Фан Клуб: Вардар

Член од
11 јануари 2014
Мислења
487
Поени од реакции
747
Колку фали добар класичен напаѓач во тимот, некој што ќе знае да игра добро со глава. Еден куп прилики имаат за да нафрлат, наместо тоа ја плеткаат назад и околу шеснаесетник.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
743
Поени од реакции
836
Тоа сакав и јас да го пишам, некој опасен голгетер кои ќе дава по барем 15-20 гола во сезона, секоја втора шанса да ја реализира. Од моменталниве играчи повеќе од 10 гола сезонава тешко дека некој ќе има.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.108
Поени од реакции
9.939
Да имавме таков напаѓач ќе имаве плус 2 бода од Велес и од сабота два што ќе беше 4 бода предност пред Пандевци.
Сега имаме релативно лесен распоред и можеме пак да почнеме да си собираме бодови само да не ни се случи некоја мала криза поради физичката истрошеност на играчите или некој друг икс фактор.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.174
Поени од реакции
465
Да си ги зачуваа својте деца Марко Ѓоргиевски кој е моментално во Вождовац е страшен напаѓач мислам дека ќе догура далеко..
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
1.226
Поени од реакции
2.172
Да си ги зачуваа својте деца Марко Ѓоргиевски кој е моментално во Вождовац е страшен напаѓач мислам дека ќе догура далеко..
ne e tuka vinata samo kaj klubot, kaj od tebe spomnatiot primer imase i gluposti od strana na igracot odnosno roditelot. cesto ima takvi slucaevi. normalno upravata na vardar napravila bez broj greski, sakam samo da kazam deka nekogas ne e (samo) do klubot.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.108
Поени од реакции
9.939
Да си ги зачуваа својте деца Марко Ѓоргиевски кој е моментално во Вождовац е страшен напаѓач мислам дека ќе догура далеко..
Јас Марко сум го гледал неколку пати и не ме воодушевил како играч иако брше најдобар стрелец во втора лига исток лани.
Мислам дека е далеку од тоа да игра во Вардар прва постава и да биде предводник на нападот.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
14
Поени од реакции
8
Ne znam. Bez glavni igraci kako primer novak, junior, brda po nekoje utakmiza ke ni bide tesko.

Dali ni e treben nekoj target za so glava da davat goloj? Sega nemama target. Tuka kreativci napred i goloj davame. Uste nekoj kreativec napred kako primer serginho, markoski bi bilo dobro za nasava liga. Targeti se za timovi koj sto se podolo eli vo stredina vo tabelata

Zabe ke ni e ako ne mozime bes transferi na zima. (I taka izgleda) ama mozda a glupo mislenje sega ama dogovor a la musliu? Amaterski dogovori dane sa dozvoleni?!
 
Член од
9 април 2006
Мислења
3.412
Поени од реакции
1.677
Да си ги зачуваа својте деца Марко Ѓоргиевски кој е моментално во Вождовац е страшен напаѓач мислам дека ќе догура далеко..
Го немам гледано па не можам точно да кажам колку потенцијал има, ама тоа што во втора лига за Борец лани даде куп гола само по себе не мора многу да значи оти и Бојан Колевски исто толку растураше за нив првата полусезона па ете колку е страшен напаѓач и колку е тој решение за Вардар.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
3.692
Ако продолжи да се развива како досега, внукот на Хаџиевски, Георг Стојановски, за некоја година може да биде решение за вардаровите проблеми во нападот. Висок, снажен, со завидна техника и реализација. Секако под услов да не продолжи Вардар да биде параспур клуб како моментално и младите деца да си го бараат чарето во странство.
Го немам гледано па не можам точно да кажам колку потенцијал има, ама тоа што во втора лига за Борец лани даде куп гола само по себе не мора многу да значи оти и Бојан Колевски исто толку растураше за нив првата полусезона па ете колку е страшен напаѓач и колку е тој решение за Вардар.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Колевски е најголемо разочарување. Бар за мене. Не очекував да испадне таква патарушка.
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.413
Поени од реакции
49.472
Zabe ke ni e ako ne mozime bes transferi na zima. (I taka izgleda) ama mozda a glupo mislenje sega ama dogovor a la musliu? Amaterski dogovori dane sa dozvoleni?!
Вардар не смее да регистрира нов играч, освен ако играчот се враќа од позајмица, како што беше случајот со Серафимов.
Бидејќи не смееме да регистрираме нови играчи, никаков трансфер не ни помага. До крај на сезона не можеме да донесеме нов играч.
Автоматски споено мислење:

Колевски е најголемо разочарување. Бар за мене. Не очекував да испадне таква патарушка.
Јас очекував да биде труп. Играчи со таква конституција како него, Матеј и Јовче, нема што да бараат во сениорски фудбал. Едноставно голема е разликата од втора до прва лига. Во секој момент би го преферирал Ибиши, иако и он треба да работи многу.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
743
Поени од реакции
836
Колевски разочарува и аврамовски мора шпиц што не му одговара баш али за сега врши работа. Затоа пак ќе го тупам ама мора да има некој голгетер шпиц напаѓач или како да го кажам кои ќе прима топки ќе дава голови, ќе влече на него играчи ќе отвара простор за другите... тогаш мислам ќе ги добиваме утакмиците сите со 3+
 

Комита Ултрас

Ултрас Модератор
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.310
Поени од реакции
16.746
А, има ли некој млад, перспективен голгетер во лигава? Уште поважно, дали Вардар ќе има шанса да го потпише тој на лето? Тимов, е составен од млади играчи и се надевам дека ќе ги задржиме. Костурот мора околу нив да се изгради.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
3.692
Вардар не смее да регистрира нов играч, освен ако играчот се враќа од позајмица, како што беше случајот со Серафимов.
Бидејќи не смееме да регистрираме нови играчи, никаков трансфер не ни помага. До крај на сезона не можеме да донесеме нов играч.
Автоматски споено мислење:


Јас очекував да биде труп. Играчи со таква конституција како него, Матеј и Јовче, нема што да бараат во сениорски фудбал. Едноставно голема е разликата од втора до прва лига. Во секој момент би го преферирал Ибиши, иако и он треба да работи многу.
Не би рекол дека конституцијата е причина што се трупци набројаниве имиња. Ти у светов имаш еден куп играчи со конституција слична на нивната и баш не гледам дека им пречи да бидат меѓу најдобрите фудбалери. Едноставно на Колевски толку му е капацитетот, како и на Јовче и слични.
Еве денеска повторно не бевме на посакуваното ниво од причина што таа лева страна ни е закочена кога играат Јовче и Матеј во тандем, ама битно освоивме 3 бода. Се надевам дека Жуниор веќе со Работнички ќе се врати во почетниот тим зашто стварно ни е преку потребен. Истото мислење го имам и за Адем, кој навистина се труди многу, успеа да даде и гол, ама дечкото е стварно лимитиран и многу го кочи градењето на нападот.
 
На врв Bottom