Фан Клуб: Вардар

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.446
Поени од реакции
68.659
Секој бод е значаен, иако штета што не дојдовме до трите.
Васовски е Мурињо за нивниов тренер, но за жал евидентно е дека по 70та минута едвај одиме пои теренот. Тактиката е таква да играме пресинг цело време и после паѓаме, а и реално толку е квалитетот. Подобри бевме, заслуживме победа и штета што на 0-1, не одиграа подобро во некои контри.
Според мене, Тетовче направи две грешки. Првата е што наместо да го извади Матејчо кој се гледаше дека е истоштен, го извади Мирчевски кој ќе беше многу поопасен во контри. Така се доведовме во ситуација Шиле да ита напред во контри, што никогаш не е добра стратегија.
Втората грешка беше што не ги изротира Попзлатанов и Лазаревски, во моментите кога браневме резултат. Лазаревски ќе вршеше повеќе работа со бркање понапред, а Јовче требаше да биде класика бек, кој ќе ги затвори нафрлувањата.
Влезот на Маневски ме исплаши и се покажа како исправен потег за Пелистерци. Тој Хот ќе беше лесен залак, ама Маневски е старо искусно дртало, многу проблеми ни направи. Се виде дека тргнаа само на нафрлувања и нашиве мораа да го затворат тоа драчевецот со румени образи, се му ебам. Бар тој е ќорав играч, мораше многу полесно да се затвори. Вака секој натпревар е копија еден на друг, паѓаме во крајните 20 минути, противникот има целосна доминација. Ни нафрлаат преку 100 пати, знаат дека тоа ни е слаба точка, дека немаме стабилен дефанзивец кој игра добро со глава. Висеше голот, се знаеше дека ќе примиме гол. Ептен лоша реакција на Чарлстон, никаква комуникација со Илиќ.

Јас не летам со амбициите, најважно е да опстанеме. Веројатно би завршиле пред Пелистер и секако, пред Беласица. Ќе биде тешка борба, а да победевме денес ќе добиевме и на психа, бидејќи сме ги добиле двата директни конкуренти за опстанок. Не чекаат три тешки средби, не очекувам многу бодови.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.303
Поени од реакции
22.588
denes bese bitno... so pobeda ke vlezevme mnogu posigurni protiv skendi plus pauzata, mozese da de spremi i dobra taktika. ligava ke bide bliska godinava, sekoj sekade moze da iznenadi.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Кога ќе ми текне дека имаше на темава оптимисти дека за титула ќе сме се бореле :D :popce: Тетовче веројатно го вади максимумот, ама ова е мачно за гледање, прошла сезона скоро и да не пропуштив утакмица на домашен терен, со мерак чекав да дојде време за утакмица, сега не се издржува 90 минути, на стадион бар би имало заебанции и смеење па ќе пројде, вака со лоша снимка и коментатор не проаѓа време. Дно дна е лигава, нула од квалитет. Освен Мицевски, Цветановски, Мирчевски и до негде Најденов, другиве играчи се далеку од тоа „прволигашки“ квалитет, барем од тоа што треба да се рачуна за прволигашки квалитет. Со оваа одбрана и голман немаме никакви шанси до бодови со Шкендија да не си правиме филмови, вакви утакмици како денешнава мора да ги добиваме. Огромен проблем е што клупата ни е толку лоша и неспремна, замените место свежина внесуваат замор во екипата :LOL:
 

BillyRijeka

BillyRijeka
Член од
3 февруари 2009
Мислења
84
Поени од реакции
15
Pozdrav ekipa, skuplja li tko fudbalske karte Vardara iz jugo lige,imam 10tak, ako da ,može na privatnu poruku za dogovor, lijepi pozdrav
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Кога ќе ми текне дека имаше на темава оптимисти дека за титула ќе сме се бореле :D :popce: Тетовче веројатно го вади максимумот, ама ова е мачно за гледање, прошла сезона скоро и да не пропуштив утакмица на домашен терен, со мерак чекав да дојде време за утакмица, сега не се издржува 90 минути, на стадион бар би имало заебанции и смеење па ќе пројде, вака со лоша снимка и коментатор не проаѓа време. Дно дна е лигава, нула од квалитет. Освен Мицевски, Цветановски, Мирчевски и до негде Најденов, другиве играчи се далеку од тоа „прволигашки“ квалитет, барем од тоа што треба да се рачуна за прволигашки квалитет. Со оваа одбрана и голман немаме никакви шанси до бодови со Шкендија да не си правиме филмови, вакви утакмици како денешнава мора да ги добиваме. Огромен проблем е што клупата ни е толку лоша и неспремна, замените место свежина внесуваат замор во екипата :LOL:
Ја не знам да некој рекол ќе сме се бореле за титула, ама и даље тврдам дека сем Шкендија, нема што неосновано да ги преценуваме или да им се тресеме на другиве екипи. Да не беа овие два незаслужено изгубени бода денеска, сеа Вардар ќе беше 4ти. И тоа да земеме во предвид дека Вардар стартуваше што се вика у минис, без припреми и едвај скрпен тим. Факт е дека ни фали реализатор во оние контри со што би го затвориле мечот, поради кои доаѓаме во ситуација да стравуваме за бодовите во финишот, пред се и ради сеуште недоволната физичка подговеност, но сепак ова далеку подобро изгледа во споредба со првите 4 кола. Ја не знам што се гледале ти и Коњаникот, ама одбраната беше фактички безгрешна денеска (особено Велкоски и Чарлс) се до оној несреќно примен гол во финишот. Но пред се за тоа заслуга има и останатиот дел од тимот, чија помош во дефанзивата изостана во задњите 20 минути и одбраната беше под константен притисок, па за очекување е дека може да се случи таков кикс како во 94'. Простор за напредок има затоа што иаме стручен штаб кој е неверојатно посветен на својата работа, но за жал многу работи зависат од некои други фактори...
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Ја не знам да некој рекол ќе сме се бореле за титула, ама и даље тврдам дека сем Шкендија, нема што неосновано да ги преценуваме или да им се тресеме на другиве екипи. Да не беа овие два незаслужено изгубени бода денеска, сеа Вардар ќе беше 4ти. И тоа да земеме во предвид дека Вардар стартуваше што се вика у минис, без припреми и едвај скрпен тим. Факт е дека ни фали реализатор во оние контри со што би го затвориле мечот, поради кои доаѓаме во ситуација да стравуваме за бодовите во финишот, пред се и ради сеуште недоволната физичка подговеност, но сепак ова далеку подобро изгледа во споредба со првите 4 кола. Ја не знам што се гледале ти и Коњаникот, ама одбраната беше фактички безгрешна денеска (особено Велкоски и Чарлс) се до оној несреќно примен гол во финишот. Но пред се за тоа заслуга има и останатиот дел од тимот, чија помош во дефанзивата изостана во задњите 20 минути и одбраната беше под константен притисок, па за очекување е дека може да се случи таков кикс како во 94'. Простор за напредок има затоа што иаме стручен штаб кој е неверојатно посветен на својата работа, но за жал многу работи зависат од некои други фактори...
Ме мрзи да се навраќам на темава, ама имаше такви коментари, сигурен сум, ретки беа ама ги имаше :D

Се согласувам во принцип за останатиот дел од лигата, со сите можеме да се носиме во директен дуел, ама искрено немаме ниту широк состав ниту квалитетна 11-ка која би играла константно на ниво како лани, за да се надеваме на нешто повеќе, едино е добро што е премала разликата помеѓу сите екипи во лигава па бодовната разлика од 3-то, 4-то место до 8-мо, 9-то би била премала, би требало само Силекс и Шкендија да се издвојат горе, евентуално и Слога со нив.
Околу одбраната, можда претеруваме, ама децава не ми влеваат многу надеж, а не сум најубеден во квалитетите на Велкоски и Чарлс, не знам дали издвојуваат нешто плус од просечните играчи за лигава, неспоредливо со ланската сезона кога ги имавме и Тошевски и Новак па и Најдовски, и плус Серафимов и Младеновски кои мене многу поголем впечаток ми оставија од старт за разлика од моменталниве младинци. Точно, не кочи и физичката подготвеност и касниот старт со тренинзи, ама уште 5 припреми да им дадеме на Шиле, Најденов, Петковски, пак ќе се влечат по терен.
Јас сум среќен со собирање на бодови колку што може полусезонава, опстанок треба да е примарна цел, ама најтешката битка очекувам да се води зимава за паузата, и тоа е она што ме плаши..
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.303
Поени од реакции
22.588
mnogu ste negativni... so ovoj sostav i pripremi od pocetok sigurno ako nisto drugo ke go tepavme borec i eve ovaa denes... ke bevme na cekor od skendi... realno sme mnogu poslabi od lani ama i ligava e boza. ajde sileks ne dobi zdravo oni sepak imaa asalni podgotovki i se spremaa ama pa ja dobivme sloga koja celo vreme se spominja za kandidat za titula. ligava e boza, i realno malku fali da sme pri vrvot. pobedite i porazite so isklucok na sileks sekade bevme tuka nekade, blisku no za zal ne dovolno... momenti resavaat.


slab e ovoj vardar u sporedba so porano ali porazitelen fakt e kakva ni e ligata sega. nemoze da ima poveke od 8 klubovi vo mkd, 10 e premnogu a ne pak 12. morase da ima ispaganje ili da ne se pustea vtoroligasite... kako stojat rabotite sekako ke ispadnat samo go namalija kvalitetot na ligata za dzabe
 
Член од
18 август 2019
Мислења
150
Поени од реакции
191
Ме мрзи да се навраќам на темава, ама имаше такви коментари, сигурен сум, ретки беа ама ги имаше :D

Се согласувам во принцип за останатиот дел од лигата, со сите можеме да се носиме во директен дуел, ама искрено немаме ниту широк состав ниту квалитетна 11-ка која би играла константно на ниво како лани, за да се надеваме на нешто повеќе, едино е добро што е премала разликата помеѓу сите екипи во лигава па бодовната разлика од 3-то, 4-то место до 8-мо, 9-то би била премала, би требало само Силекс и Шкендија да се издвојат горе, евентуално и Слога со нив.
Околу одбраната, можда претеруваме, ама децава не ми влеваат многу надеж, а не сум најубеден во квалитетите на Велкоски и Чарлс, не знам дали издвојуваат нешто плус од просечните играчи за лигава, неспоредливо со ланската сезона кога ги имавме и Тошевски и Новак па и Најдовски, и плус Серафимов и Младеновски кои мене многу поголем впечаток ми оставија од старт за разлика од моменталниве младинци. Точно, не кочи и физичката подготвеност и касниот старт со тренинзи, ама уште 5 припреми да им дадеме на Шиле, Најденов, Петковски, пак ќе се влечат по терен.
Јас сум среќен со собирање на бодови колку што може полусезонава, опстанок треба да е примарна цел, ама најтешката битка очекувам да се води зимава за паузата, и тоа е она што ме плаши..
Ме мрзи да се навраќам на темава, ама имаше такви коментари, сигурен сум, ретки беа ама ги имаше :D

Се согласувам во принцип за останатиот дел од лигата, со сите можеме да се носиме во директен дуел, ама искрено немаме ниту широк состав ниту квалитетна 11-ка која би играла константно на ниво како лани, за да се надеваме на нешто повеќе, едино е добро што е премала разликата помеѓу сите екипи во лигава па бодовната разлика од 3-то, 4-то место до 8-мо, 9-то би била премала, би требало само Силекс и Шкендија да се издвојат горе, евентуално и Слога со нив.
Околу одбраната, можда претеруваме, ама децава не ми влеваат многу надеж, а не сум најубеден во квалитетите на Велкоски и Чарлс, не знам дали издвојуваат нешто плус од просечните играчи за лигава, неспоредливо со ланската сезона кога ги имавме и Тошевски и Новак па и Најдовски, и плус Серафимов и Младеновски кои мене многу поголем впечаток ми оставија од старт за разлика од моменталниве младинци. Точно, не кочи и физичката подготвеност и касниот старт со тренинзи, ама уште 5 припреми да им дадеме на Шиле, Најденов, Петковски, пак ќе се влечат по терен.
Јас сум среќен со собирање на бодови колку што може полусезонава, опстанок треба да е примарна цел, ама најтешката битка очекувам да се води зимава за паузата, и тоа е она што ме плаши..
Точно е дека освен Шкендија во меѓусебен дуел Вардар може со сите да се носи,но сепак слабата физичка подготвеност е пречка да се има константност. Најголемата борба на Вардар ќе биде надвор од теренот за да се обезбеди спонзор.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.257
А офсајдот во 59' минута ?
Ja zavrsi akcijata i udre stativa a vo prvoto poluvreme penalot? Se svirna za vas stramota e denes da se zalite na vasiot sudija nemavte sreka nisto drugo i kondiciono da imase uste dve tri minuti mozi ke primenvte uste eden ili sami ke si dadevte
Najloso derbi vo istorijata pa kapak uste bez publika pisi propalo na nisto ova ne lici poveke so koronata

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Ме мрзи да се навраќам на темава, ама имаше такви коментари, сигурен сум, ретки беа ама ги имаше :D

Се согласувам во принцип за останатиот дел од лигата, со сите можеме да се носиме во директен дуел, ама искрено немаме ниту широк состав ниту квалитетна 11-ка која би играла константно на ниво како лани, за да се надеваме на нешто повеќе, едино е добро што е премала разликата помеѓу сите екипи во лигава па бодовната разлика од 3-то, 4-то место до 8-мо, 9-то би била премала, би требало само Силекс и Шкендија да се издвојат горе, евентуално и Слога со нив.
Околу одбраната, можда претеруваме, ама децава не ми влеваат многу надеж, а не сум најубеден во квалитетите на Велкоски и Чарлс, не знам дали издвојуваат нешто плус од просечните играчи за лигава, неспоредливо со ланската сезона кога ги имавме и Тошевски и Новак па и Најдовски, и плус Серафимов и Младеновски кои мене многу поголем впечаток ми оставија од старт за разлика од моменталниве младинци. Точно, не кочи и физичката подготвеност и касниот старт со тренинзи, ама уште 5 припреми да им дадеме на Шиле, Најденов, Петковски, пак ќе се влечат по терен.
Јас сум среќен со собирање на бодови колку што може полусезонава, опстанок треба да е примарна цел, ама најтешката битка очекувам да се води зимава за паузата, и тоа е она што ме плаши..
Ма ништо од Силекс. Ебати екипата од Дрита Гнилање што губи ко магариња. Плус им се повредил првиот шпиц Горгиев до крај на есенскиот дел. Евентуално Слога, иако и тие се доста лабилни надвор од Чаир.
Немаме квалитетни први 11 ко лани (ширина немавме ни прошлата сезона), тоа е факт, но не сме и до толку лоши да му се невиди. Па уште кога ги читам вечниве пациенти како било катастрофа да не се победи овој утепан Вардар, а тие донеле Санџаклии од Нови Пазар и мислат дека тим напраиле!? Ние сепак имаме неколку играчи што нешто значат во нашава лига.
За децата се слагам. Младиот во одбрана е најслаба карика, иако денес немаше некој испад, но пусто мора да има еден до 21 година у почетен состав. За Велкоски и Чарлс сте прекритички настроени според мене. Дечките одлично одработија со Слога. И денес до 80' Пелистер не создаде конкретна прилика за гол. И пак ќе кажам истите дојдоа по нафрлувања од страничните позиции. Значи изостана поддршката за нив во финалните моменти. Искрено не ми беше јасен потегот на Тетовка да уфрли два шпица од клупа при водство од 0:1, наместо да ја засили средината.
За Шиле и Петковски се слагам, но за Најденов не. Има фудбал во дечкото, игра со мозок, знае да задржи и подели лопта, и верувам дека не му треба премногу за да влезе во повисок ритам. Со него и Петровиќ добивме на потребното искуство и стабилност во играта.
mnogu ste negativni... so ovoj sostav i pripremi od pocetok sigurno ako nisto drugo ke go tepavme borec i eve ovaa denes... ke bevme na cekor od skendi... realno sme mnogu poslabi od lani ama i ligava e boza. ajde sileks ne dobi zdravo oni sepak imaa asalni podgotovki i se spremaa ama pa ja dobivme sloga koja celo vreme se spominja za kandidat za titula. ligava e boza, i realno malku fali da sme pri vrvot. pobedite i porazite so isklucok na sileks sekade bevme tuka nekade, blisku no za zal ne dovolno... momenti resavaat.


slab e ovoj vardar u sporedba so porano ali porazitelen fakt e kakva ni e ligata sega. nemoze da ima poveke od 8 klubovi vo mkd, 10 e premnogu a ne pak 12. morase da ima ispaganje ili da ne se pustea vtoroligasite... kako stojat rabotite sekako ke ispadnat samo go namalija kvalitetot na ligata za dzabe
Да играме сега со Силекс, многу поинаков ќе биде епилогот од тој пред месец и пол.
Автоматски споено мислење:

Ja zavrsi akcijata i udre stativa a vo prvoto poluvreme penalot? Se svirna za vas stramota e denes da se zalite na vasiot sudija nemavte sreka nisto drugo i kondiciono da imase uste dve tri minuti mozi ke primenvte uste eden ili sami ke si dadevte
Najloso derbi vo istorijata pa kapak uste bez publika pisi propalo na nisto ova ne lici poveke so koronata

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Ја завршил акцијата!? Се читаш уопште што пишуваш!? Офсајд дигна бе, мајсторе! И во гол да влезеше... исто му се фаќа.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom