Фан Клуб: Вардар

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
255
Поени од реакции
589
Како бе овој Колевски дал +10 гола, без разлика што бил у втора лига?!?
Ја знам дека бил најфорсиран играч у генерација ама според шансиве до сеа, барем еден гол по натпревар требаше да дава. Оправдано што носи голем товар на 19год и од него зависи ефикасноста, ама другар 1 на 1 со голман не смееш да промашиш.

Ајде нека се врати шилево од повреда, мн посигурен делува у напад од Колевски.

Следат 3 мн тешки натпревари.
Среда куп со инцесиве.
Па Македонско Челси дома, стандард тешки утакмици со нив.
И на гости со Струга, која очигледно е едно од најтешките гостувања у лигава за сите.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.166
Поени од реакции
10.056
Солидна игра иако фали оној пресинг за посигурно да се освојат 3 бода ама се си оди според планот.


Колевски играше добро лани во Борец јас лично очекував многу повеќе од него оваа сезона но втора и прва лига се два различни поима.
 
Последно уредено:
Член од
29 април 2015
Мислења
2.500
Поени од реакции
2.041
Тешко реализираме, да не влезеше првиот на Аврамовски ќе издржеа пичките уште 15тина минути. Одбраната ни е супер, заедно со средниот ред, мислам на Најдовски и Мицески со Брда и Жуниор, ама офанзивата катастрофа. Аврамовски позади 2ца топ напаѓачи ќе биде уште поефикасен, има добра техника, знае да задржи топка.
На лето со 3-4 засилувања, можеме да имаме долго европско лето, и нормално да се задржат сегашниве играчи.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
417
Поени од реакции
567
Газиме!
Автоматски споено мислење:

Добро го изгуравме периодов без најдобриот играч Жуниор.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.698
Поени од реакции
3.712
Ќе го цитирам Васоски: „Победивме, иако не бевме на посакуваното ниво“. Го глеав само второ полувреме ради скапаниот термин од 13.30 и не одигравме нешто конкретно, но на крај пресуди индивидуалниот квалитет на Аврамовски. Иако читам дека во првиот дел сме имале 3-4 изгледни прилики за гол, но Колевски повторно затаил со реализацијата. Дечкото се повеќе потврдува дека не е капацитет за Вардар. Како и да е, најбитни се 3-те бода од дуелот со за нас традиционално незгодниот Работнички, и секако што продолжуваме по зацртаниот план. Денес да се надеваме на кикс на гостувањата на Пандевци и Шкендија за зголемување на бодовната разлика...
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
1.234
Поени од реакции
2.176
toa vcera bese fudbal za odviknuvanje, mislam nemase ednas 4-5 dodavanja bez da se zgresi. do tolku bese ocobol sto izmegu pocnav da si go sreduvam domot, takvo nesto ne bi mi teknalo pri dobar natprevar.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.166
Поени од реакции
10.056
Одличен викенд за нас.

На пауза да отидеме со некаде приближно ваква предност 80% од работата ќе биде завршена.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
4.477
Поени од реакции
4.227
Vo sreda ideme na pobeda ili ke se stedime? Od edna strana raznisani se i mozeme da gi dobieme od druga strana tenok roster, prvenstvoto mora da ni e prioritet...
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.166
Поени од реакции
10.056
Реално ако правиме муабет мислам дека Искра повеќе не е конкурент за титула.

Е сеа не знам со Пандевци како ќе се тера ама мое мислење е дека како клуб титулата не им е толку посакувана како што ја посакуваат Вардарци.
Единствено нешто од што се плашам е финасискиот дел кај нас,што ќе се случува на тој план и каква е иднината со клубот.
Автоматски споено мислење:

Vo sreda ideme na pobeda ili ke se stedime? Od edna strana raznisani se i mozeme da gi dobieme od druga strana tenok roster, prvenstvoto mora da ni e prioritet...
Убаво ќе биде да ги ебеме зошто ако не поминат ќе излезат од дупките во кои се пикнати моментално(кога поведоа првата 0-2 последен пат се слушнаа :D ) ама пак првенството и титулата е многу поважно.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
4.477
Поени од реакции
4.227
Реално ако правиме муабет мислам дека Искра повеќе не е конкурент за титула.

Е сеа не знам со Пандевци како ќе се тера ама мое мислење е дека како клуб титулата не им е толку посакувана како што ја посакуваат Вардарци.
Единствено нешто од што се плашам е финасискиот дел кај нас,што ќе се случува на тој план и каква е иднината со клубот.

Vardar moze da zagubi igraci na polusezonata a nemoze da donese, toa moze da bide problem.

Pandevci ako se vo dobra pozicija ocekuvaj Goran da im najde nekoja zasiluvanja od italija. Porano im prakase nekoj mladinci zapostaveni ili sto im treba minutaza... Kolku i da se slabi za kaj nas ke bidat OK.

Ne e veke do skendija do site klubovi pred niv e, ama uste e rano da kazeme deka se e reseno. Nie i pandevci sme podaleku pred niv ali ne treba mnogu da se smenat rabotite. Edna rabota e sigurna site sega ke se nadevaat na bodovi so niv pa i ke igraat mnogu poangazirano.

Da gi plesneme vo kupot uste ke gi ubieme i na psiholoski plan...
 
Член од
17 август 2014
Мислења
1.864
Поени од реакции
1.472
Овај Робсон од Македонија ЃП мора да го соберат, Алан од Наполи за сиромашни.

Незнам зошто го пуштивме Петар Петковски(кој иако не е во форма) моментално за Јован Попзлатанов е Серж Гнабри, џаба сета брзина која ја има, кога во моменти 1в1 со голман има КАТАСТРОФАЛНА кломпарска заршница, по кломпарска нога не сум видел во фудбал од Јовче.

- Кај Матеј очигледно е дека има напредок, ама дај бе дете малце втеретана, физички е многу слаб, Ељиф Елмас во 3 месеци во Фенербахче напре ненормална трансформација на физикусот, додека Матеј 2 години е ист.

Други интереси играчи кој можи да се соберат на лето Емил Абаз(Борец), Карвалјо(Македонија ЃП), Ацкоски и Тошески(Работинчки), Милованович (Академија Пандев).
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.440
Поени од реакции
49.632
Рано е да се отпише Шкендија.
Зимава ќе пазарат сигурно, сто посто ќе фатат некоја јака серија.
Да не се радуваме на туѓа несреќа, но денес се повредиле и Дориев и Стоилов, двајца од најдобрите играчи на Пандевци. Без нив тешко дека ќе успеат да држат вакво темпо.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.406
Поени од реакции
1.012
Aкадемија нема менатлен склоп да биде шампион.Шкендија доведе стопер и ќе доведе уште некој играч ама на полусезона ни Реал не може да прави екипа не пак тие.Хасани си потпиша во Финска Муслиу е историја веќе така да ќе трпат многу иако не велам дека нема да фатат добра серија.Башка што сите главни играи таму се на залез на кариера и лесно може да се повредат.И така да ви кажам Вардар Шампион.
 
На врв Bottom