Фан Клуб: Вардар

Член од
10 септември 2016
Мислења
8.927
Поени од реакции
17.637
Aкадемија нема менатлен склоп да биде шампион.Шкендија доведе стопер и ќе доведе уште некој играч ама на полусезона ни Реал не може да прави екипа не пак тие.Хасани си потпиша во Финска Муслиу е историја веќе така да ќе трпат многу иако не велам дека нема да фатат добра серија.Башка што сите главни играи таму се на залез на кариера и лесно може да се повредат.И така да ви кажам Вардар Шампион.
Јас само се плашам сами да не си ја изгубиме титулата поради различни причини со кои играчите и тренерот немаат врска и затоа рано е да славиме титула.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Шкендија годинава тапа се на гостински терен, ако сакат и Хасани нека го донесат ќе губат поени од Борец, Шкупи, Академија Пандев, МкЃП, од нас па дури и од Струга Трим Љум, посебно ко шо се во борба за опстанок ќе гинат против секого.

Шо се однесува до нас, не дека имаме којзнае каков ростер, али имаме хемија и игра 2 пати подобра од таа шо ја имамвме до пред 3 год со Седлоски, џабе имаше толкав буџет кога меѓу играчите немаше никаква хемија и се вадевме на индивидуален квалитет, моментално нашава 3-5-2 формација функционинрат топ и го вадиме максимумот, на лето се надевам со малце среќа и добри засилуавајна на долго европско лето, али отом потом, свака част на Александар Васоски, работник во буквална смисла на зборот, замислете кога би го имал буџетот кој го имаше Седло шо екипа ќе имавме..
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Шкендија колку и да изгледа безопасно и тапа сепак они по мое мислење пак се најголеми конкуренти за титула. Ако се разиграат и почнат да врзуваат серија победи 12 победи може и малце да бидат, особено што со овој тим и овие играчи треба да се одигра цела сезона а тоа се уште 25 значи 25 натпревари и тоа се 75 поени во игра.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Не се летајте дечки, има уште многу за игра :)
Од огромна важност е како ќе изиграме на остатокот од мечевите оваа полусезона и која ќе биде разликата во однос на Пандевци и Шкендија, ама не заборавајте и дека забраната за трансфери важи и зимава. Клубот сеуште е во неизвесна ситуација и во секое време може да пукне и да останеме и без овие играчи што ги имаме. Една-две повреди или заминување на некој од старната 11-ка зимава и ќе бидеме во големи проблеми, лесно може при таква ситуација да западнеме во црна серија и за 4-5 кола да се стопи цела разлика што сме ја стекнале.Шкендија сигурно ќе се засилува зимава, ама големата разлика може и да им донесе „панични“ трансфери и да направат по некоја утка, дополнителен проблем им е што се со нов тренер и уште не знаеме како ќе се адаптираат на неговите замисли и колку го бива, па може и уште бодови да испуштат есенскиов дел, а треба да гостуваат и кај нас.
Сигурно и Пандев ќе се засили зимава, поготово во ситуација кога имаат можност за титула, така да не смее никако ни они да се отпишат од трката. На почеток на пролетниот дел ќе имаме далеку по реална слика за ситуацијата, со завршен трансфер период.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Еден познаник вчера на стадион наслушнал од муабетот, што меѓу нив го праеле Самоил, Мирко и Седло, дека планираат да поднесат жалба за да се тргне забраната за трансфери, ама се ова ја би земал со голема резерва зашто ипак УЕФА/ФИФА не се исто што и ФФМ.
Шкендија никако треба да се отпише уште од сега. Едвај третина од првенството е пројдено, а се сеќавате дека лани у 3 кола ни ја анулираа предноста од +8 бода. И плус имаат преоден рок пред нив. Многу работи ќе зависат од исходот со забраната за носење играчи и финансиската слика на Вардар. Така да ја ништо не би прогласил за завршено. Премногу е рано.
Пандевци доколку подолго време останат без Дориев и Стоилов, мислам дека многу тешко би останале во игра.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
14
Поени од реакции
8
Не се летајте дечки, има уште многу за игра :)
Од огромна важност е како ќе изиграме на остатокот од мечевите оваа полусезона и која ќе биде разликата во однос на Пандевци и Шкендија, ама не заборавајте и дека забраната за трансфери важи и зимава. Клубот сеуште е во неизвесна ситуација и во секое време може да пукне и да останеме и без овие играчи што ги имаме. Една-две повреди или заминување на некој од старната 11-ка зимава и ќе бидеме во големи проблеми, лесно може при таква ситуација да западнеме во црна серија и за 4-5 кола да се стопи цела разлика што сме ја стекнале.Шкендија сигурно ќе се засилува зимава, ама големата разлика може и да им донесе „панични“ трансфери и да направат по некоја утка, дополнителен проблем им е што се со нов тренер и уште не знаеме како ќе се адаптираат на неговите замисли и колку го бива, па може и уште бодови да испуштат есенскиов дел, а треба да гостуваат и кај нас.
Сигурно и Пандев ќе се засили зимава, поготово во ситуација кога имаат можност за титула, така да не смее никако ни они да се отпишат од трката. На почеток на пролетниот дел ќе имаме далеку по реална слика за ситуацијата, со завршен трансфер период.

I jas si igram football manager vo mozokot i si mislam na ednijot i drugiot kako zalivanje. Ama ova sto go pisovas e vistinata i realnosto :/
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.331
Поени од реакции
27.879
Тетовче е најдоброто нешто што му се случило на Вардар во последниве години. Со малку среќа да ги задржиме играчите на полусезона мислам дека сме на добар пат.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.490
Vardar moze da zagubi igraci na polusezonata a nemoze da donese, toa moze da bide problem.

Pandevci ako se vo dobra pozicija ocekuvaj Goran da im najde nekoja zasiluvanja od italija. Porano im prakase nekoj mladinci zapostaveni ili sto im treba minutaza... Kolku i da se slabi za kaj nas ke bidat OK.
koga ova se slucilo? od italija imaa samo eden igrac i toj ne bese ni od blisku mladinec nego negde vo sredni fudbalski godini donesen od niskoligas, nesto slicno ko spanecot koj zaigra za vardar.

Овај Робсон од Македонија ЃП мора да го соберат, Алан од Наполи за сиромашни.

Незнам зошто го пуштивме Петар Петковски(кој иако не е во форма) моментално за Јован Попзлатанов е Серж Гнабри, џаба сета брзина која ја има, кога во моменти 1в1 со голман има КАТАСТРОФАЛНА кломпарска заршница, по кломпарска нога не сум видел во фудбал од Јовче.

- Кај Матеј очигледно е дека има напредок, ама дај бе дете малце втеретана, физички е многу слаб, Ељиф Елмас во 3 месеци во Фенербахче напре ненормална трансформација на физикусот, додека Матеј 2 години е ист.

Други интереси играчи кој можи да се соберат на лето Емил Абаз(Борец), Карвалјо(Македонија ЃП), Ацкоски и Тошески(Работинчки), Милованович (Академија Пандев).
ne mi se komentira za site, ama kaj najde da go baras carvalho od gjorce?!?! :D osven sto e simpaticen lik onaka kako tipce ne znam kako inaku bi go podobril vardar lol

inace vardar ako saka slednoto leto da ima sansa da vleze vo grupna faza mnogu bitno ke bide da se osvoi sampionskata titula bidejki polesno e preku toj pat da se stigne do grupna faza nego preku kvalificiite koi gi igraat drugite.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.474
Поени од реакции
3.539
Вардар игра топ!
Во среда ќе држиме топка, само шансите мора да се користат. Колевски не смее да промашува зицери.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Ѓорче од кај ги наоѓаат кариоките стварно незнам ни го дадоа Жуниор сеа имаат уште еден стеашен лев бек кој и во офанзива е одличен..Робсон е исто добар и овој Нето исто е мн добар
Иначе не дигајте паника Вардар е шампион во лигава оваа година!
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
koga ova se slucilo? od italija imaa samo eden igrac i toj ne bese ni od blisku mladinec nego negde vo sredni fudbalski godini donesen od niskoligas, nesto slicno ko spanecot koj zaigra za vardar.


ne mi se komentira za site, ama kaj najde da go baras carvalho od gjorce?!?! :D osven sto e simpaticen lik onaka kako tipce ne znam kako inaku bi go podobril vardar lol

inace vardar ako saka slednoto leto da ima sansa da vleze vo grupna faza mnogu bitno ke bide da se osvoi sampionskata titula bidejki polesno e preku toj pat da se stigne do grupna faza nego preku kvalificiite koi gi igraat drugite.
Ај искоментирај за сите ако имаш време и кажи според тебе кој играчи би легнале на тимов ко 1 на 10, во моменталнава финансиска ситуација и јас би ги сакал Дориев и Стоилов али то знеме дека е тешко остварливо.
Муабетов ми е поарно некој млад кој имат потенцијал и за кого има надеж дека ке се развијат во подобра верзија да добива минутажа, отколку Попзлатанов, па дури и разочарувањето Колевски..џабе сета брзина и орање по терен на Јовче ко фудбалски имат дефицит во многу елементи.
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
456
Поени од реакции
1.385
Ај искоментирај за сите ако имаш време и кажи според тебе кој играчи би легнале на тимов ко 1 на 10, во моменталнава финансиска ситуација и јас би ги сакал Дориев и Стоилов али то знеме дека е тешко остварливо.
Муабетов ми е поарно некој млад кој имат потенцијал и за кого има надеж дека ке се развијат во подобра верзија да добива минутажа, отколку Попзлатанов, па дури и разочарувањето Колевски..џабе сета брзина и орање по терен на Јовче ко фудбалски имат дефицит во многу елементи.
Од тие што ги наброи најверојатно само 0тој Тошевски е некој квалитет, сигурно не за џабе се крена галама околу него.

Од ПМФЛ, играчи кои би имале придонес у први 11 според мене се:

Штоперов од Пандевци тој Маслац. Тоа би била страшна одбрана со Новак и некој од Младеновски/Серафимов.

Левиот бек Маневски, исто од Пандев. Игра доста офанзивно, со што Жуниор тогаш би идел на крило.

Дориев нормално, игра толку рутинирано ко да му е 13та сезона у лигава, мада мое мислење е дека нема шанса да мрдне од таму исто како Маневски.

Јурина од Слога, само после ваква сезона, Челик сигурно ќе го врати од позајмица.

И поизводливи трансфери и приоритет мора да е Серџино од Слога, ко 1 на 10 ќе дојде.

Робсон од Ѓорче, мада не знам покрај Мицевски и Најдовски каде би се вметнал.

Жуниор од Шкендија, колку што знам не е задоволен таму, а договорот му истекува наредно лето.

И Бенџамир Демир од Ѓорче.

Барем 2ца од горенаведените да дојдат летоска, Вардар и те како ќе добие на квалитет.
За други не ми иде на памет дека би внеле некој посебен квалитет у тимов, а да се од лигава.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Од тие што ги наброи најверојатно само 0тој Тошевски е некој квалитет, сигурно не за џабе се крена галама околу него.

Од ПМФЛ, играчи кои би имале придонес у први 11 според мене се:

Штоперов од Пандевци тој Маслац. Тоа би била страшна одбрана со Новак и некој од Младеновски/Серафимов.

Левиот бек Маневски, исто од Пандев. Игра доста офанзивно, со што Жуниор тогаш би идел на крило.

Дориев нормално, игра толку рутинирано ко да му е 13та сезона у лигава, мада мое мислење е дека нема шанса да мрдне од таму исто како Маневски.

Јурина од Слога, само после ваква сезона, Челик сигурно ќе го врати од позајмица.

И поизводливи трансфери и приоритет мора да е Серџино од Слога, ко 1 на 10 ќе дојде.

Робсон од Ѓорче, мада не знам покрај Мицевски и Најдовски каде би се вметнал.

Жуниор од Шкендија, колку што знам не е задоволен таму, а договорот му истекува наредно лето.

И Бенџамир Демир од Ѓорче.

Барем 2ца од горенаведените да дојдат летоска, Вардар и те како ќе добие на квалитет.
За други не ми иде на памет дека би внеле некој посебен квалитет у тимов, а да се од лигава.
Жуниор не заслужува да игра во Вардар
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.445
Поени од реакции
68.658
Каков црн Жуниор, нека си лета орли во Тетово.
Сто пати сме зборувале на овие теми, Вардар нема шанси да донесе некој од талентите во лигата, затоа што они играат во клубови како Пандев или Работнички кои ќе им понудат полесен и подобар трансфер во странство.
Вардар треба да ги форсира играчите во својата школа и да ги привлекува како многу помали, па истите да се промовираат преку нашиот клуб. Ама и таа политика не ја бива, ќе ги направиме играчи за да си отидат во прва прилика.

Од друга страна, не знам дали сакам да носиме нови играчи. Хемијата во составот е добра, не би сакал нови засилувања да ја нарушат. Да имав можност за засилувања, ќе донесев само три играчи, две крила и напаѓач и можеби некоја замена за лев бек. Ништо друго не би чепкал.
Разликата од 12 бода пред Шкендија со 3 директни дуели на 100 кола до крајот не значи апсолутно ништо.
Они повеќе имаат психички проблем, заостануваат бодовно, никако не можат да дадат гол и тоа многу им влијае. Да фатат мала серија, да почнеме ние да губиме бодови, ќе видите како ќе се смени сезоната. Особено, проблем е што они ќе можат соодветно да се засилат зимава на позициите на кои се слаби. Нив страшно ги погоди губењето на Муслиу и тоа што не најдоа замена. Еве веќе донесоа некој дефанзивец кој играл за Ворскла, сигурно е на ниво слично на Новак, што ќе биде големо засилување за нив.
Плус, до крај на полусезона и дуелот кај нас, им останаа лесни мечеви и реално е да фатат серија.
Играат дома со Борец, Ренова и Слога, гостуваат кај мртвиот Работнички кој го победуваат со минимум 3 разлика на секој меч и единствено имаат незгодно гостување кај Струга (не знам какви им се односите со тој клуб).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom