Фан Клуб: Вардар

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.308
Поени од реакции
22.593
felipe se nervira koga gleda so kakvi idioti igra. nekolku pati se vide deka adem go vadi od koza so postojano vrakanje na topkata nazad.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Ќе биде штелка денес?

Најсомнителен судија одбрале, жена ти се ебе Бартоне :D
ne mi se veruva osven ako ima mala pomos od sudijata. previse se vo fokusot posle dvata namesteni natprevari od prethodnite kola, a ima i uste dovolno kola za da go stignat sileks. deneska bi rizikuval i bi stavil pari na pobeda na shkupi kaj shkendija. kvotata preeska bese 7,5 sto znaci deka ne uplakale vo kladilnici i so toa nema mestenje za pari, no nisto cudno shkendija povtorno da istrca so vtor tim i so toa da im go pustat natprevarot za shkupi da ima pogolema sansa da stigne do EL kvalifikaciite.
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
460
Поени од реакции
1.392
0:1 хахахаа
Работава излезе ПМФЛ v.s. Ѕинго
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.534
Поени од реакции
3.722
Ќе биде штелка денес?

Најсомнителен судија одбрале, жена ти се ебе Бартоне :D
Претсезонска штелка беа натпреварите со Беласица. Сите 4 утакмици со нив сезонава иксови излегоа, не идеше сега да го растураме договорот без разлика што нив очајно им требаа три бода денес.
Вардар од Маџари, бог знае колку и кому должен, паднат на колена затоа што паднато е и ДПМНЕ, мести утакмици по диктат на СДСМ. Ама битно исплативме играчи на последен ден од рокот и иделе подобри денови за клубот...
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Претсезонска штелка беа натпреварите со Беласица. Сите 4 утакмици со нив сезонава иксови излегоа, не идеше сега да го растураме договорот без разлика што нив очајно им требаа три бода денес.
Вардар од Маџари, бог знае колку и кому должен, паднат на колена затоа што паднато е и ДПМНЕ, мести утакмици по диктат на СДСМ. Ама битно исплативме играчи на последен ден од рокот и иделе подобри денови за клубот...
Ништо чудно да е така. Премногу симптоматично е сите 4 утакмици да завршат нерешено. Иначе иако денеска и математички го осигуравме учеството во Лига Европа, прашање е дали летово ќе играме меѓународни натпревари. На големо се збори дека лиценца нема да добиеме затоа што не ги исполнуваме условите и единствено ако се забошотат работите, доаѓа такво нешто во предвид...
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Претсезонска штелка беа натпреварите со Беласица. Сите 4 утакмици со нив сезонава иксови излегоа, не идеше сега да го растураме договорот без разлика што нив очајно им требаа три бода денес.
Вардар од Маџари, бог знае колку и кому должен, паднат на колена затоа што паднато е и ДПМНЕ, мести утакмици по диктат на СДСМ. Ама битно исплативме играчи на последен ден од рокот и иделе подобри денови за клубот...
valjda ironija e? mislam na toa sto nema mnogu logika pred sezona da se dogovoris cetiri pati da odigras nereseno, togas pre bi se dogovorile na po dve pobedi. neresenite kaj nas voobicno najcesto se znak deka natprevarot ne e namesten bidejki rezultatski najmalku korist imaat od toa, a i za vo kladilnica iako ne e los rezultat sepak ima pointeresni kombinacii.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.534
Поени од реакции
3.722
valjda ironija e? mislam na toa sto nema mnogu logika pred sezona da se dogovoris cetiri pati da odigras nereseno, togas pre bi se dogovorile na po dve pobedi. neresenite kaj nas voobicno najcesto se znak deka natprevarot ne e namesten bidejki rezultatski najmalku korist imaat od toa, a i za vo kladilnica iako ne e los rezultat sepak ima pointeresni kombinacii.
Не знам кој би им бил есапот, али уште од првата утакмица во Струмица го помислив ова. Памтам 90 минути си се вртеа околу средина двата тима, еднаш Барсегјан излезе случајно сам пред голман и изреагира толку аматерски, како што не изреагирал ниту еднаш за време на престој во Вардар при таква прилика што сето тоа изгледаше само на лоша глума. Таа прва полусезона имавме седум победи и две нерешени, во Тетово со Шкендија и таа со Беласица, они до тој натпревар ако не се лажам имаа само порази. И после таква лакрдија, одиграа уште три нерешени до крај, што е скоро рамно на чудо. Што да помислам после сето тоа? Ти тоа би го нарекол иронија? :)
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Не знам кој би им бил есапот, али уште од првата утакмица во Струмица го помислив ова. Памтам 90 минути си се вртеа околу средина двата тима, еднаш Барсегјан излезе случајно сам пред голман и изреагира толку аматерски, како што не изреагирал ниту еднаш за време на престој во Вардар при таква прилика што сето тоа изгледаше само на лоша глума. Таа прва полусезона имавме седум победи и две нерешени, во Тетово со Шкендија и таа со Беласица, они до тој натпревар ако не се лажам имаа само порази. И после таква лакрдија, одиграа уште три нерешени до крај, што е скоро рамно на чудо. Што да помислам после сето тоа? Ти тоа би го нарекол иронија? :)
abe vo red e se toa sto go kaza, samo jas sekogas se prasuvam koja korist se ima, a nelogicno e da se dogovoris na nereseno (osven pri kraj na sezonata ako na dvata tima im odgovara). zaradi toa pre ne mi se veruva da bilo dogovoreno, mada sekako se e mozno i ne mozam celosno da go otfrlam.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
878
Поени од реакции
2.700
Мислам дека Васоски премногу ротира во тимот, после добрата партија на Колевски пред едно коло, кога беше стрелец на два гола, денеска не е во прв состав, во прв состав не е ни Фелипе.
Манев воопшто не е во тимот(знае некој поради што?)
Лира е во напад заедно со Ибиши.
На крило како офанзивни бекови(пошто ќе игра очигледно со 3-5-2 формација се Попзлатанов и Жуниор.
У одбрана Новак, Тошевски и Најдовски.
У средина се Ботанг, Мицевски и Аврамовски.
Баш ме интересира како ќе изиграме со овој состав денеска, со оглед на тоа што креаторот на игра Фелипе е на клупа, а главната алка во одбраната не е ни во тимот.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Мислам дека Васоски премногу ротира во тимот, после добрата партија на Колевски пред едно коло, кога беше стрелец на два гола, денеска не е во прв состав, во прв состав не е ни Фелипе.
Манев воопшто не е во тимот(знае некој поради што?)
Лира е во напад заедно со Ибиши.
На крило како офанзивни бекови(пошто ќе игра очигледно со 3-5-2 формација се Попзлатанов и Жуниор.
У одбрана Новак, Тошевски и Најдовски.
У средина се Ботанг, Мицевски и Аврамовски.
Баш ме интересира како ќе изиграме со овој состав денеска, со оглед на тоа што креаторот на игра Фелипе е на клупа, а главната алка во одбраната не е ни во тимот.
Другар, сезоната за нас е завршена. Пласманот во Европа е обезбеден (ако добиеме лиценца секако), а титулата е изгубена. Така да ова е идеален момент за Васоски да испробува различни тактички варијанти. Лично Фелипе е слабо физички подготвен поради пропуштените подготовки, а веќе имаме меч во среда со Работнички, па верувам дека сакал да го поштеди. Манев не знам од кои причини го немаше, но и момакот заслужи да одмори еден натпревар.
Според мене, денеска беше најдобриот меч одигран оваа пролет за Вардар, и само несмасноста на поединци во нашите редови, како и и пречката која ја здрма Фелипе во судиското продолжение, не ни донесоа три бода. Комбинаторна, течна и одважна игра, пред се на Аврамовски. Се гледа дека го има фудбалот во своите нозе. Мене ме радува што за разлика од другите екипи, Вардар беше единствен која не препушташе бодови на оние кои им се потребни, и барем досега одигра исклучиво за својата чест. Впрочем како што и му доликува на Вардар.
Останува да ја довршиме сезонава достоинствено, со надеж за подобро утре на клубот.
 
Последно уредено:

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
460
Поени од реакции
1.392
Не не чекајте сеа, има два-три лика овде и ќе пишат дека све под пласман у лига шампиони е неуспех.
Ама ти им објаснуваш дека Вардар доаѓа од полу-професионална лига, играчиве играат по ниви наречени фудбалски терени, ама не за нив не чини Самсоненко што изградил тренинг камп и академија а клубот играше против екипи што они на плејстејшен ќе ги видат само.
Како што реков у еден пост, да се молиме човекот да остане што подолго и у догледно време со пад на оваа власт да се изгради и завршниот капитален проект - сопствен стадион.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.683
https://sport1.mk/fudbal/domashno-prvenstvo/pari-vo-vardar-nema-licencata-za-evropa-seriozno-visi

Многу брзо некако спласнаа најавите за силен ФК Вардар. Сто интервјуа се свртеа периодов од тоа дека ФК Вардар се распаѓа до тоа дека Самс најавил буџет од 10 милиони и рамноправна битка со Шкендија.

Реалноста вика дека клубот виси во долгови и прашање е во која насока ќе се движи во иднина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom