Фан Клуб: Вардар

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.350
Поени од реакции
8.967
Убо ти беше ко Коњарски ти даваше по тринајсе проценти од платата, тркало едно. Уште по јадранки одиш на трибина, од утре имаш забранет влез в стадион. Да ти ја ебам та женати што се пука по бандери, којзнае кај се клеца...
Ти најде да зборваш лајно едно по џепој што клаваше по шејсе денари од карти, та твојата од Ѓавато до Могила ја шибаа ко песој и се редеја, ти нема ни на ќумурното да влезиш тркало едно газ стопанкин!
 
Член од
7 август 2011
Мислења
3.412
Поени од реакции
4.921
Убо ти беше ко Коњарски ти даваше по тринајсе проценти од платата, тркало едно. Уште по јадранки одиш на трибина, од утре имаш забранет влез в стадион. Да ти ја ебам та женати што се пука по бандери, којзнае кај се клеца...
Ti najde da kazvas za moral ko preku tajaa istata grupa nastavnicka vleze daj ziti se...
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.126
Поени од реакции
47.849
Ти најде да зборваш лајно едно по џепој што клаваше по шејсе денари од карти, та твојата од Ѓавато до Могила ја шибаа ко песој и се редеја, ти нема ни на ќумурното да влезиш тркало едно газ стопанкин!
Бар не се лижевме кај о.к. впартија те однесоја на три тоста кај бомбата го даде газо клубо го растури ебати тринајспостотнио Да ја кладеше тој твојот та топката во последна минута со тие од норвешка сега една победа ќе имавме вевропа не да си играат мајтап со нас оти ссмо еден бод зедовме Најжалосно шо ја растури подгрупата најперспективната од кајгана ги пикна кај жената в полиција ги стори ацаб сите Ги прелажа со тринајста плата на рака што му ја враќале на та твојата ама она надруг ги троши тркало едно то шефот од партија ко ќе му го натопори вдуп еднаш очи преврта Ти мислиш на терен е во Кравари а та во горната куќа во слепче на кирацо в скут му седи тркало едно
Автоматски споено мислење:

Ti najde da kazvas za moral ko preku tajaa istata grupa nastavnicka vleze daj ziti se...
Не убо е вакви невистини да кажваш. Кој лажи ќор ќе умри!!!
 
Член од
7 август 2011
Мислења
3.412
Поени од реакции
4.921
Бар не се лижевме кај о.к. впартија те однесоја на три тоста кај бомбата го даде газо клубо го растури ебати тринајспостотнио Да ја кладеше тој твојот та топката во последна минута со тие од норвешка сега една победа ќе имавме вевропа не да си играат мајтап со нас оти ссмо еден бод зедовме Најжалосно шо ја растури подгрупата најперспективната од кајгана ги пикна кај жената в полиција ги стори ацаб сите Ги прелажа со тринајста плата на рака што му ја враќале на та твојата ама она надруг ги троши тркало едно то шефот од партија ко ќе му го натопори вдуп еднаш очи преврта Ти мислиш на терен е во Кравари а та во горната куќа во слепче на кирацо в скут му седи тркало едно
Автоматски споено мислење:


Не убо е вакви невистини да кажваш. Кој лажи ќор ќе умри!!!
Koj kazva nevistini be trkalo edno. Ajde kazi si te znam dobro sekojden na siroksokak kafe pijas od partija. kako te stavija na fakulteto kazi ne lazi?
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.350
Поени од реакции
8.967
Бар не се лижевме кај о.к. впартија те однесоја на три тоста кај бомбата го даде газо клубо го растури ебати тринајспостотнио Да ја кладеше тој твојот та топката во последна минута со тие од норвешка сега една победа ќе имавме вевропа не да си играат мајтап со нас оти ссмо еден бод зедовме Најжалосно шо ја растури подгрупата најперспективната од кајгана ги пикна кај жената в полиција ги стори ацаб сите Ги прелажа со тринајста плата на рака што му ја враќале на та твојата ама она надруг ги троши тркало едно то шефот од партија ко ќе му го натопори вдуп еднаш очи преврта Ти мислиш на терен е во Кравари а та во горната куќа во слепче на кирацо в скут му седи тркало едно
Автоматски споено мислење:


Не убо е вакви невистини да кажваш. Кој лажи ќор ќе умри!!!
Kako netie stram be stram da te izedi bracedot od novaci kaj go pikna oti ne kazvas cel forum znaj kako molese kaj gile u zdravje radovo kontrolor da go klavat ta zenata ti I gaz mu ima daeno oti ne kazvas so toj badjanako od pribilci kako na sistina mu kradevte nafta I deloj za kolite da ne kazvam kako ja zemavte taja kolata od germanija so pari od grupata trkalo edno!! prv coek ke bidis so go izbrkala kajgana od grupata ke te fuzirame so rade od cento da si znajs neka ti kisni!
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.350
Поени од реакции
8.967

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.126
Поени од реакции
47.849
Koj kazva nevistini be trkalo edno. Ajde kazi si te znam dobro sekojden na siroksokak kafe pijas od partija. kako te stavija na fakulteto kazi ne lazi?
Знам за кој зборате и не знам шо ме мешате мене со него. Јас сум во долната, немам врска со то факултето. И да му ебам стопанката на тој шо го зборате за се што украл од чакмак до пара в џеп.
Арно не кажваш за тебе ко фрлаше со то боите, маме му ебавте на градо, една арна фасада не остана. Дојде живот за вас, со стило власт буткаја, а до оломлани со пајнците чекавте да земете нешто од мостон ко се делеше храна за сиротиње. Го пративте клубот да игра по нивите во Маџари, тркала едни. И тој што го зборате поарен беше од вас, пошанкуре.
ГО САКАМ ВАРДАР ВО СИНО ЦРНА БОЈА, да ги вратите дресојте да не ви се врати 63та.

EDIT: СИНО БЕЛА да не ме јади резило.
Автоматски споено мислење:

Kako netie stram be stram da te izedi bracedot od novaci kaj go pikna oti ne kazvas cel forum znaj kako molese kaj gile u zdravje radovo kontrolor da go klavat ta zenata ti I gaz mu ima daeno oti ne kazvas so toj badjanako od pribilci kako na sistina mu kradevte nafta I deloj za kolite da ne kazvam kako ja zemavte taja kolata od germanija so pari od grupata trkalo edno!! prv coek ke bidis so go izbrkala kajgana od grupata ke te fuzirame so rade od cento da si znajs neka ti kisni!
A ti kako netie stram taka da zboras, so taja kola po gostovanja odevme, cela podgrupa se vozevte mufte. Ne se najde maz da kazi edno pivo da pocastevme, vo bure na pica da go nosevme...
Koja nafta bate, znajs deka na plin se vozese 5 godini, sramota e vakvi nevistini da kazvas tuka.
Rade e kabadaja za vas site, moze pobavo ke caktisa nesto od vas, ama barem drugar e sekojpat ke ti pomozi. Namerno sopki klavate i inkeri mu prajte na covek da ne mozi da napredva odvas.
 
Последно уредено:
Член од
7 август 2011
Мислења
3.412
Поени од реакции
4.921
Гледам проработеле БТ комплексите ;), голем е страво. Ако, терајте си мајтап, ама едно да знајте, сме ве ебале и пак че ве ебиме. ;)
:) ;)
Автоматски споено мислење:

Знам за кој зборате и не знам шо ме мешате мене со него. Јас сум во долната, немам врска со то факултето. И да му ебам стопанката на тој шо го зборате за се што украл од чакмак до пара в џеп.
Арно не кажваш за тебе ко фрлаше со то боите, маме му ебавте на градо, една арна фасада не остана. Дојде живот за вас, со стило власт буткаја, а до оломлани со пајнците чекавте да земете нешто од мостон ко се делеше храна за сиротиње. Го пративте клубот да игра по нивите во Маџари, тркала едни. И тој што го зборате поарен беше од вас, пошанкуре.
ГО САКАМ ВАРДАР ВО СИНО ЦРНА БОЈА, да ги вратите дресојте да не ви се врати 63та.

EDIT: СИНО БЕЛА да не ме јади резило.
Автоматски споено мислење:


A ti kako netie stram taka da zboras, so taja kola po gostovanja odevme, cela podgrupa se vozevte mufte. Ne se najde maz da kazi edno pivo da pocastevme, vo bure na pica da go nosevme...
Koja nafta bate, znajs deka na plin se vozese 5 godini, sramota e vakvi nevistini da kazvas tuka.
Rade e kabadaja za vas site, moze pobavo ke caktisa nesto od vas, ama barem drugar e sekojpat ke ti pomozi. Namerno sopki klavate i inkeri mu prajte na covek da ne mozi da napredva odvas.
Stose prais budala more trkalo edno Marko poinaku Znajme site partii gi projdovte po 30 denari od karta vo dzeb klavase ne se pravi ulav Go molevte debeliot da dadi pari za klubot I posle golf 4 nov na staro si zema Ic gajle tebe ne ti ee za klubo Ni boijiteme gi zmajs picleme edno.
 
Последно уредено:

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.301
Поени од реакции
1.989
Гледам проработеле БТ комплексите ;), голем е страво. Ако, терајте си мајтап, ама едно да знајте, сме ве ебале и пак че ве ебиме. ;)
Abe so go klavas gazO kaj so se merat kuroj? :)
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.126
Поени од реакции
47.849
Малце он топик :D

Лигава е преизрамнета годинава, мора да констатирам по којзнае кој пат. Ја гледав Шкендија два пати и иако се очекува да се прошета низ лигава, се чино дека само на хартија се најсилни. Против Пандевци беа доминантни (иако загубија), со Силекс не ја гледав, ама денес се виде дека ќе имаат големи потешкотии да пробијат бункер тактика. Заминувањето на Муслиу им е голем удар. На Ѓорче им одговараа противници ко Вардар и Шкендија кои ќе напаѓаат, очекувам со другите да имаат поголеми проблеми. Од Пандевци не очекував многу, но имаат добар старт засега. Дури нема ниту екипа која се издвојува како кандидат за отпаѓање, веројатно тоа ќе биде Борец. Работнички и Слога имаат сто нови играчи, ќе треба време да го вклопат, но се гледа дека немаат некој посебен квалитет. Ќе биде интересно следново коло со Ренова вп Тетово, ќе видиме до каде сме.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.159
Поени од реакции
2.314
Малце он топик :D

Лигава е преизрамнета годинава, мора да констатирам по којзнае кој пат. Ја гледав Шкендија два пати и иако се очекува да се прошета низ лигава, се чино дека само на хартија се најсилни. Против Пандевци беа доминантни (иако загубија), со Силекс не ја гледав, ама денес се виде дека ќе имаат големи потешкотии да пробијат бункер тактика. Заминувањето на Муслиу им е голем удар. На Ѓорче им одговараа противници ко Вардар и Шкендија кои ќе напаѓаат, очекувам со другите да имаат поголеми проблеми. Од Пандевци не очекував многу, но имаат добар старт засега. Дури нема ниту екипа која се издвојува како кандидат за отпаѓање, веројатно тоа ќе биде Борец. Работнички и Слога имаат сто нови играчи, ќе треба време да го вклопат, но се гледа дека немаат некој посебен квалитет. Ќе биде интересно следново коло со Ренова вп Тетово, ќе видиме до каде сме.
Ќе направат Шкендија една серија од 5-6 победи кај и да е и ќе си се издвојат на табела напред, а и да не се деси тоа до зимоска, во јануари ќе си купат играчи таман за да освојат лига. Преголема е разликата во буџетите за да дозволат друг клуб да им ја освои лигата.

Него, само пофалба за играта во овие први три кола за дечкиве. Како што спомна некој и поназад, одамна Вардар не стварал волку шанси на натпревар, да го немавме убедливо најслабиот напад во лигата сега ќе имавме лесни три од три. Не знам дали е до Тетовче али вистинско изненадување и уживање е играта што ја прикажуваат во првиве кола. Апсолутно непотребни беа тие мали искри од кај Комити, не е време за правење глупави потези.
 
На врв Bottom