Фан Клуб: Вардар

Член од
10 септември 2016
Мислења
5.843
Поени од реакции
9.418
П
Ќе пробам да ти пратам во недела m3u линк па преку vlc player да го пуштиш,но не сум сигурен дали за во странство ќе работи.
Прати ми некаде околу 12 ако можеш.
А на арените на која ја дават?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
5.843
Поени од реакции
9.418
Многу е лошо што МРТ ме може да се гледа,барем нека направат некој посебен линк за тие од странство да можат да ја гледаат.
Автоматски споено мислење:

Ако загусти Грне ќе реагира у Недела :icon_mrgr:

Screenshot_20191206-002802.png

Screenshot_20191206-002805.png
 
Последно уредено:
Член од
23 јануари 2016
Мислења
1.187
Поени од реакции
2.011
Многу е лошо што МРТ ме може да се гледа,барем нека направат некој посебен линк за тие од странство да можат да ја гледаат.
pa ne raboti vo stranstvo za bas tie od stranstvo da ne mozat da gledaat, po koja logika togas bi stavile poseben link za tie vo stranstvo lol
 
Член од
19 август 2017
Мислења
49
Поени од реакции
117
Убаво е да се види оваа хемија во тимот, кога играчите се на иста бранова должина со навивачите.

Кој ќе речеше дека баш во овие времиња ќе се разбуди духот на клубот и на се она што значи Вардар!Avramovski.JPG
 
Член од
9 април 2006
Мислења
3.295
Поени од реакции
1.440
И без Новак денес :/ За Тошевски најавија дека е повреден но не знам кај исчезна и Новак сеа.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.381
Поени од реакции
972
Пм ќе мора Младеновски и Серафимов тандем да играат ако не го враќаат Најдовски како стопер.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
4.210
Поени од реакции
3.556
1-0 Micevski od penal
Автоматски споено мислење:

1-1 poluvreme
Автоматски споено мислење:

2-1 adem
Автоматски споено мислење:

2-2
 
Последно уредено:
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.381
Поени од реакции
972
Одбраната катастрофа да можеби и поради одсуството на Новак и Тошевски ама и овие тројца можат повеќе!Другите некако како исплашни недоволно мотивирани незнам некако притисокот на наша страна беше.Со резултатот треба да сме повеќе од задоволни но не чека многу работа се надевам ќе ка одстранат забраната за трансфери па да се донесат 2/3 играчи пред се шпиц и некое брзо крило какво што нема во Македонија.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.317
Поени од реакции
1.850
Добра партија на Најдоски, Жуниор, Адем и Цветановски... другите просек. Можевме подобро, али без Новак и Тошевски и со 4-5 деца во прв состав презадоволен сум. Цело зимо +8, не е лошо.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.159
Поени од реакции
2.314
Not great, not terrible. Можевме и до победа денес, али ок е резултатов затоа што приметливо е дека сепак Шкендија сеуште има поквалитетен тим од нас, плус игравме и без Новак и Тошевски. Матеј искина денес, сам го избори пеналот и одлично ја отвори контрата и асистираше за Адем при вториот гол. И за вториов ова беше веројатно најдобар натпревар сезонава. Сега да се надеваме дека не биле изгубени сите шанси за отстранување на забраната за трансфери и дека од управа ќе успеат да ја отргнат уште зимава, штета би било да не се искористи ваква шанса за титула, најслатка до сега би била.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
5.843
Поени од реакции
9.418
Утакмицата је гледав до пеналот,во една пекара до местото каде што работам за да не задоцнам за на работа.Пекарата преполна со Шваби зошто денеска Недела па ретко нешто друго и да е отворено.Моментот кога Мицевски погоди,несвесно сум викнал толку силно гол,што половина од гостите ме свртија кон мојата маса :icon_mrgr: јбг незгодно но моментот беше таков.
Штета што подоцна не сме ги победиле но тоа е тоа,па некој да ни кажеше летото дека ќе славиме есенска титула и тоа со 8 бода предност,ќе го направевме луд.

Уште повеќе ми е жал што не успеав да ја гледам оваа утакмица во живо,а ја очекував уште од Август,но поради икс причини морав да заминам пред да се изигра па морав да се задоволам со градското дерби со Слога,кое реално беше подросечна утакмица од секој аспект но за мене посебна,после толку време на градски,пред нос ти се сите играчи кои ги следиш неколку месеци,урлањето и пцуењето кое сум го правел дома,тогаш го применив на лице место.

Се надевам дека ќе ја земеме титулава оваа сезона,толку многу ја посакувам како никогаш до сега ништо во фудбалот,иако веќе неколоку години навивам за Вардар,оваа сезона навистина почнав да се чуствувам како Вардарец,сега со сигурност знам никогаш нема да престанам да навивам за овој тим без разлика на се,дека утре ако здравје Боже имам деца и тие ќе навиваат за Вардар,и ако сум во Македонија ќе одиме на утакмици иако нема да живеам во Скопје.

ПС:Секоја чест на играчите,Комити е вистинскиот збор кој може да се употреби за нив оваа сезона,а тоа е збор кој навистина тежи.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
4.210
Поени од реакции
3.556
Реално без пола одбрана и со цел куп деца толку се можеше. Штета што Џуниор не го даде голот, тоа ќе беше може и најдобар гол постигнат во МК лигата години наназад, типот 70 метра им истрча и помина неколку души... Фалеше тој втор гол разлика да ги оладиме и откажеме ама ете немавме среќа да им дадеме уште еден при наше водство. Можеше и требаше да се смени тактиката после вториот гол, Васовски требаше уште тогаш да реагира и да ја згустне одбраната и средниот ред мада тешко е тоа со деца а во таква ситуација кого да го извади, Аврамовски кој ни е најдобар играч или Ибиши кој ни е едини напагач и го реши минатото коло... Незнам колку ќе можевме да се одбраниме поготово без Новак и Тошевски да пополнат дупки. Се на се имаме +8 на 16 уткамици до титула. Последното коло ќе се игра на градски така да и тоа ни оди во прилог ако дојде тоа да решава ќе биде бар на наш терен. Добри припреми плус 2-3 засилувања би ни легнале одлично. Имам некој филинг дека на пролет ако шкенди прва киксне и ако пак им отидеме плус двоцифрен број бодови ептен тешко дека ќе не стигнат. Има многу да се игра ама нема да биде лесно за никој, добро е што освен ние и шкенди другите се горе доле тука некаде и со бодови и со квалитет така да секоја утакмица ќе биде тешка и очекувам да продолжат да губат бодови на гости.

Адем вчера си се продаде, мислам дека ако ќешираме на него со 2-3 засилувања и испатени играчи ќе не чека полесна пролет.
 
На врв Bottom