Фан Клуб: Вардар

Член од
29 април 2015
Мислења
4.054
Поени од реакции
3.836
Гачевски
Брда - Грне - Новак - Глишиќ
Спировски - Глигоров
Којашевич - Исени - Блажевски
Лима​
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
Зошто Фелипе го нема ни во резервите? Инфо некој?
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Повеќе одмор им дали на него и на Балотели пошо било у Бразил, за наредна ќе бидат спремни.
Дали уопште приклучен у тимот? Балотели не у резерви, али е у Австрија.o_O
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
Дали уопште приклучен у тимот? Балотели не у резерви, али е у Австрија.o_O
Држи вода муабетот на Нејмар. Тој црнецот на сликите да не е Лима?
Хахах ебате копуците едно инфо не можат да дадат.
 
Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
Еве им го новиот гостински дрес скоро ист како минатите сезони и ако добро приметив не им пишува веќе Здравје Радово туку некој друг спонзор ако видов убаво најверојатно е Бет Сити.

 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Држи вода муабетот на Нејмар. Тој црнецот на сликите да не е Лима?
Хахах ебате копуците едно инфо не можат да дадат.
Не дадоа ни инфо дека Попов не е више играч на Вардар.:toe:
Да он е.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
А тој талентот од Андерлехт не е ни проба ?
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.054
Поени од реакции
3.836
Не така лошо полувреме, водиме 1-0 со голот на Исени. Меѓутоа има многу да се мења во составот...
Николов, Фелипе и Берсегјан мора да играат пошо нема кој да повлече. Којашевич ми се свиѓа, Блажевски на 2-3 пати имаше добри ситуации, ама сам си ја кочи шансата и шутираше непрецизно.
Одбраната солидна, имаа 2 шанси Адмира од лево, мислам дека едната Глишиќ на згреши, ама тука мислам дека Демири ќе биде стартер и ќе биде подобро... Незнам зошто не го играат Хамба, ама и Брда не е лош...
Овие новиве, Исени, даде гол, одлично реагираше, во играта за 1 полувреме неможе да се примети многу али се гледа дека има добра лева... Црнецов еднаш рипна добро со глава и тоа е тоа. Не е класа засилување, како што бараме.. просек.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
2:0 на крај, стрелци Исени и Барсегјан. Немаше којзнае каква игра, сеуште е рано мислам, сепак е прва утакмица. Иако резултатите не се битни, добро е што тргаме со победа за поголема самодоверба и позитивно расположение. Од тоа што гледав, Лима не остави којзнае каков впечаток, мада изигра само 45 минути, добар е со глава тоа се забележува, ама не сум сигурен дека е засилувањето што ни е потребно.. Во второ полувреме играа и Стојков и Пачовски, веројатно остануваат и сезонава овие двајца. Добра опција би било да најдат соодветен клуб за Алексовски да го пуштат на позајмица, каде што ќе биде прв голман, потребна му е минутажа, Пачовски може да истера како втор голман, сеуште е квалитетен голман сепак. Солидно деби за Исени, а во второ шанса добија и Стојчевски и Колевски кои имаат по 17 години, и Тодор Тодоровски кој дебитираше во последните кола сезонава, денес принудно играше како лев бек, иначе десно игра, веројатно ќе добиваат шанса сезонава почесто. Иначе, конечно со нови дресови сезонава, мада нема некоја голема разлика, скоро истите се, со малце подобрен дизајн, ама барем нема да го гледаме Здравје Радово напред, се враќа Бет Сити на дресовите :D Домашниот би требало да биде оној што го носеа ракометарите против Барса во Келн, исто сличен со овој досега што го имавме, ама и тој повеќе мерак ми прави од досегашниов, само подобро би било да играме со црвени шорцеви, многу на црно мава домашниот
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.054
Поени од реакции
3.836
Иаме еден голем проблем кај нас во тимот. На некои позиции има повеќе решениа кои што се добри, а на некои ни едно. На пример сите 3 голмани ни се добри, кој и да го стаи нема да згреши. Штопери, и Новак и Даре исто се добри... сеа дојде и Муслиу, исто ми се свиѓа детето. Десно и Хамба и Брна се добри, средина никој посебно не ми се свиѓа ама сите заслужуваат на некој начин. Полушпиц и десно крило да не праиме муабет, Којашевиќ, Берсегјан, Фелипе, Џагаури....
Додека пак шпиц неаме ни еден, лево само Блажевски и затоа и како да не се замара...
Нека тргнат ајде по Тричко или Трајковски и уште еден шпиц, Јове пример и да имаме ебење тим.
Ако останеме со овој кадар за првата текма ја би почнал вака:

Алексовски
Хамба - Грне - Даре - Демири
Николов - Глигоров
Којашевич - Фелипе - Балотели
Берсегјан
 
Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
Иаме еден голем проблем кај нас во тимот. На некои позиции има повеќе решениа кои што се добри, а на некои ни едно. На пример сите 3 голмани ни се добри, кој и да го стаи нема да згреши. Штопери, и Новак и Даре исто се добри... сеа дојде и Муслиу, исто ми се свиѓа детето. Десно и Хамба и Брна се добри, средина никој посебно не ми се свиѓа ама сите заслужуваат на некој начин. Полушпиц и десно крило да не праиме муабет, Којашевиќ, Берсегјан, Фелипе, Џагаури....
Додека пак шпиц неаме ни еден, лево само Блажевски и затоа и како да не се замара...
Нека тргнат ајде по Тричко или Трајковски и уште еден шпиц, Јове пример и да имаме ебење тим.
Ако останеме со овој кадар за првата текма ја би почнал вака:

Алексовски
Хамба - Грне - Даре - Демири
Николов - Глигоров
Којашевич - Фелипе - Балотели
Берсегјан
Балотели дефинитивно е бољи ко крилен напаѓач, ко што си го пишал. Брз е, снажен, има дриблинг, а богами и шут.
Место Глигоров ја би го играл Спировски, у животна форма е.
Другото е ок и уште да тепаме и тоа е тоа :)
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Фали еден класа шпиц да искористи некоја шанса против Малме, а верувам ќе ги имаме.
Лима многу ме подсеќа на Обрегон:icon_mrgr: Знам дека не треба после први 45 минути игра да носам заклучок, али не треба да го потпишуваат, со оглед дека е и странец терет ќе биде и у Лига.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom