Фан Клуб: Вардар

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.170
Поени од реакции
909
https://ekipa.mk/vardar-so-site-sili-za-angazhman-na-kamerunetsot-mounpain/ - Ne go imam prateno mn igracov(navodno nastapil za Kamerun ), nekoj koj go poznava neka kazhi dali vredi da zafakja mesto za stranec @nsan ?!/QUOTE]

солиден е за нашава лига и ок би било ако го земат. али и Работнички преговара со него. иначе тоа дека играл за Камерун нема врска. редовно проверував на сајт кај камерунската федерација и не беше повикан за натпреварот со Буркина Фасо, додека тој наводен натпревар со Северна Кореа на кој ќе играл се откажа и нема ни да се игра.
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
134
Поени од реакции
221
Јес да е дефицит сеа одбранава, ама го скокаш Чешмеџиев за да му дадеш дупло плата на камерунецов?
Него што излезе на крај со овој Филип Стојчевски? Да ме му пропадна трансферот у Ливерпул, па да се појави у понеделник у Хиподром ?! Знае некој?
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
776
Поени од реакции
1.183
mounpain kako sto kazav uste pred nekoja nedela e dobar, ama platata sto se spomna od 6.000€ mesecno e preterana. togas podobro bi bilo da se zemi nekoj od podobrite random makedonski stoperi od 1. MFL za 3 pati pomala plata. klub kako vardar treba da sobira igraci pred da ima "hype" za niv, znaci pred da baraat pregolema plata. ete za na LB ako ne mozat da go donesat manevski neka odat po bopesu od FK skopje. i taka ne e pod dogovor i cim pregovara so rabotnicki nema sansa da bara povise od 2.000-2.500 mesecno od vardar. kako sto kazav mislam deka bi mozel da se koristi i kako stoper (iako minatata polusezona igrase samo kako LB).
 
Член од
1 август 2015
Мислења
442
Поени од реакции
583
Како бе порано се наоѓаа квалитетни странци за малку пари, во време кога буџетот на Вардар не беше ни пола од сега. Да, знам дека во тоа време други пари се вртеа у фудбалот, ама се копаа играчи ко Блесинг, Бранковиќ, Вандаир, Брага, Оливеира и ред други.

Ми текна, абе нешто прославата 70 години слабо, а? Шо е битно тоа, за нив е само бројка и ништо повеќе.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Член од
1 август 2015
Мислења
442
Поени од реакции
583
Утре стартуваат подготовките, а еве со кои играчи

Иначе сликава е од фб страната на Вардар, објавена денес


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Член од
17 август 2014
Мислења
1.567
Поени од реакции
996
IMG_1340.JPG [DOUBLEPOST=1528639936][/DOUBLEPOST] image.jpg
 
Последно уредено:
Член од
3 мај 2014
Мислења
582
Поени од реакции
1.196
Највероватно ова се желби на Бабунски.. Се на се ова не ми изгледа на добро, прво немаме никаков костур на тимот, второ имаме неискусен тренер и управа што не знае што прави.
Засилувањата нема да направат никаква разлика, барем овие две до сега.
Можам да замислам само какво лошо сценарио ќе има во ЛЕ и после во домашно првенство..
 
Член од
29 април 2015
Мислења
1.953
Поени од реакции
1.421
Не се засилувања од типот на Фелипе и Берсегјан, ама се добри за во нашава лига. На вакви македонски играчи да се додадт уште 3-4 засилувања од калибарот на Фелипе, немора други барем тие што се спомнуваат, плус ако тука ги додадеме Берсегјан, Битанг, Новак, Максимов, Јуфо.. ќе склопиме добро тимче што ќе се бири за двојна скедната сезона, посебно ако се знае дека Хасани ќе си оди од Шкендија и ќе бидат значајно ослабени.
Квалитет ни треба на штопер, лев бек, лево крило и напаѓач. И може офанзивен за врска ако планира да игра 4-2-3-1...
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.005
Поени од реакции
613
Ќе склопиме добро тимче ако дојде Романецот што го најавувааше и Африканците плус уште 2/3наши млади нои добри играчи.Ако останеме вака ќе бидеме на рамниште Шкупи и Работнички.[DOUBLEPOST=1528643778][/DOUBLEPOST]Инаку овие двајца се добри според мене како така со Јуфо и нив двајца сесоздава некој среден ред на тимот ама да се надеваме дека ќе се донесе играч/и што ќе го дигне квалтетот на екипата.
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2014
Мислења
1.567
Поени од реакции
996
Navodno vo ovie 3 dena vo hipodrom treba da potpishime so del od ostanatite igrachi pred da trgnime za Slovenija.
 

Boce1234

Adrian Chase
Член од
4 ноември 2016
Мислења
1.635
Поени од реакции
862
Како бе порано се наоѓаа квалитетни странци за малку пари, во време кога буџетот на Вардар не беше ни пола од сега. Да, знам дека во тоа време други пари се вртеа у фудбалот, ама се копаа играчи ко Блесинг, Бранковиќ, Вандаир, Брага, Оливеира и ред други.

Ми текна, абе нешто прославата 70 години слабо, а? Шо е битно тоа, за нив е само бројка и ништо повеќе.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Лесно беше порано да се земат оти немаја сите агенти па можеше клубот да излези попаметен. Денес сите со агенти се и тешко е многу да издвоиш некој квалитет за мала пара.[DOUBLEPOST=1528657818][/DOUBLEPOST]
На вакви македонски играчи да се додадт уште 3-4 засилувања од калибарот на Фелипе,
Многу скромен ти бе.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
1.567
Поени од реакции
996
Лесно беше порано да се земат оти немаја сите агенти па можеше клубот да излези попаметен. Денес сите со агенти се и тешко е многу да издвоиш некој квалитет за мала пара.[DOUBLEPOST=1528657818][/DOUBLEPOST]

Многу скромен ти бе.
3m evra faking budzhet, zosho da ne donesat ushte 3-4 igrachi od kalibarot na Felipe?
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.281
Поени од реакции
8.744
Прашање е дали воопшто ќе донесеме еден играч како Фелипе во наредниве 10 години, не па 3,4 за време на подготовки при ваква неспособна управа која што не успеа ништо ни да задржи од тимот, не па да донесе нешто што вреди.
 
На врв Bottom