Фан Клуб: Вардар

Член од
11 мај 2008
Мислења
3.355
Поени од реакции
7.307
Која Академија гола вода се кој ги шиша во купот да ги здрвиме еколозите со една тројка и да си останат поздравени со купот.
Секој натпревар плус ти е трошење на силите, како и потенцијална опасност од картони и повреди. Така да полекате со коментарите. Долга е нивата за орање, а ние сме со лимитиран играчки кадар.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Тошевски спор ?
За разлика од играчот до број 11 од Силекс,беше многу по спор.Затоа шо имам играно лев бек или лев одбрамбен во тројка позади,поставувањето во однос на противничкиот играч,проценка и тајминг се најбитни работи за таа позиција.А сите овие работи Васоски и неговите помошници Таневски и Бојович ги знаат и има да ја доведат одбраната до перфекција тоа сум сигурен.А Тошевски го знам уште од младински,имам играно против него уште кога играше за Тетекс беше страшен штопер, лидер и двоеше од сите.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.103
Decki 3-0 u prvo poluvreme. Kazete mi koga posleden pat sme imale volku opusten mec? Igrame mozebi mutavo i ne sme kreativni ama dobivame natprevari i sto e najinteresno bez nekoe optovaruvanje igrame prv pat posle tolku vreme i sme prvi. Neka prodolzat vaka jas sum zadovolen sega za sega.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.004
Поени од реакции
7.705
Osvojuvame, jas ne pametam da sme imale 3:0 u prvo poluvreme, pameti li nekoj? Deckite se fini i opusteni i mozebi ne e kreativno i ubavo za oko i barem pobeduvame i prv pat sme prvi posle mnogu vreme. Imam dobar osekjaj deka kje ne bide jas sum zadovolen do sega.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.355
Поени од реакции
7.307
Дај боже да грешам, ама имам некое чувство дека Жунињо нема ни до полусезона да остане.
До 31 декември не може никаде да потпише, така да што фајде има ако си отиде претходно...
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.459
Поени од реакции
3.482
Ќе ни ја тргнат забраната до јануари.
Во среда многу битна утакмица.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Морам да дадам коментар за Ангеловски.Имав преголема доверба во човекот одкако го направи тоа со Работнички кога го поминаа Трабзон,и почетокот во репрезентација добрата серија итн.Во последната година човекот е тешка мифка.Како не го е срам!!
Егзон Бејтулаи пред Тошевски.Не гледам повеќе квалитет или разлика од Бејтулаи и Тошевски.Столе Димитриевски имаше неколку киксови на голот и кривица за поразот од Полска.Не е стандарден во Рајо дури последните 5 кола е на клупа.Дејан Илиев е сеуште млад да се фрли во оган му треба барем оваа сезона до крај стандарден.Зошто Гачевски конечно не добие повик и да покаже шо може и колку може.Зајков повреда,Велковски повреда,Бејтулаи суспендиран..Баш ме интересира дали конечно ќе заиграт нашите.
 
Член од
3 јуни 2017
Мислења
401
Поени од реакции
353
Морам да дадам коментар за Ангеловски.Имав преголема доверба во човекот одкако го направи тоа со Работнички кога го поминаа Трабзон,и почетокот во репрезентација добрата серија итн.Во последната година човекот е тешка мифка.Како не го е срам!!
Егзон Бејтулаи пред Тошевски.Не гледам повеќе квалитет или разлика од Бејтулаи и Тошевски.Столе Димитриевски имаше неколку киксови на голот и кривица за поразот од Полска.Не е стандарден во Рајо дури последните 5 кола е на клупа.Дејан Илиев е сеуште млад да се фрли во оган му треба барем оваа сезона до крај стандарден.Зошто Гачевски конечно не добие повик и да покаже шо може и колку може.Зајков повреда,Велковски повреда,Бејтулаи суспендиран..Баш ме интересира дали конечно ќе заиграт нашите.
Aj za na shtoper moze da go razberem da go igra bejtulai pred tosevski..ama na desen bek e stvarno nemozem!!
Автоматски споено мислење:

Купот се пренесува ли на МРТ?
Ne
 
Последно уредено:
Член од
3 јуни 2017
Мислења
401
Поени од реакции
353
Морам да дадам коментар за Ангеловски.Имав преголема доверба во човекот одкако го направи тоа со Работнички кога го поминаа Трабзон,и почетокот во репрезентација добрата серија итн.Во последната година човекот е тешка мифка.Како не го е срам!!
Егзон Бејтулаи пред Тошевски.Не гледам повеќе квалитет или разлика од Бејтулаи и Тошевски.Столе Димитриевски имаше неколку киксови на голот и кривица за поразот од Полска.Не е стандарден во Рајо дури последните 5 кола е на клупа.Дејан Илиев е сеуште млад да се фрли во оган му треба барем оваа сезона до крај стандарден.Зошто Гачевски конечно не добие повик и да покаже шо може и колку може.Зајков повреда,Велковски повреда,Бејтулаи суспендиран..Баш ме интересира дали конечно ќе заиграт нашите.
Sepak mislam deka pak nema da vikne nikoj od vardar !
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.153
Гачата нема да го викне и сите голмани во Македонија да му бидат повредени после толку прозивки од негова страна на фб.

Бејтулаи би го ставил да брани во таква ситуација :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom