Фан Клуб: Вардар

Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Тргната ли е забраната за трансфери шо испадна?
Иначе Давид Бабунски и Милован Петрович се без договор од Јануари.
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
456
Поени од реакции
1.385
Тргната ли е забраната за трансфери шо испадна?
Иначе Давид Бабунски и Милован Петрович се без договор од Јануари.
Е да Милан Петровиќ е кариката што недостасува за европски Вардар.
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
456
Поени од реакции
1.385
Не, барем до сега нема промена.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Цитирам спортмедиа:
"Соочувањето се случи на 9. декември, а сега ќе се чека одлуката, која би требало да излезе на почетокот на идната година.

Просто кажано, ако Максимов успее да ја добие оваа „битка“, тогаш голема е веројатноста да се „скине“ и суспензијата за Вардар, односно забраната за трансфери."
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Тргната ли е забраната за трансфери шо испадна?
Иначе Давид Бабунски и Милован Петрович се без договор од Јануари.
Петровиќ може во Тиквеш да си се врати, таман да им помогне во битката за прва лига. Каков тандем ќе бидат со Ѓорѓи Мојсов.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.471
Поени од реакции
3.522
Ни треба еден добар организатор на игра странец. Со Адем да газат.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
mnogu glupavi mi se ovakvi sporedbi, mislam na toa sto nasite novinari go pisuvaat. vo fudbalot za kratko vreme moze da se smeni situacijata. on togas sigurno imase mnogu debela plata kaj vardar, imase dobro CV za nasi uslovi, ne bese ni mnogu los, se gledase deka znae da igra, no verojatno vo tie momenti celokupno go racunaa kako nepotreben gledajki gi site okolnosti (na primer plata vo sporedba so pokazanoto). i sea 3 godini pokasno komentari kakva greska napravila upravata bidejki na 32 godini gazi vo uzbekistan.

nemam nisto protiv da se pravat analizi i da se pisuva za nekoi koi porano igrale vo makedonija, mi smeta sto se pravi golema prikazna povrzano so obvinuvanje so toa sto pisuvaat deka go izbrkale. so toa sakaat da kazat deka ne bile sposobni da go ocenat negoviot potencijal, a od drugi pricini ne ostanal. izvrtuvanje na vistinata (ne da ja stitam upravata, samite znaete deka ne gi cenam nivnite potezi, sepak sum objektiven).

btw uste eden primer za toa kolku slabo rabotat nasite novinari e infoto sto naskoro demek ke igral za uzbekistan. mozda ima takva glasina, no da si ja razbiraat rabotata ke kazat deka ima takva glasina, no deka sepak nema pravo da igra za uzbekistan, barem ne pred leto 2021, a togas ke ima skoro 34 godini. toa za mene bi bilo dobro novinarstvo, da prezemis info, no da korigiras koga ima greska i da objasnis zosto e toa taka.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
^Истово тргнав да го пишувам, колку непотребно форсирање и драматизирање, ептен ме нервираат вакви „експертизи“ без никакво реално согледување на ситуацијата и прикажување на некакви факти. Wow, сме го испуштиле Драган Ќеран, уште тогаш никој не спореше дека има квалитет ама дечкото не се движеше на терен, ниту офанзивно ниту дефанзивно. Не знам на кое ниво е фудбалот во Узбекистан, ама апсолутно заслужено беше заменет затоа што воопшто не одговараше на стилот и играта што ја игравме и што ја бараше Седлоски, а можеле и нашиве новинарчиња да пишат дека летото беше заменет со Балотели и Барсегјан, играчи што ни донесоа Лига Европа
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Ќеран исто како Ибричич си го ладеше ташакот за време на престојот тука. Ништо не покажа, безвезе е статијата.
Ибричич го спомнувам зошто и за него имаше по порталиве за тоа како газел у клубот кај што играл сега.
Со такви статии може да прелажат само некои што не стапнале на градски....
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.471
Поени од реакции
3.522
Ќеран, Којашевиќ и Ромеро имаа потенцијал, али побитно им беше да идат у диско и да се зезаат на тренинг.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.531
Поени од реакции
3.703
Ќеран, Којашевиќ и Ромеро имаа потенцијал, али побитно им беше да идат у диско и да се зезаат на тренинг.
Којашевиќ не заслужува да биде ставен во група со другите двајца. Он си одигра одлично за време на неговиот престој тука, неколку пати и со индивидуални потези не вадел од незгодни ситуации.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom