Фан Клуб: Вардар

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.689
Пишете нешто повеќе за натпреваров, дека не можев да го гледам.
Јас сам врло изненаѓен дека сме трпале.

Загина Слогаааа!!!
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.712
Пишете нешто повеќе за натпреваров, дека не можев да го гледам.
Јас сам врло изненаѓен дека сме трпале.

Загина Слогаааа!!!
Првиот гол на Матеј многу ни помогна со тоа што они беа на потег да направат нешто но добрата тактика не им дозволи.Ако не дадевме гол толку рано ќе беше многу потешко.После вториот гол имавме уште две шанси,Матеј не искористи 100% шанса и шутираше у голманот за потоа да ни даде Исени гол.Серафимов играше многу добро без грешки,на неколку пати изигра многу искусно.После нивниот гол имавме уште неколку шанси од што Аврамоски имаше исто една 100% шанса ама ја сјеба оти се мислеше дали да му додаде на Брда или да шутира.
Моето стручно познавање на фудбалот не ми дава многу за право да коментирам тактики ама мислам дека со оваа тактика би можеле да играме многу добро.Искрено очекував оваа сезона да губиме многу бодови но досега се случува спротивното.
Да не беше таа забрана со некое појачување и со голема желба и труд(што мислам дека го има) би оделе до титулата.
Гачата спаси неколку топки(во 90 мин не спаси од гол,штета што не си ја зачува мрежата и оваа утакмица.
ПС:На навивачки план ништо посебно,барем колку јас што слушнав репертоарот им се состоеше од Деспина курва,загина Вардар и во одреден момент скандирање ПИЧКА ТИ МАТЕР на одреден играч :D
Извадија и една парола на албански што мислам(моја претпоставка) дека е поврзана нешто со убијците на Саздо ама не се читаше убаво за да познаам некој збор што ќе ме асоцираше на нешто.


Сакав да ги ебеме со 3,4 гола ама јбг.
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.309
Поени од реакции
22.593
steta ne izdrza renova... seriozno treba upravata da proba da ja trgne zabranata za transferi. ako izdzat decata moze da dojdeme u situacija zimava samo edno asalno zasiluvsnje da ni donese titula... normalno 2-3 bi bilo top ama vo vakva boza liga i so eden asalen napagac najverojatno bi bile dovolno kadri za titula
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Многу битна победа. Само страшно ми иде на живци она постојано враќање во игра на противниците ради наша ноншалантност. Прво на Цветановски и Аврамовски, па после на Гачевски. Наместо да ги дотолчиме, малку фалеше утепана екипа како Сљога да ни скине 2 бода! Одлично тераме засега, со исклучок на оној наивен пораз од Ѓорче на домашен терен, едино ме плаши овој набиен распоред што претстои. И на онака тенкиот ростер, останавме без за нас битните Ибиши и Димоски на месец дена и ако не издишеме, на добар пат сме...
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Одлична победа на жежок терен рутинирана победа иако можеше да ги докрајчиме со 3-4 комада+.Знае ли некој каква е состојбата дали се редовно исплаќат играчите како функционира управата или се е каша попара.Оти има доста интересни играчи шо може да се направе пари на нив,штета би било уште да се продава за семки.
 
Член од
3 јуни 2017
Мислења
401
Поени од реакции
353
Одлична победа на жежок терен рутинирана победа иако можеше да ги докрајчиме со 3-4 комада+.Знае ли некој каква е состојбата дали се редовно исплаќат играчите како функционира управата или се е каша попара.Оти има доста интересни играчи шо може да се направе пари на нив,штета би било уште да се продава за семки.
Nishto ne se isplakja!
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
znaci pari ne se problemot, nesto drugo e, ko na primer blokirani MKD smetki posto neli ne e bas pozelen politicki
Па не е обвинет како што знам, а и замрзнатите сметки нели се одмрзнуваат кога ќе си ги исплатиш долговите?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.309
Поени од реакции
22.593
Па не е обвинет како што знам, а и замрзнатите сметки нели се одмрзнуваат кога ќе си ги исплатиш долговите?

nema vrska so dolgovi, stanuva zbor za smesni sumi transferi od drugi drzavi. nesto sto nbm ili kako se vika sega treba da istrazi i zatvori za nekolku dena samo sto nemaat vreme nekako
 

Kajgana Shop

На врв Bottom