Фан Клуб: Вардар

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.137
Поени од реакции
47.899
Ќе направат Шкендија една серија од 5-6 победи кај и да е и ќе си се издвојат на табела напред, а и да не се деси тоа до зимоска, во јануари ќе си купат играчи таман за да освојат лига. Преголема е разликата во буџетите за да дозволат друг клуб да им ја освои лигата.

Него, само пофалба за играта во овие први три кола за дечкиве. Како што спомна некој и поназад, одамна Вардар не стварал волку шанси на натпревар, да го немавме убедливо најслабиот напад во лигата сега ќе имавме лесни три од три. Не знам дали е до Тетовче али вистинско изненадување и уживање е играта што ја прикажуваат во првиве кола. Апсолутно непотребни беа тие мали искри од кај Комити, не е време за правење глупави потези.
Мислам дека не е толку до тоа што ние играме добро, туку што лигата е преслаба оваа година.
И јас мислам дека Шкендија ќе се прошета низ лигава, особено ако го вратат Хасани. Од друга страна многу работи не штимаат кај нив и кај Дестани се гледа дека нема преголема желба за вложување. Ништо чудно да рикнат сред сезона. Премртви се некако, немаат навивачка група, на трибините има премалку луѓе во споредба со други години, некако како да го изгубија духот кој го имаа пред 5-6 години.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.159
Поени од реакции
2.314
Исто така и еден голем поздрав до дечките на кои Најдо им е гордоС на Лисиче. :ROFLMAO: Хит ми се со транспарентот на првиве натпревари.
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.137
Поени од реакции
47.899
Исто така и еден голем поздрав до дечките на кои Најдо им е гордоС на Лисиче. :ROFLMAO: Хит ми се со транспарентот на првиве натпревари.
Остатоков од косава ми падна кога го видов.
Да го чуеш само објаснувањето зошто пишале така...
Светот ќе ни се смее ако разбираат македонски.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.159
Поени од реакции
2.314
Остатоков од косава ми падна кога го видов.
Да го чуеш само објаснувањето зошто пишале така...
Светот ќе ни се смее ако разбираат македонски.
А што, како намерно така го имаат пишано? Јас мислев лапсус е. Кое им е објаснувањето жити се? :D
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.137
Поени од реакции
47.899
А што, како намерно така го имаат пишано? Јас мислев лапсус е. Кое им е објаснувањето жити се? :D
Мене ми личи дека од незнаење ја направиле грешката, но според нив немале доволно место на трансот и морале да отфрлат една буква и ја тргнале Т, демек на скопски жаргон :D
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.159
Поени од реакции
2.314
Мене ми личи дека од незнаење ја направиле грешката, но според нив немале доволно место на трансот и морале да отфрлат една буква и ја тргнале Т, демек на скопски жаргон :D
Ќе да е првото ипак. :D
 
Член од
7 август 2011
Мислења
3.413
Поени од реакции
4.922
Мене ми личи дека од незнаење ја направиле грешката, но според нив немале доволно место на трансот и морале да отфрлат една буква и ја тргнале Т, демек на скопски жаргон :D
Од кај знаат па лисичани што е скопски жаргон :pos:
 
Член од
9 април 2006
Мислења
3.298
Поени од реакции
1.441
Кој е 7ана напред?

И знае некој кои се на клупа? Се надевам второ полувреме ќе пушти други младинци во игра коа веќе водат 2:0 (Наумчески, Реџепи, Омерагиќ, Јусуф..). Иначе убаво голче на Игнатов.
 
Последно уредено:
Член од
12 јуни 2017
Мислења
267
Поени од реакции
157
Кој е 7ана напред?

И знае некој кои се на клупа? Се надевам второ полувреме ќе пушти други младинци во игра коа веќе водат 2:0 (Наумчески, Реџепи, Омерагиќ, Јусуф..). Иначе убаво голче на Игнатов.
Ибиши е 7ца изгледа
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
732
Поени од реакции
823
Вардар - Шкендија уште во 1/8 финале на купот. 25 септември излеа прв дуел реванш 30 октомври.
Што би се рекло уште една година без освоен Куп. Али ај надежта последна умира, може чкендија нема да влезе у форма до тогаш.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.520
Поени од реакции
9.396
Не би ме чудело да ги поминеме овие, за после да испаднеме од Ѓорче или Ренова... Како и да е ако веќе немаме толкави амбиции во купот, поарно сега да испаднеме и онака тенка клупа имаме. Прашање е колку ќе можат да издржат среда-недела темпо на утакмици играчиве...

п.с А на педерчето Фелипе треба убав дочек да му се напраи :coffee:
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.137
Поени од реакции
47.899
Денешниов дуел ќе покаже дали имаме квалитет за нешто повеќе во оваа сезона. Тешко гостување во Тетово кај Ренова, која има одлично отворање на сезоната и за малку не излезе максимална од првите три кола. Шкендија киксира ли киксира, ако тепаме денес, би имале 6 бода повеќе од нив по само 4 одиграни кола. Но, од друга страна првопласираните ни бегаат веќе 6 бода пред овој дуел.
Очајно ни недостасува некој поискусен играч во нападот, не се игра со деца во лигава. Макар и фосил ко Кировски да имавме, повеќе работа ќе ни завршеше.
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.137
Поени од реакции
47.899
Ima prenos od natprevarot
Има на МТВ.

Дај бе овој Али нека искастри тоа шумата, не догледува нафрлена топка, или ја промашува или добива амортизација ударот и едвај стига во насоката каде што ја испратил.
Автоматски споено мислење:

Џемооооооооооооооооооооооооооо 0-1
 
Последно уредено:
На врв Bottom