Фан Клуб: Вардар

Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Со Сосиедат сакам офанзивно со Итало и Берсегјан у напад, Џагаури и Блажевски по страната и Фелипе и Николов/Вања у средината. Полош играч моментално нема од Глигоров у тимот. Демири исто така слаб, очекував многу повеќе од него. Попов ако е спремен, глеам беше за оваа у резервите, треба да почне на лев бек. И нека почне полека да го форсираат Алексовски, Гачата нека се продава на лето додека држи некоја си цена, исто и Пача да лета.
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Каква офанзива со Сосиедат, не се тресете :D. Оваа игра со Шкендија беше или ќе бидат демолирани или ќе тепаат. Секој напад на Шкендија у второ беше 5 на 4 или 5 на 5. Поради неколку кикса на Жуниор и Бесарт, они не дадоа гол, па така и Вардар преку полуконтра успеа да им даде. Убаво се изгледаше нападот, пас до пас, али и одбранава на Шкендија е сирење. Фали Спировски дефинитивно. Глигоров убедливо најслаб играч, тука е и Демири, дали не му се игра, дали не е мотивиран незнам. Да беше Попов таму ќе изгризеше, Жуниор немаше да мрдне.
Со Сосиедат 10 гола ќе примат ако играат така. Ако игра Николов топ, нека го стави и Вања со него. Фелипе тука поповлечен малце, од страна Блажевски и Барсегјан, напред Итало. Џигаури никако. Лево мора Демири. Најдобро ќе беше Пачовски да продолжеше да брани, барем уште сезонава, а не да го чуваат само за на тренинг.
Штета што Максимов не смее у четврток да игра.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.797
Поени од реакции
8.923
Со Сосиедат сакам офанзивно со Итало и Берсегјан у напад, Џагаури и Блажевски по страната и Фелипе и Николов/Вања у средината. Полош играч моментално нема од Глигоров у тимот. Демири исто така слаб, очекував многу повеќе од него. Попов ако е спремен, глеам беше за оваа у резервите, треба да почне на лев бек. И нека почне полека да го форсираат Алексовски, Гачата нека се продава на лето додека држи некоја си цена, исто и Пача да лета.
Ќе ни ја дупнат главата со оваа формација, не е ова 6кендија, да не се лажеме дека може Вардар со 4 напаѓачи против шпански клуб.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Јас тркнав да земам, ама има луѓе кои треба +100км да поминат само за да ја земат картицата а тоа не можеа првично да го направат на денот на утакмиците. Не е муабетот да ги нема, туку не мора да кажуваат дека ќе биде задолжително. Како што еве на крај испадна дека нема да е задолжително.
Па да бе братче задолчително беше . Ама има мн луѓе не ги сменија зашо се мрзи и нејќат да се организираат и затоа сеа не е задолжително . Што да кажат од клуб , нема влагање со Сосиедат за тие што немаат картица . Знаеш ли колку луѓе од самото Скопје што се , не ги сменија . И ќе треба тегнење и тепање на врата да има за да влезат .

Сеа ќе ти кажам , имам јас лично од двата примера .
Тројца другари од СК не ги сменија , а можеше кој сака да иде да ги смени . Зошто ... зошто се мрзи . И едниов ми вика абе ќе влезам со ваучерот , да не ќе ми речат нешто , 3000 сум платил , ако треба ќе се тепам . ИДИОТ , таква ни е државата .

Друг пример , ја лично му ги сменив на другар од Шведска !!!!
Значи картите се на меил , ги праќаш и ти ги менува некој. Не е жива карта па да биде проблем да ја праќаш по автобус или такви глупост. Еден клик треба . Немој да ми кажеш дека никој у државава нема познат у СК што треба после работа да тркне у рок од 10 дена или колку да беше и да ги смени картите .

Едино што не ми се допаѓа и еве јавно им кажувам СЕ ДА ИМ ЕБАМ НА ТИЕ У ФК ВАРДАР е тоа што сега се пуштени мн гратиси . Имам инфо од прва рака дека у средното Борис у Кисела Вода има 200 карти гратис дадени . Ми викаат да не ти треба карта ... Ми идеше да се утепам . Плаќам 3000 т.е плативме 24000 и сеа ми улетуваат гага карти . Па стај те ги одма картите по 300 денари и не пуштај гратиси пичка му матер .
Се виде колку го сакаат Вардар . Со шкендија на дерби , утакмица која е важна за титула дали имаше 2-3000 луѓе .

П.С. Ќе ги ебеме Сосиедат па што сака нека биде :roker::roker::roker:
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
^ Скроз си во право, дно од менталитет, дно од култура, дно од народ, крај на дискусија. Само вина има и кај тие у ФК Вардар идиотите, скроз неорганизирани, им ги дале на билетара сите картици на куп, нит наредени по блок, по број по нешто, брат ми беше да смени, едвај му најдоа за 5, за последната не можеа да ја најдат му земаа број да му звонат коа ќе ја најдат, пола им фалеле, катастрофална организација. Мора да се среди ова со картиве, и продажните места што се пишани, у пола од тие да отидеш да прашаш за карти, на криво ќе те гледаат ко да си ретардиран, нит чуле тие таму за продажба на карти..
 
Г

Грејвдигер

Гостин
^ Скроз си во право, дно од менталитет, дно од култура, дно од народ, крај на дискусија. Само вина има и кај тие у ФК Вардар идиотите, скроз неорганизирани, им ги дале на билетара сите картици на куп, нит наредени по блок, по број по нешто, брат ми беше да смени, едвај му најдоа за 5, за последната не можеа да ја најдат му земаа број да му звонат коа ќе ја најдат, пола им фалеле, катастрофална организација. Мора да се среди ова со картиве, и продажните места што се пишани, у пола од тие да отидеш да прашаш за карти, на криво ќе те гледаат ко да си ретардиран, нит чуле тие таму за продажба на карти..
Јас кога бев да ја земам мојата (уште првата недела) за 2 минути завршив работа... Им беа поделени по блокови препотставувам и одма знаеше во кое купче да ја бара.
Да не испадне дека ги бранам, се слагам со се' што е напишано нагоре :)
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Јас кога бев да ја земам мојата (уште првата недела) за 2 минути завршив работа... Им беа поделени по блокови препотставувам и одма знаеше во кое купче да ја бара.
Да не испадне дека ги бранам, се слагам со се' што е напишано нагоре :)
Па ваљда ептен прв, втор ден беше ова, после средиле сигурно :D
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.764
Ова со гратисиве е смешно. Не дека ми е гајле што сум двоел од уста за да купам карта, туку што карти добиваат луѓе што кур ги заболе за Вардар. Истото беше и викендов со Барса. Доаѓам пред влез и десетина души продаваат карти, го прашувам тој за стоење или за седење ти е и ми одговара НЕ ЗНАМ... одма се гледа дека не ја купил туку така му е дадена.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.534
Поени од реакции
3.726
Едино што не ми се допаѓа и еве јавно им кажувам СЕ ДА ИМ ЕБАМ НА ТИЕ У ФК ВАРДАР е тоа што сега се пуштени мн гратиси . Имам инфо од прва рака дека у средното Борис у Кисела Вода има 200 карти гратис дадени . Ми викаат да не ти треба карта ... Ми идеше да се утепам . Плаќам 3000 т.е плативме 24000 и сеа ми улетуваат гага карти . Па стај те ги одма картите по 300 денари и не пуштај гратиси пичка му матер .
Ова! Класично понижување на редовната публика ни направија, ни се измочаа и на редовност и на парите што ги дадовме. Сега треба да ќутиме за да нe го „налутиме“ Самс па пак да рече дека ќе си оди, нема врска што клубов се води на класичен руско-балканско-мафијашко-олигархиско-сељачки начин.
Во Западна Европа подолго време штрајкуваат заеднички навивачите заради зголемени цени на карти, ова да им се деси на тие со сезонски или блок карти таму глави ќе летаат.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
878
Поени од реакции
2.700
Кога видиш и тие редовни се 500луѓе.. Мора да се регрутира публика, да се заинтересираат луѓето за фудбал за Вардар.. Јбг у такво време живееме, а фудбалот и не им е нешто баш привлечен на луѓето во Скопје. Но јас мислам дека тоа полека може да се смени. Е сга на тие 500 редовни требаше да им се даде Вардар Пас, затоа што заслужуват. А за лига Европа цена од 300 со 600ден ќе беше фул стадионот, но како и да е, Вардар да добие редовна публика од 3000/4000 луѓе треба многу работа.. Али се надеваме дека работите ќе се подобрат у иднина.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
381
Поени од реакции
1.078
Da imase malku mozok kaj tie vo uprava sto se odgovorni za kartite, uste pred 10 dena javno ke im dadea Vardar Pas za sledna sezona na momcite sto bea vo Trondhajm namesto da delat gratisi na golem odmor po skoli niz gradov.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
За деца бараат карти? Пошто имам една карта и не можам да присуствувам па сакам да му ја дадам на еден родител со 8 годишно дете.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom