Фан Клуб: Вардар

Член од
9 април 2006
Мислења
3.047
Поени од реакции
1.157
Најнова вест,Жуниор во Партизан за безпари поради неисплатени плати ....Пу ви ибам црпката ....Панчеб,Симев,Кокo и остаљи ...[DOUBLEPOST=1560421699][/DOUBLEPOST]https://sportmedia.mk/2019/06/13/бразилецот-жуниор-бега-од-вардар-и-се-с/
Што ти е сеа Панчев крив што Самсоненко не ги исплатил со месеци и што сега човеков комотно може да си замине поради неисплатени плати.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
764
Поени од реакции
1.154
Што ти е сеа Панчев крив што Самсоненко не ги исплатил со месеци и што сега човеков комотно може да си замине поради неисплатени плати.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
so vori si nasol da diskutiras^^ :D
 
Член од
7 август 2011
Мислења
3.351
Поени од реакции
4.689

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.388
Поени од реакции
8.860
Па нели нема пари за какви трансфери пишуваат овие ?
Плати им дадоа ли на играчите, се знае ли со каков тим ќе бидеме наредна сезона ?!
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
983
Поени од реакции
589
Баш во фифа и уефа е најголемата корупција.Нас ни блокираат трансфери за да случајно не освоиме лш изгледа..
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
701
Поени од реакции
768
Најтрагично, се доби забрана за трансфер за играч кој беше промашување. Тој неговиот клуб уште пред 2 години си рече дека ќе тужи и дека нелегално го раскинал он договорот, дека му го кажале тоа и на Вардар. Така што, за ова е 100% виновна управата на Вардар. Беа предупредени уште пред 2 години што ќе се деси.

Од Тракаи сега се огласија уште еднаш и ги повикаа „Црвено-црните“ на цивилизиран начин да најдат заеднички јазик со цел шампионот на Македонија да избегне голема казна.

„Сакаме да појасниме дека нема откупна клаузула во договорот на Максим Максимов“ - велат од Тракаи. „Ниту Вардар, ниту пак било кој друг клуб не може да го купи Максим Максимов без дозвола од Тракаи. Кога Вардар го соопшти трансферот на Максим Максимов, го игнорираше фактот дека тој е под договор со нас. Па затоа можеме да претпоставиме дека Вардар ги прекрши правилата на ФИФА“.

„Доколку Максим Максимов за неколку дена не се врати во Тракаи, тоа ќе значи раскин на договорот на негова штета и ќе треба да се платат сериозни пенали, како од страна на играчот, така и од страна на Вардар“.

„Според правилата, Вардар ќе добие забрана за регистрација на нови играчи во два преодни рока. Очигледно Вардар не разбира колку е сериозна ситуацијата, но не е толку доцна за да се разбереме на цивилизиран начин.

„Тој не може да игра во првенството на Македонија, ниту во некое друго првенство. Има валиден договор со Тракаи, и не може да ги брани боите на друг клуб“.
 
Член од
9 април 2006
Мислења
3.047
Поени од реакции
1.157
Има најава кога ќе се почне со тренинзи и кои играчи дефинтивно се заминати (освен Попов, Лира, Фелипе и Битанг)?
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.589
Поени од реакции
1.099
Има најава кога ќе се почне со тренинзи и кои играчи дефинтивно се заминати (освен Попов, Лира, Фелипе и Битанг)?
Требаше на 25ти ама ќе почнат во Сабота .
Начелно тие четворица што си ги пишал ќе одат , другите ќе останат .
Целта е второ место .
Им ветиле дека до 15 јули ќе исплатат тоа што се должи , инфо од прва рука , дека парите од РК (наградата од влада и град скопје) ќе ја искористеле за да ги исплатат ФК . Нешто што направија пред фајн фор , парите ветени за ФК ги искористиле за исплата на РК.
Е сега и претходно ветувале а не исплаќале , па да видиме сега што ќе се деси .
 
Член од
11 февруари 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Фелипе не потпишува за Чкендија , дечкото има респект кон Вардар
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.503
Поени од реакции
2.770
Фелипе не потпишува за Чкендија , дечкото има респект кон Вардар
Да видиме баш. Зелките на велико најавуваат дека се договорил со нив.
Од шупље у празно значи префрлаат само... И оваа сезона ќе живурка клубот, без пари без амбиции и со неизвесна иднина.
Мое мислење е дека ФК и РК Вардар мора да си продолжат како два засебни клуба, независни еден од друг. Вака ФК го изеде поголемиот стап, а можеше со наградниот фонд комотно да тера две години без никаков проблем и да биде неприкосновен во македонски рамки.
 
На врв Bottom