Фан Клуб: Вардар

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Којашевиќ не беше казнет 5 натпревари дека гледам во прв тим е или сум го помешал со некој друг?
И јас истото го приметив, по тепачката со Ренова му дадоа 4-5 натпревара суспензија, 2 ги одлежа во последните 2 кола во декември и денес требаше да му биде третиот, ме збуни како се најде во почетен состав. Или му ја намалиле казната во меѓувреме, или од управа напраиле кикс ко Шкендија тогаш со странец како младинец коа почна.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.130
Ништо чудно и да е „патка“ на Македонски Спорт за да се смират страстите, доста се плукани од навивачите затоа што долго време не можат да донесат асален напаѓач, па сега да испадне демек еве ние какво напаѓачиште ви спремавме ама немавме среќа, и тука е стандард приказната со доцнење на документи.
Главниот уредник на Спорт е многу близок со Седлоски, има шпекулации дека и он дели од процентите од трансфери заедно со дел од луѓето што го водат клубот.
Друже реално Шкулетиќ е би бил у Вардар она што е Левандовски у Баерн, али човекот зима озбилна плата што мислам дека не може Самсоненко да му ја даде. Инаку немој да те чуди тоа, има денеска многу тренери соработуваат со агенти за проценти...
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
И јас истото го приметив, по тепачката со Ренова му дадоа 4-5 натпревара суспензија, 2 ги одлежа во последните 2 кола во декември и денес требаше да му биде третиот, ме збуни како се најде во почетен состав. Или му ја намалиле казната во меѓувреме, или од управа напраиле кикс ко Шкендија тогаш со странец како младинец коа почна.
Во мак. спорт пишуваше дека му била намалена казната, иначе тогаш и Попов мислам доби црвен и мислев дека и он нема да смее денес, коа ги видов двајцата у прв состав се збунив :D


Иначе, солиден меч вчера, иако пак ќе биде иста песна, ќе има мечеви кај што ќе се мучиме со реализација, поготво на гостувањата. Не знам што е со Балотели, доби некоја повреда на пријателските, ама не кажаа колку е сериозно, сега за сега очигледно Барсегјан ќе изиграва шпиц, солидно изигра вчера, мада според мене Шиле најдобар напред. Фелипе какво само играчиште, дефинитивно ќе останевме без титула ако си отидеше зимава. И не знам зошто Седло се глупира со Попов пред Новак, океј е како опција против послаби екипи што ќе се бранат, со оглед на ограничениот број на странци, ама со Шкендија не смее ни да помисли со Попов како штопер да тргне..
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
И мене ми е глупоста со Попов како прва опција за стопер (со Грнчаров). Чоек на Новак и Мијушковиќ што ги имаа во составот он реши со Попов да игра следнава полусезона .
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
И мене ми е глупоста со Попов како прва опција за стопер (со Грнчаров). Чоек на Новак и Мијушковиќ што ги имаа во составот он реши со Попов да игра следнава полусезона .
Океј е да го има како опција бар полусезонава, да може ако треба некад да почне со 4ца странци напред + Хоф (5 смее максимум на терен нели), кога ќе се врати Балотели можда ќе има потреба од тоа, ама мене ми делува дека ќе биде форсиран како прва опција.. Попрво би го играл Даре штопер, Демири во средина а Попов/Глишиќ бек него вака ама ајде..
 
B

Beck's

Гостин
Во мак. спорт пишуваше дека му била намалена казната, иначе тогаш и Попов мислам доби црвен и мислев дека и он нема да смее денес, коа ги видов двајцата у прв состав се збунив :D
.
Зашто се збуни, преку ноќ ви намалуваат казни пошо нели следна недела играте со нас, исто и натпревари без публика точно до натпреварот со нас. Добро ја искористивте власта последниве години :)
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Зашто се збуни, преку ноќ ви намалуваат казни пошо нели следна недела играте со нас, исто и натпревари без публика точно до натпреварот со нас. Добро ја искористивте власта последниве години :)
И оваа сезона првенството е нерегуларно, или да почекаме прво да видиме кој ќе го освои ? :) Сметаш дека за случката со Ренова заслужуваше Вардар воопшто казна за играње без публика ?
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
А забораив да прашам, да не знаеш зошто го немаше Спировски вчера? Повреден е пак или некоја суспензија? Оти нели зимава беше повреден али после се врати во акција така да ме чуди сега зошто пак го снема.
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
841
Поени од реакции
504
А забораив да прашам, да не знаеш зошто го немаше Спировски вчера? Повреден е пак или некоја суспензија? Оти нели зимава беше повреден али после се врати во акција така да ме чуди сега зошто пак го снема.
Немам некоја информација зошто го немаше али сигурно не е доволно спремен сеуште. На подготовките се приклучи на самиот крај и незнам дали заигра на некој од натпреварите.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
А забораив да прашам, да не знаеш зошто го немаше Спировски вчера? Повреден е пак или некоја суспензија? Оти нели зимава беше повреден али после се врати во акција така да ме чуди сега зошто пак го снема.
Многу мала минутажа имаше на подготовките, пола и повеќе од тренинзите ги испушти, очекував Глигоров и Даре да играат среден ред. Е сега, зошто не беше ни на клупа, не знам, ама веројатно ќе биде во комбинација за со Шкендија, иако очекувам ист почетен состав како викендов, со Новак штопер пред Попов..
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
За идниот дуел стартер би требало да биде и Балотели, бар за него прееска прочитав дека ќе се врател во игра по дуелот со Шкупи. Истото е и со Глишиќ (али за Даре не верувам да биде стартер)

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.039
Поени од реакции
1.344
И оваа сезона првенството е нерегуларно, или да почекаме прво да видиме кој ќе го освои ? :) Сметаш дека за случката со Ренова заслужуваше Вардар воопшто казна за играње без публика ?
Ako sluckata so Renova ne zacluzuva kazna, ne znam so treba da se sluci za edna kazna ..
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
За идниот дуел стартер би требало да биде и Балотели, бар за него прееска прочитав дека ќе се врател во игра по дуелот со Шкупи. Истото е и со Глишиќ (али за Даре не верувам да биде стартер)

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
Даре ќе биде стартер сигурно, мора како у21 играч да игра он, не верувам дека ќе жртвува некој од напред за да игра Петковски или Колевски..

Ako sluckata so Renova ne zacluzuva kazna, ne znam so treba da se sluci za edna kazna ..
А што се случи со Ренова знаеш? Каква улога тука имаше публиката и општо организацијата на натпреварот? За тепачка помеѓу играчите доле на теренот казна без публика, ја тука не гледам никаква поврзаност. Казна треба да има само за играчите, и дел од нив си добија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom