Фан Клуб: Вардар

Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.531
Поени од реакции
3.703
Никој не спомна дека Најдовски изгина на теренот. :cuc:

А лигушот Матеј на клоци, заедно со Мицевски.
Директен кривец за примениот погодок, на 30 метра од гол му ја одземаа како на девојче, колку само нежно и без машкост влезе во тој дуел, тешко дека некој треба да го спомнува за гинење.
Прво и основно во моментов за Вардар не е најбитно некоја борба за титула по која многумина се запалија по добрите резултати туку состојбата во која (ќе) се наоѓа клубот и се поочигледната закана да се вратиме онаму каде што бевме пред 7-8 години - само со младинци во клубот, на пат кон втора лига. Се околу клубот мириса на тој период...
Второ, кој мисли дека Вардар со овој тим може да и се спротистави на Шкендија во борба за титула многу се излажал, без разлика на досегашните резултати, впрочем досега собраните бодови, со се поочигледната криза која ни се најавува треба да ги гледаме како бодови собрани за опстанок, а не да се прави нереална атмосфера за некоја борба за титула.
Трето, Шкендија без Хасани ја гледаме колку е пропадната, без Ибраими ќе бидат тим кој ќе биде по квалитет многу блиску до овој на Вардар. Баталете тие муабети за богатството на Дестани, 5 години им е газда не донесе ни просечно квалитетно странско засилување, целиот успех и резултат им се базира на овие два „домашни“ играчи, нивното отсуство нема да можат да го надополнат со ниту еден трансфер на Дестани, освен со други такви домашни играчи кои за сега ги немаат на повидок. На Вардар му треба само просечно стабилен спонзор за да ја врати титулата кај себе. На пример, сигурен сум дека тимовите на Вардар под Илчо и Милевски со Град Скопје позади себе се поквалитетни од овогодинешниот на Шкендија и би освоиле титула во дуел со неа. Лошото е што според досегашното искуство како навивач на клубов, ваквите периоди завршувале обично лошо по нас, и не верувам дека ќе се најде макар и таков просечен спонзор од луѓето од кои сега се очекува да го сторат тоа.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Не е дека влезе без машкост, туку е малку несмасен и тромав. Бавно влегува во дуелите, па така и му побегна топката при првиот гол. Сепак, можеме да бидеме презадоволни од досегашните изданија на Најдовски.

Неколку души што правевме муабет на трибина се сложивме со истите работи дека досегашниве поени треба да ги гледаме како поени за опстанок, а не за титула. Се чини дека од Барсегјан, Јуфо и Максимов можеме веќе да се збогуваме.
Ако останеме само на млади играчи, далеку ќе бидеме од опстанок.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
@Colt Willcox

mislam deka navivacite na vardar malku go precenuvaat adem bidejki kratkite nastapi koi gi imase mu bea solidni, no IMO polos e od toa. slicno ko sto micevski go precenuvavte zaradi prijatelskite. adem go imam gledano i za U19 reprezentacijata i mislam deka e prosecen talent. pozitivno e sto e mnogu borben, no fudbalerski e ogranicen i tesko deka ke izgradi povise od kariera na prosecen 1. MFL fudbaler.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.897
Поени од реакции
17.525
Наброј ми ги баш, да видам кои се тие што го напуштиле Вардар само затоа што се Албанци или пак Македонците што биле шамарани во Слога или Шкендија, само заради националноста? :D
На Јовановски голманот на Искра му беше удрен шамар во соблекувалните поради примен гол против Вардар.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Никој, ама никој не може да ме убеди дека Вардар имаше друга тактичка опција за утакмицава. Некомплетен состав уште од почетокот на сезоната а сега и те десеткуваат со дозволите. Сакал или не со таква клупа тоа беше чарето, да издржиш 0-0 до полувреме и да ги штедиш играчите а во второ да пробаш да ја решиш со истите тие 11 играчи (без измени).

И сега ти сакаш да кажеш дека како демек тоа можеби беше гол? Абе ни приближно не беше гол. Како прво Гачевски не ја туркаше топката туку ја одбрани и тоа беше тоа. Да беше некаде повнатре па он панично да ја вади па да речеш сомнително ама топката ни 40% не беше преку линијата.

Ај сега да ти кажам што не чинеше со судијата.

1) Голот.
2) Види во која минута е постигнат голот (продолжението беше 4 минути да те потсетам).
3) Три пати без осет сечеше акции на Вардар за ситен фаул на средина а можеше контра да се развие ако пушти предност.
4) Во второ пробуваше да компензира одлуки.

Кој што сака нека каже ама мене се ова ми мириса на политички реваншизам преку Вардар.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Кој политички реваншизам, човече?! Аман не наликувај со коментариве како некој испран партиски војник од Свирипичино. Барем малку ако ги пратиш дневно-политичките случувања кај нас, треба да биде јасно дека нема ништо од тоа. На Камчев устата му падна од фалење на Заев и во меѓувреме на велико си праи бизниси со брат му, а сите знаеме дека Самсоненко=Камчев, и ти ми збориш за некаков реваншизам.
Како бе ондак на РК Вардар не му фали ни влакно?! Или само ФК Вардар е дел од реваншизмот према Самсоненко т.е. Камчев. Проблемот е што на Самсоненко од секогаш фудбалот му е во подредена улога во однос на ракометот.
Како може да има средства да се донесе германски ракометен репрезентативец, за кого сигурно треба да се одвојат преку 300 илјади евра годишно, а на фудбалерите не им се исплатени придонеси пола година, ради што се доведуваме во ситуација на сред сезона, да на дел од играчите не можат да им се обноват работните дозволи? Како може да нема за подмирување на долгот према ПУИГ, па мора да се резилиме да играме на нивана во Маџари?! Како може во клубот да нема скршен денар, а влегоа преку 4 милиони евра од пласманот во Лига Европа?!
Дали си запознаен друже дека Вардар е под истрага на УЕФА и опасно му прети исклучување од европските купови на една година, како и парична казна, прибидејќи на луѓето им е прилично сомнително како во година кога во клубот се слеаа толку пари од нивниот награден фонд, играчите да немаат примено повеќе од 6 месеци?! И тие ли имаат нешто против нас?! Престанете да живеете во заблуда дека некој толку многу е опседнат со Вардар, па сега ќе му наштетува...
 
Член од
10 август 2012
Мислења
915
Поени од реакции
780
Наброј ми ги баш, да видам кои се тие што го напуштиле Вардар само затоа што се Албанци или пак Македонците што биле шамарани во Слога или Шкендија, само заради националноста? :D
За Јовановски веќе пишале, Захов исто така после киксот на градски,Петковски у Чаир.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Кој политички реваншизам, човече?! Аман не наликувај со коментариве како некој испран партиски војник од Свирипичино. Барем малку ако ги пратиш дневно-политичките случувања кај нас, треба да биде јасно дека нема ништо од тоа. На Камчев устата му падна од фалење на Заев и во меѓувреме на велико си праи бизниси со брат му, а сите знаеме дека Самсоненко=Камчев, и ти ми збориш за некаков реваншизам.
Како бе ондак на РК Вардар не му фали ни влакно?! Или само ФК Вардар е дел од реваншизмот према Самсоненко т.е. Камчев. Проблемот е што на Самсоненко од секогаш фудбалот му е во подредена улога во однос на ракометот.
Како може да има средства да се донесе германски ракометен репрезентативец, за кого сигурно треба да се одвојат преку 300 илјади евра годишно, а на фудбалерите не им се исплатени придонеси пола година, ради што се доведуваме во ситуација на сред сезона, да на дел од играчите не можат да им се обноват работните дозволи? Како може да нема за подмирување на долгот према ПУИГ, па мора да се резилиме да играме на нивана во Маџари?! Како може во клубот да нема скршен денар, а влегоа преку 4 милиони евра од пласманот во Лига Европа?!
Дали си запознаен друже дека Вардар е под истрага на УЕФА и опасно му прети исклучување од европските купови на една година, како и парична казна, прибидејќи на луѓето им е прилично сомнително како во година кога во клубот се слеаа толку пари од нивниот награден фонд, играчите да немаат примено повеќе од 6 месеци?! И тие ли имаат нешто против нас?! Престанете да живеете во заблуда дека некој толку многу е опседнат со Вардар, па сега ќе му наштетува...
Абе шарен ниту еднаш не пропушти шанса да реплицираш кога ќе се закачи коментар на база на политика на темава.

Голема заблуда си. Мијалков = Самсоненко, а Камчев е самостојно во Вардар. Или партнерски додека беа на власт. Камчев нема допорна точка со РК освен околу снабдувањето со опрема а во ФК Вардар работата беше ортачка. Ако можеби малце ја пратиш неговата историја ќе видиш дека он не влекува во бизниси што се енигма за него. Он со ракомет никогаш не се ни занимавал.

Ај баш објасни ми како може државата во оваа ситуација да влијае на РК Вардар? На локална сцена нити паразитите Начевци не можат к.рот да ни го бричат како што беше случај во минатото.

Е како бе ПУИГ почна да галами од кога се смени власта бе? Ај тоа објсни ми а после објасни ми го нееднаквиот третман за различни клубови.

Ги боли кур уефа за платите во Вардар они ти се тука само да рекетираат ама на кој да му текне.

И не ги потценувај “партиските војници од Свирипичино”. За се што паѓаа во транс и им се смеевте искочи вистина а сите ние останавме како ебана курва без денар за услугата.




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.897
Поени од реакции
17.525
За Јовановски веќе пишале, Захов исто така после киксот на градски,Петковски у Чаир.
Петковски како шо знам им лижеше газ на публиката го бацуваше аблемот на Слога и такви глупости.А за Захов што знам не би останал толку време ако имал проблеми.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.028
Поени од реакции
1.307
Jovanovski nikogash ne bill napadnat vo Tetovo. Toj den deneska e omilen covek vo Tetovo i gledacite go respektirat. Zahov cesto naprael greshki so Vardar, ednash bil napadnat vo trening no nikoj ne go cepnal bidejgi imal obezbebeduvanje, i od toj moment veke nema greshki negovi so Vardar ( 4 - 2 vo Skopje posledniot natprevae sto kiksnal ).
Nieden makedonec ne bill napadnat zas go ostavill klubot za eden rivall a gi imal mnogu. Toa sto vikate e cisto lazenje.Dobro rece covekot futballot se igra za pari. Musliu imal ponuda i od Shkendija pred da dojde u Vardar i da beshe nekoj sto ne ve saka nemashe da dojde, no dojde za podobrata ponuda, a za ista pricina posle dojde kaj nas, am nekoi vashi luge imaat cudesen komples sto normalen covek ne moze da go razbira kako na primer toj koko14.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.897
Поени од реакции
17.525
Jovanovski nikogash ne bill napadnat vo Tetovo. Toj den deneska e omilen covek vo Tetovo i gledacite go respektirat. Zahov cesto naprael greshki so Vardar, ednash bil napadnat vo trening no nikoj ne go cepnal bidejgi imal obezbebeduvanje, i od toj moment veke nema greshki negovi so Vardar ( 4 - 2 vo Skopje posledniot natprevae sto kiksnal ).
Nieden makedonec ne bill napadnat zas go ostavill klubot za eden rivall a gi imal mnogu. Toa sto vikate e cisto lazenje.Dobro rece covekot futballot se igra za pari. Musliu imal ponuda i od Shkendija pred da dojde u Vardar i da beshe nekoj sto ne ve saka nemashe da dojde, no dojde za podobrata ponuda, a za ista pricina posle dojde kaj nas, am nekoi vashi luge imaat cudesen komples sto normalen covek ne moze da go razbira kako na primer toj koko14.
Самиот потврдуваш дека Захов бил нападнат зошто грешел против Вардар.Захов 100 пати ја покажал верноста кон Шкенди а вие сте го нападнале.Јас немам комплекс кон вас само не можам да ве оставам да пишувате овде глупости во кои и самите не верувате.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.028
Поени од реакции
1.307
Самиот потврдуваш дека Захов бил нападнат зошто грешел против Вардар.Захов 100 пати ја покажал верноста кон Шкенди а вие сте го нападнале.Јас немам комплекс кон вас само не можам да ве оставам да пишувате овде глупости во кои и самите не верувате.
Decko, imash i toa kakvi. Sam kazuvam deka bil napadnat vo trening ama nikoj ne go cepnall. Poveke kako preduvanje sto ispadnall pozitivno, kazav zasto. A tebe izvini sto ti vikam vaka ama ti treba malku relaksirana terapija
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.897
Поени од реакции
17.525
Decko, imash i toa kakvi. Sam kazuvam deka bil napadnat vo trening ama nikoj ne go cepnall. Poveke kako preduvanje sto ispadnall pozitivno, kazav zasto. A tebe izvini sto ti vikam vaka ama ti treba malku relaksirana terapija
Пази сеа шо викаш бил нападнат ама никој не го чепнал :confused:
Ама ајде може од ладното ти е сепак -4 е по Шара :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
За Јовановски веќе пишале, Захов исто така после киксот на градски,Петковски у Чаир.
Какви киксови имаат направено Захов и Јовановски против Вардар, не шамари, јас би ги газел од ќотек да бев навивач на Шкендија. Сигурно не ги нападнале ради националноста, туку поради смешните голови кои ги примаа. Јовановски два пати додаде топка до наш напаѓач, а Захов примаше комични голови низ раце од пола терен.

За Петковски прв пат слушам.

@Дим4е Асани е тежок индијанец, затоа и нема да изгради никаква кариера, не го броиме него :icon_mrgr: На него во текот на целата кариера му беше во сенка инцидентот со Комити кога беше претепан во центарот на градот, а потоа и случаите во кои публиката го свиреше, откако објави слика со водачот на Шверцери. Така што, откако замина од Вардар, логично беше дека ќе им се лиже на Шверцери.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Абе шарен ниту еднаш не пропушти шанса да реплицираш кога ќе се закачи коментар на база на политика на темава.

Голема заблуда си. Мијалков = Самсоненко, а Камчев е самостојно во Вардар. Или партнерски додека беа на власт. Камчев нема допорна точка со РК освен околу снабдувањето со опрема а во ФК Вардар работата беше ортачка. Ако можеби малце ја пратиш неговата историја ќе видиш дека он не влекува во бизниси што се енигма за него. Он со ракомет никогаш не се ни занимавал.

Ај баш објасни ми како може државата во оваа ситуација да влијае на РК Вардар? На локална сцена нити паразитите Начевци не можат к.рот да ни го бричат како што беше случај во минатото.

Е како бе ПУИГ почна да галами од кога се смени власта бе? Ај тоа објсни ми а после објасни ми го нееднаквиот третман за различни клубови.

Ги боли кур уефа за платите во Вардар они ти се тука само да рекетираат ама на кој да му текне.

И не ги потценувај “партиските војници од Свирипичино”. За се што паѓаа во транс и им се смеевте искочи вистина а сите ние останавме како ебана курва без денар за услугата.




Sent from my iPhone using Tapatalk
Moжеш да ме етикетираш како сакаш, дали шарен, црвен или плав. Сеедно. Ја ти укажувам како си се пазарат елитите кај нас, со години уназад, додека за идеали гинат само будалите. Традиционално докажано.
Како прво нема врска дека Мијалков е Самсоненко. Камчев и Самсоненко си се први другарчиња и ортачиња воедно, а Мијалков си е посебна прича. Успут, и ако површно ги пратиш дешавањава кај нас, ваљда ти стана јасно дека и он си се испазари добро на крајот.
Они си ги менуваат дресовите во зависност од потребите, не знам за каков реваншизам зборуваме во тој случај. Стварно не си ми јасен.
Освен тој потег со ПУИГ, кој повеќе беше намирисување на шанса да се извлече кеш од Вардар во дадена ситуација, ја не сум запознаен со било каков друг обид за наштетување на клубот. Вардар и повеќе од доволно сам себе си наштети изминатава година, така да нема никаква потреба некој друг од страна дополнително да додава сол на раната...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom