Фан Клуб: Вардар

Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
Дај бе не ја давете темава со играчи кои немаат ни најмала шанса да дојдат во Вардар, ниту пак му требаат на тимот. Ако управата размислува за исти засилувања ко пола од тие што пишувате на темава, подобро да се откажеме од играње во лигата.
Така е. Кој дојде добредојде, а ќе дојдат

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Дај бе не ја давете темава со играчи кои немаат ни најмала шанса да дојдат во Вардар, ниту пак му требаат на тимот. Ако управата размислува за исти засилувања ко пола од тие што пишувате на темава, подобро да се откажеме од играње во лигата.
Тоа сакав баш и ја да пишам. Кој црн Лазевски... неговите од дома го заборавиле дека игра фудбал. Вардар да го носел сеа на стари години. Или па оние играчи за второлигашки / третолигашки екипи како Станков или Јакимовски. Ја не можам да се изначудам како им паѓаат на памет уопште вакви залутани имиња...
 
Член од
15 мај 2018
Мислења
11
Поени од реакции
35
Во клубот не се знае кој јаде - кој пие. Ѓорѓи Христов директор на Академијата. Од толку вардарци , кај го најдоа него :tapp: . Бабунски на прв тип :tapp: . Таму е единствено добро што Рап-Тап е помошник, јас би го ставил него и тренер на прв тим.
Самоил уште директор, :vozbud: долга е раката на ВеМеРеО. Тренерите уште незнаат дали ќе им продолжат договорите. Кадети и Пионери им бегаат во Работнички за стипиндии и кирии за станови (за тие дечиња од внатрешноста).

Прв тим пола си замина,засилување абер немаат. Направена е листа на играчи од Панчев , се чека Амин од Самсоненко , а него го нема за жив.

Ако нешто под хитно не се случи (а тешко веројатно дека ќе се случи) , најдобро решение е да се продаде клубот на некој друг (таков моментално нема), а најлоша варијанта е да падне кај град Скопје, тогаш долга ќе биде раката на СДСМ.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Тоа сакав баш и ја да пишам. Кој црн Лазевски... неговите од дома го заборавиле дека игра фудбал. Вардар да го носел сеа на стари години. Или па оние играчи за второлигашки / третолигашки екипи како Станков или Јакимовски. Ја не можам да се изначудам како им паѓаат на памет уопште вакви залутани имиња...
Grifoni od 4ta liga italija dobar za makedonski prvoligash, a Jakimovski vo vtora liga italija (edno vreme del od Benveneto, Bari) losh bil za Vardar.. hmm no offense neznam vo kakva forma e, ama igrachi koj igrale vo vtora liga italija vo mk se premija.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
Колку уствари се замараме и трошиме време за Вардар и тоа за ич пари, а замисли ние од тука да сме у управа... па па па ќе цвета клубот

Коа сме кај засилувањата, јас лично би сакал во Вардар да ги видам некој од следните:
- Даниел Мојсов (Аек Ларнака)
- Ванчо Шиков (Тобол)
- Иван Тричковски (Аек Ларнака)
- Кире Ристевски (Вашаш)
- Јован Костовски (Леувен)
- Марко Симоновски (Сепси)
- Стојанче Велинов (без клуб)
- Марио Ѓуровски (Бангкок)
- Ѓоко Зајков (Шарлоа)
- Горан Силјановски (Фљамуртари)
- Давид Бабунски (Јокохама)
- Александар Тодоровски (Заглебје)
- Даниел Аврамовски (Војводина)

Знам дека овде има и постари, ама има и млади, скоро сите репрезентативци. Избор има, ама пари нема. Пошто нема џабе ни код бабе

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Grifoni od 4ta liga italija dobar za makedonski prvoligash, a Jakimovski vo vtora liga italija (edno vreme del od Benveneto, Bari) losh bil za Vardar.. hmm no offense neznam vo kakva forma e, ama igrachi koj igrale vo vtora liga italija vo mk se premija.
covece, tesko li ti e da sednis 30 sekundi i da proveris nesto pred da pisuvas? grifoni od italijanski tretoligas za koj igrase standardno se preseli vo akadamija pandev, a realno prosek bese iako nabilda solidna statistika. pandevci inaku ne mu go prodolzija dogovorot, taka sto zaminat e.

nikola jakimovski e 3 godini postar i vo 2. italijanska liga pretezno bese rezervist. minatata polusezona ja mina kaj italijanski tretoligas i ne se probi, verojatno sega povtorno mora da bara klub. jakimovski za koj znaj kolku kluba igrase do sega i nigde ne se probi celosno, segde go sutnaa posle 6-12 meseci. samo uste vo makedonija nekoi mislat deka go biva bidejki so godini imase lazni vesti za "megatransferi".

ne sakam da kazam deka ne moze da igra vo makedonija, verojatno i za vardar bi mozel da igra (jbg glisic kolku natprevari sobra), no covekot e prosek i ne vredi pogolema plata (koja sigurno bi ja baral, inace ke ja prifati ponudata na real madrid^^).
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
covece, tesko li ti e da sednis 30 sekundi i da proveris nesto pred da pisuvas? grifoni od italijanski tretoligas za koj igrase standardno se preseli vo akadamija pandev, a realno prosek bese iako nabilda solidna statistika. pandevci inaku ne mu go prodolzija dogovorot, taka sto zaminat e.

nikola jakimovski e 3 godini postar i vo 2. italijanska liga pretezno bese rezervist. minatata polusezona ja mina kaj italijanski tretoligas i ne se probi, verojatno sega povtorno mora da bara klub. jakimovski za koj znaj kolku kluba igrase do sega i nigde ne se probi celosno, segde go sutnaa posle 6-12 meseci. samo uste vo makedonija nekoi mislat deka go biva bidejki so godini imase lazni vesti za "megatransferi".

ne sakam da kazam deka ne moze da igra vo makedonija, verojatno i za vardar bi mozel da igra (jbg glisic kolku natprevari sobra), no covekot e prosek i ne vredi pogolema plata (koja sigurno bi ja baral, inace ke ja prifati ponudata na real madrid^^).
Во претходните клубови освен во Беневенто беше стандарден,ако не прв тим играше од клупа.За разлика од Блажевски мислам дека е поквалитетен.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Grifoni od 4ta liga italija dobar za makedonski prvoligash, a Jakimovski vo vtora liga italija (edno vreme del od Benveneto, Bari) losh bil za Vardar.. hmm no offense neznam vo kakva forma e, ama igrachi koj igrale vo vtora liga italija vo mk se premija.
Дај ти се молам тој циркузант не ми го споменувај. Се глеа колку вреди по тоа што на секои 6 месеци го бркаат од клубовите. Прашање е како и тие ангажмани ги добива...
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Во претходните клубови освен во Беневенто беше стандарден,ако не прв тим играше од клупа.За разлика од Блажевски мислам дека е поквалитетен.
imas transfermarkt, proveri kolku igral. eve i aktuelniot klub od edna od tretite ligi go sutna, ne mu go prodolzija dogovorot. esenskiot del 2017/18 bese bez klub. vo sezonata 2016/17 celi 5 pati bese starter vo serie B i toa na pocetok na sezonata, pa od noemvri natamu samo na klupata se pojavuvase, ne odigra ni edna minuta celi 6 meseci. 2015/16 mu bese najuspesna sezona vo karierata, vo serie B sobra 14 startovi, no starata prikazna: dojde kako nov igrac, mu dadoa sansa, ne zadovoli pa go sutna como vo zimskiot preoden rok. potpisa za bari za proletniot del i tamu bese rezervist i go sutnaa. za prethodnite sezoni ne vredi da se zboruva, rezervist i prosek duri vo srbija, ungarija i japonija.

covekot e totalno isforsiran, ima nekoj menager koj go nudi sekade za bez pari, pa ke se izlazi nekoj klub i posle pola godina mu dava kloca. ete sega duri vo 3. italijanska liga ne se pokaza i toa iako igrase za klub koj zavrsi na poslednoto mesto...
 
Член од
1 август 2015
Мислења
411
Поени од реакции
701
Треба да лета од клубот, а не друга функција да му дадат :tapp:.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
Аршавин ќе дојде, затоа е штама

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Член од
4 јуни 2017
Мислења
114
Поени од реакции
55
https://ekipa.mk/vardar-so-site-sili-za-angazhman-na-kamerunetsot-mounpain/ - Ne go imam prateno mn igracov(navodno nastapil za Kamerun ), nekoj koj go poznava neka kazhi dali vredi da zafakja mesto za stranec @nsan ?![DOUBLEPOST=1528538922][/DOUBLEPOST]Прегледај го приврзокот 191973

Mounpain bi bilo nesto. Ama ekipa.mk samo pisuvat bezveza. Nisto tosno sega za sega. Pokraj to, za sekogas ke gi "bojkotiram" posle toa so dajperot
 

Kajgana Shop

На врв Bottom