Фан Клуб: Вардар

Z

ziko bt

Гостин
Може да ги продаде ако е таа ситуацијата...
Па добро под такво име ќе продолжат да си постојат во Србија и Русија. Само во Македонија ги затвора дека го поставија за руски конзул. Такви муабети имаше во Битола, баш од ко стана руски конзул ја затворија кладилницата која само еден месец беше на нова локација.:tvg:
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
1.731
Поени од реакции
2.574
Па добро под такво име ќе продолжат да си постојат во Србија и Русија. Само во Македонија ги затвора дека го поставија за руски конзул. Такви муабети имаше во Битола, баш од ко стана руски конзул ја затворија кладилницата која само еден месец беше на нова локација.:tvg:
И јас вака знам дека е, се затвараат кладилниците дека станал/ќе стане руски конзул/амбасадор овде..
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
647
Поени од реакции
654
Послаб тим од Брегалница сезонава не сум гледал, толку да се дрва и врска да немаат, а ние едвај 1 гол им дадовме и среќа што не влезе на крај таа стативата ќе ни извадеа нерешено. Мизерна игра како и цела сезона (како и минатата).
Не знам само зашто не се пееше против седло? Кога веќе почнавме од минатата утакмица мислам дека треба да се продолжи се додека не си оди.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.050
Поени од реакции
1.933
Можно е никој да не бил на стадион? :D
Самсоненко ќе прави тениски центар во Аеродром, значи толку од муабетите „sto ti e be brat begaat znaat deka se gotovi zatvor ne im bega“ што се вртеа по градов по веста за затварањето на Бет Сити. Наводно сме се интересирале за Тасевски.
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
933
Поени од реакции
2.013
Што да се коментира веќе друже, катастрофално срамна игра под палката на сељакот од Коњари. Пак индивидуални потезини ни ја донесоа победата, која резултатски изгледа убедлива и лесна но реално далеку од тоа. . .
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.946
Едноставно не вреди да се коментира онаа (не)игра. Победа издвојувана заради неквалитетот на Ѓорче и ништо повеќе од тоа. Покрај головите кои пак ќе повторам се постигнати заради ептен слабиот квалитет на противникот имавме точно нула други шанси, далеку од потребанта доминација на терен, далеку од сигурна игра ... да беа спремни да играат повеќе од 60 минути играчиве на МЃП можеше и циркузи да има денес на Градски. После голот што го дадоа за 2:1 имаа шанси ѓорчевци и за втор изедначувачки гол затоа што во наредните 10-15 минути апла не издоминираа и потоа издишаа па ‘‘лагано‘‘ ги добивме иначе ... :facepalm: Сеа да не испадне дека мрчиме и кога Вардар победува 4:1 ама реално онаа игра на терен не му прилега ни на третолигаш, а да не правиме муабет за актуелниот и иден шампион Вардар.

п.с Балотели последниве 2 месеци е очаен и 8 натпревари е без гол, а од друга страна Којашевиќ мислам дека е во најдобра форма од кога е дојден кај нас.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
1.731
Поени од реакции
2.574
Лошо, досадно... не знам веќе дали вреди да се издвојува кој како изиграл, пројде есенскиов дел а ние добри утакмици изигравме само против шкендија и Брегалница дома, таа со Шкендија у гости не знам дали да ја рачунам за добра, затоа што ептен ни се поклопија коцките, и на таа утакмица офанзивно бевме една голема нула. Фали Хамбарџумијан, се осеќа тоа дефинитивно, фалеше и Шиле, се виде тоа и денес, најопасен беше напред, ама не смее тоа да го гледаме како оправдување. Фелипе еден од послабите денес.. o_O Викендов со Работнички играме, којзнае каков очобол ќе гледаме, очекувам наш кикс тука..
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
565
Поени од реакции
884
Можно е никој да не бил на стадион? :D
Самсоненко ќе прави тениски центар во Аеродром, значи толку од муабетите „sto ti e be brat begaat znaat deka se gotovi zatvor ne im bega“ што се вртеа по градов по веста за затварањето на Бет Сити. Наводно сме се интересирале за Тасевски.
Со се играчи и публика и џандари и управа 200 души на стадион :D
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
982
Поени од реакции
589
Со Работнички ќ биде полесно затоа што Работнички не игра бункер а тоа ни одговара и така полесно може да победиме ама пак сето тоа ќе зависи од поединци.Балотели точно секоја чест за почетокот на сезоната ама сега е далеку од форма па затоа не мора да биде ни стартер кога веќе го имаме Шиле.Мака ми е што не го видовме Барсегјан во овој дел од првенството.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.035
Поени од реакции
1.566
Што се случува со Хамбарџумјан и Попов зошто воопшто не се во тимот, повреди или?
 

Sasa Ilic

Jeбач нероткиња.
Член од
24 август 2016
Мислења
1.570
Поени од реакции
2.368
Гачата кога ке одбрани нешто тешко ни Буфон не го брани, али кога ке киксне...

@gooner4life Попов е на клупата за резерви
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
982
Поени од реакции
589
За Хамба пише во спорт дека тој и Барсегјан почнале с полесни тренинзи ама тешко дека ќе заиграат во есенскиот дел.[DOUBLEPOST=1479649921][/DOUBLEPOST]Каков ден на Гача ама и другите не беа нешто подобри.Асани и Балотели промашија кристални шанси а овој пораз можеше да ни се случи и многу порано за среќа само што игравм со послаби екипи.За Седло што да кажам секоја минута од сега понатаму како тренер на Вардар му е премногу ,некој сепак мора да сноси одговорност за слабите игри.
 
Последно уредено:
На врв Bottom