на него и влијаеше на играта. Ме изненади офанзивниот пристап, дефинитивно фалеше Цветановски, очекував можеби малце повеќе од Мирчевски ама тоа е. За жал, севкупно квалитетот е тој, Најденов ми е играч за 30-тина минути, ептен е бавен и ич не трча, бековите (ако може да ги наречам бекови воопшто) се катастрофа и немаат никаков придонес во напад, а последната 3-ка позади ми е ептен несигурна, Велковски и Чарлс можда и имаат некој квалитет ама се просечни и далеку од Тошевски, Најдовски и Новак, а децава ми се тотално несигурни и прелесно излетуваат, лани Серафимов и Младеновски беа дааалеку подобри, првиот и не беше дефанзивно најсигурен ама за Младеновски ми е многу криво, одлично играше позади. Не знам зошто и како оној Наумчевски заврши во Тиквеш, беше дел од тимот првите 2-3 кола, мое мислење е дека беше поквалитетен од останативе младинци позади..

Лоша слика остава само високиот пораз, на бодови секако не се надевав, главите горе и до што повеќе бодови до крај, ако се разиграат како што играа денес може да се направи скок и да се заврши во горниот дел на табелата иако бодовно ќе биде тесно и израмнето со останативе клубови. Него, има ли некакви новости околу иднината на клубов, ептен замреа сите муабети и тоа многу ме плаши...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom