Фан Клуб: Вардар

Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.143
Поени од реакции
4.528
Има информација колку натпревари е суспендиран Фелипе, односно дали ќе игра следното коло или и тој натпревар ќе биде суспендиран за црвениот картон?

Исто дали знаете кога треба Хамбарџумјан да се врати во акција?
Ништо не кажаа за Фелипе, ни порталиве не пишаа, така да претпоставувам еден натпревар му беше само. За Хамбарџумијан ништо не се знае, нашиве ништо не објавуваат околу повредите, а пред некое време на мак. спорт имаа пишано дека повредата може да е посериозна и да го нема до крај на сезона, веднаш следниот меч Хоф играше и од тогаш мислам го нема во состав.. Иначе, сезонава играл на само 12 натпревари, од кои на 4-5 не бил стартер воопшто, скоро цела сезона играме без него, а изминатите 2 ни беше еден од клучните играчи
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
841
Поени од реакции
504
Ништо не кажаа за Фелипе, ни порталиве не пишаа, така да претпоставувам еден натпревар му беше само. За Хамбарџумијан ништо не се знае, нашиве ништо не објавуваат околу повредите, а пред некое време на мак. спорт имаа пишано дека повредата може да е посериозна и да го нема до крај на сезона, веднаш следниот меч Хоф играше и од тогаш мислам го нема во состав.. Иначе, сезонава играл на само 12 натпревари, од кои на 4-5 не бил стартер воопшто, скоро цела сезона играме без него, а изминатите 2 ни беше еден од клучните играчи
Колку што можам да забележам од неговиов инстаграм профил после таа утакмица што ја играше најверојатно имаше операција. Бидејки гледав слики ставаше со штаки. Е сега колку време ке отсуствува тоа незнам.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Hof vikendov go pominal na Kassandra sosedna Grcija e sega dali samo na vikend ili uste se "oporavuva" koj znae :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Се опоравува со шут карта изгледа. Не ми личат како да ќе го задржат, а причините не ми се познати, ниту пак гледам некаква логика во таквиот план.
Очаен натпревар на Глишиќ и Алексовски вчера. Алексовски е голман и можеби ќе напредне во иднина, а за Глишиќ веќе нема место во Вардар. На рамниште е со Дино Најдоски. Пропаднати кариери.

Барсегјан и Џигаури фатија форма, Балотели не е лош, па заедно со Фелипе, Којашевиќ и Блажевски, би имале добар напад за вп Европа. Недостасува уште еден играч во средината и еден класичен шпиц. Сега страничните бекови ни се главен проблем, особено ако си оди Хоф.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.143
Поени од реакции
4.528
Се опоравува со шут карта изгледа. Не ми личат како да ќе го задржат, а причините не ми се познати, ниту пак гледам некаква логика во таквиот план.
Очаен натпревар на Глишиќ и Алексовски вчера. Алексовски е голман и можеби ќе напредне во иднина, а за Глишиќ веќе нема место во Вардар. На рамниште е со Дино Најдоски. Пропаднати кариери.

Барсегјан и Џигаури фатија форма, Балотели не е лош, па заедно со Фелипе, Којашевиќ и Блажевски, би имале добар напад за вп Европа. Недостасува уште еден играч во средината и еден класичен шпиц. Сега страничните бекови ни се главен проблем, особено ако си оди Хоф.
Не знам од каде заклучокот дека ќе се ослободуваат од Хоф, ако веќе си иде сигурно ќе гледаат да извадат и некој денар, има договор уште 2 години ако не се лажам. Го утепаа повреди сезонава, последната не знам колку му е сериозна и кога би се вратил, ако не се лажам со коленото има некои проблеми, македонски спорт спомнаа и можност за операција. Ако успее да ги фати припремите на лето, одлично би било.

Летово дефинитивно мислам си идат Влатче, Љамче, и конечно Ацо Стојков :D Време е и да се разреши левата бековска позиција, еден од Попов и Глишиќ е вишок во моментов, треба да пробаат да го пуштат Глишиќ на позајмица негде една сезона, му треба минутажа, па после да одлучат со него.
Околу заминувањата, доста интересни ќе бидат сигурно летово Николов кој игра одлична сезона со добра статистика, и Демири кој изигра солидна полусезона. Би ги додал и Даре и Алексовски тука, иако не изиграа ништо за Вардар, сепак беа првотимци за у21 и имаа одлични партии. Не би ме чудело да замине некој од овие, се надевам дека бар ќе се извлече и некоја солидна сума.

Околу новитетите, најранливи позиции се шпиц и везњак дефинитивно, според мене Балотели е непотребен доколку се донесе нов напаѓач, непотребно место за странец и непотребна гужва во нападот, Барсегјан, Шиле, Којашевиќ, Џигаури.. а тука е и младиот Колевски па и Петковски, кои сакале или не ќе мора да добиваат минутажа ради правилото младинец. И тука ќе бидеме ранливи, само они двајца остануваат од следна сезона во моментов како младинци, така да треба и некој у21 играч да се проба да се донесе, нека тропнат на врата кај Пандевци, има доста квалитетни деца таму, моја желба е Атанасов доколку постои таква можност..
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
А што се случува у младинските категории ?!
Ако лани голем дел од нив освоија трофеи или пак беа до крај во битка за титулите, годинава само пионерите ќе играат во финалето на купот... Сите останати се без шанса за трофеј.
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
Член од
17 август 2014
Мислења
3.577
Поени од реакции
5.480
http://www.24fudbal.com.mk/vesti/19917/ls-vardar-bi-mozel-protiv-ludogorec-maribor-partizan-rijeka

Би било добро да ни се падне некој од Марибор, Партизан. Розенборг и остала боранија. Ама затоа што ние сме Вардар секако дека ќе ни се падне Селтик.
Lani imashe i poslabi ekipi od tipot na Dinamo Tbilsi, Sheriff, Helsinki.. so koj kolku tolku imavme sansa.. ova godina ushte poteshko :(
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.071
Поени од реакции
22.112
Апсолутно, не можеа ова сезона да повржат ниту една победа... Па ја завршија сезоната со рекорден мал број на поени :)

Abe da toa e skotska liga, pijani hajlenderi ne zaebavaj, sto znaat oni... Timovi ko rangers, aberedeen, hearts ke gi sporeduvas so evropska skendija, jojo klubot od bitola, mestacite od prilep fabriki klubovi od kratovo i selo dzepciste....



Nego mene me raduva sto poleka no sigurno imame solidni stranci, fali uste eden pojak napagac ama od Felipe, Hof, Barsegjan, Kojasevic, Dzaguri sum zadovoen. Malku zagrizuva sto ni staree odbranata ali ovoj tim e so soliden napagac bi bil mnogu pojak od lani i preklani. Malku sreka pri zrebot i se e mozno.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
874
Поени од реакции
2.658
Ја сум убеден дека Вардар има најквалитетен тим до сега, и дека со добра ждрепка можеме многу, но лош е фактот што нема да играме на Филип Втори..
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.071
Поени од реакции
22.112
mora da se izdejstvuva da igrame na gradski
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
Абе вистина ме потсети до кај е стадионот Шо го вети самсонеко нешто ќе праеше за дестина иљади
Не ти успева провокацијава некако..Значи јас и повеќето не сакаме стадион од 10 илјади во Аеродром негде. Вардар играл и ќе игра на Градски.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom