Фан Клуб: Вардар

Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Освен на Љамчевски, Попов и Барсегјан има некој друг на кого му истекува договорот летово? На Пачовски и Грозданоски да не знаете до кога им се договорите?

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
И на Пачовски и Влатче им истекуваат летово мислам, исто и на Стојков (овој го забораивме дека постои:D). Барсегјан има опција за +1, сигурно ќе му го продолжат, а од другиве што ги наброја само Попов има шанси да остане
 
C

Castiel

Гостин
Селтик, Салзбург, Копенхаген, Лудогорец, Бате Борисов, Легија*, Апоел, Марибор, Карабах, Малме, Астана, Партизан, Ријека, Розенборг, Хапоел Бер Шева, Хафнарфјордур и Жилина.

Од овие тука набројани,може да се надигрува само со Марибор,Хафнарфјордур,Ријека,Селтик и Жилина.

Бате,Копенхаген,Малме,Хапоел,Розенборг неатрактивни,а многу јаки противници.

Салзбург,Лудогорец,Легија,Апоел,Карабах,Астана,Партизан,Бер Шева се многу појаки од Вардар.
Исто ко што не можеше пред некоја година да се надигрува со Бате, Апоел и Динамо кои сите едвај не поминаа.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
И на Пачовски и Влатче им истекуваат летово мислам, исто и на Стојков (овој го забораивме дека постои:D). Барсегјан има опција за +1, сигурно ќе му го продолжат, а од другиве што ги наброја само Попов има шанси да остане
Па и ја така очекувам. Попов може да го задржат али под услов да му намалат плата оти ако не се лажам он е еден од најплатените играчи, а реално не вреди за тие пари оти игра резервна улога во тимот па само за помала сума вреди да се задржи.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.302
Поени од реакции
22.588
Samo barsagjan, neka gi pustat site drugi. Mesto popov moze sikov
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Сите можни противници на Вардар: (* само Легија води битка за титулата во Полска)

Селтик, Салзбург, Копенхаген, Лудогорец, Бате Борисов, Легија*, Апоел, Марибор, Карабах, Малме, Астана, Партизан, Ријека, Розенборг, Хапоел Бер Шева, Хафнарфјордур и Жилина. Od ovie samo od Xafnarfjodur i Zhilina sme podobri, so ekipi ko Apoel, Maribor, Astana, Rijeka pa i Karabah mozhda imame nekoj pomali shansi, so drugite teshko.
Грешна ти е информацијава. Сеуште не е познато кои се шампиони во Молдавија и Унгарија, покрај Полска, од што ќе зависи и конечниот расплет пред ждрепката. Нас ни одговара шампиони да бидат Дачија, Хонвед и некој од Јагиелонија или Лечија Гдањск во Полска. Сите овие наведени имаат послаб коефициент од нашиот и со тоа се отвора можност за полесни противници да влезат меѓу привилегираните, како што се екипи од типот на Хафнарфјордур, Жилина и Жалгирис. Затоа денеска навивајте за Хонвед (имаат директен дуел со Видеотон на домашен терен) и во вторник за Дачија (играат мајсторка против Шериф во Чишинау, само не на свој стадион).[DOUBLEPOST=1495905142][/DOUBLEPOST]
И на Пачовски и Влатче им истекуваат летово мислам, исто и на Стојков (овој го забораивме дека постои:D). Барсегјан има опција за +1, сигурно ќе му го продолжат, а од другиве што ги наброја само Попов има шанси да остане
Стојков за жал си лапна договор на три години и ќе мора да го трпиме уште една доколку не се договорат за предвремен раскин.
Попов нека го задржат ако се будали. Нема никаков придонес сезонава, а со парите што ги фрлаат за него (околу 180 000 годишно) може да донесат саглам напаѓач, а не да се заебаваме со циркузанти.
Пачовски веќе кога не брани (за мене од тотално необјасниви причини), добро е што му истекува договорот и ќе го растерети значително буџетот.
Влатче треба да биде свесен дека веќе подолго време е на мускули во Вардар и редно е да ослободи место за некој што може да даде поголем придонес од него.
За Љамчевски не е потребен коментар. Доволно е зборено.
Не ми е јасна улогата на Глишиќ. Не игра скоро ич, а и натаму дреме во клубот.
Се на се, на Вардар му требаат барем три засилувања, од рангот на Фелипе, Хамбарџумјан, Барсегјан, Којашевиќ, Грне, ако сака некаков исчекор во Европа. Се друго е мачкање очи. Само ќе напоменам, со оној тренер што мислиме не би знаел...
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.933
Поени од реакции
17.644
На кој играч од Вардар женска му е пејачка на Гранд?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.302
Поени од реакции
22.588
Sto e makedonsko, kvalitetno a moze da go priberime. Mislam deka veke nemame bas mesto za stranci
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Sto e makedonsko, kvalitetno a moze da go priberime. Mislam deka veke nemame bas mesto za stranci
Во моментов се 7, што значи има можност за уште еден плус.
Да се прашувам јас, Вардар треба да се ослободи од Балотели и Новак.
Рака на срце, ќумбето постигна 11 гола, но од друга страна со онакви соиграчи во офанзива, најмалку 30 требаше да ги има. Играч со лимитирани способности.
За Новак исто така не гледам по кои критериуми отскокнува од останатите, и неговото место не е толку дефицитарно, и многу лесно може да се покрие со некој домашен играч.
Вардар мора да размислува посуштински и местата на странци да ги попунува, таму каде што е неопходно, односно каде не може адекватно да се засили од домашниот пазар.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.302
Поени од реакции
22.588
Novak da se slagam za baloteli ne bi go brkal sega. Realno taman se adaptira a timot iako sega e soliden fakt e deka celo vreme nekoj fali i seuste nema nekoja posebna igra, sedlo za taktika ocigledno ne go biva... Sto znam baloteli mi e ok za vtor napagac, sepak fali uste eden napred
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Новак изигра одлична сезона, по мене беше подобар и од Грне, ама па од друга страна очајно фали играч од среден ред, Николов иако изигра добра сезона со одлична статистика, не е за прва опција, фали партнер за Спировски, а таков играч од Македонија не гледам, едино Бабунски што нема шанси да се деси. Затоа можда е подобро да се проба да се продаде Новак, Даре нема што да бара во среден ред повеќе, и да се проба уште еден штопер да се донесе со оглед на годините на Грне, Зајков би бил одлична опција ама не знам колку изводлива, Муслиу од Ренова е солиден, Мојсов исто..
Се слагам и за Балотели, солиден е, ама фали поквалитетен напаѓач од него, реализација нула има, а ако веќе се носи нов играч нема потреба да зафаќа место за странец како играч за на клупа, треба да се рачуна и на Петковски и пред се Колевски, кои ќе мора да добиваат шанса ради правилото младинец во состав.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Lani ovaj period celo vreme se krckashe za transferi, sega nema nikakva spekulacija, se slagam so komentarot pogore, ochajno ni fali ushte eden sreden igrach a i dobar shpic, za sredni bekovi valjda Popov - Grne ke gi igra.. ushte mi e maka za Vandeir sho ne go potpishavme lani.. kakvo igracishte, a siguren sum deka ima budzhet za 3ca kako nego ushte letovo da donesat.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
878
Поени од реакции
2.700
Според мене, средината и одбраната ни е на одлично ниво(можеби и најдобрата средина што Вардар ја имал до сега) па така според мене треба да се "лови" добар напаѓач, но мислам дека нема да има ништо од некој позвучен трансфер, дека ќе пробат со овој тим, со Барсегјан у напад место Балотели, ако памтите играше така у победата над Шкендија каде покажавме дека сме неколку класи подобри од најголемиот конкурент, и бев сигурен дека конечно го поминуваме тоа фамозно второ коло, без обзир кој ќе ни е противник но откако излезе информацијата дека нема да се игра на Филип Втори, песимист сум иако имаме квалитет.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Според мене, средината и одбраната ни е на одлично ниво(можеби и најдобрата средина што Вардар ја имал до сега) па така според мене треба да се "лови" добар напаѓач, но мислам дека нема да има ништо од некој позвучен трансфер, дека ќе пробат со овој тим, со Барсегјан у напад место Балотели, ако памтите играше така у победата над Шкендија каде покажавме дека сме неколку класи подобри од најголемиот конкурент, и бев сигурен дека конечно го поминуваме тоа фамозно второ коло, без обзир кој ќе ни е противник но откако излезе информацијата дека нема да се игра на Филип Втори, песимист сум иако имаме квалитет.
Ne bi se slagal bash za sredinava, istata taa sredina topka ne fate so APOEL olomnani, so Dinamo Zagreb Spirovski iskina, Felipe prosek, a Velkovski imat kondicija samo za 60 minuti..
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.302
Поени од реакции
22.588
Ako ne go zatvorat Felipe sredinata ni e popara. Babunski ili Gjurovski bi bile odlicno resenie.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom