Фан Клуб: Вардар

Член од
30 ноември 2013
Мислења
1.733
Поени од реакции
2.581
Ќе добива шанса Даре сезонава сигурно, он и Петар Петковски се единствени како младинци, еден од нив мора да игра, а напред сега со Барсегјан има многу повеќе конкуренција за Петар, така да сигурно Даре ќе игра прва. Страшен потенцијал е, само што физичката кондиција и „спортскиот“ начин на живот во моментов го кочат малку.. Кога игра везњак, нема сила за повеќе од 60-65 минути, а и сега за репрезентација штопер кога играше едвај издржа до крај, затоа што мораше. Иначе, какви топки фати Игор :cuc:
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
933
Поени од реакции
2.013
Кога веќе планираат да го отстранат Пачата, Игор мора да го форсираат за прв голман, а не месечарот Гача. Ем младинец ем страшен потенцијал.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
2.807
Ниту Пача, ниту Гача ви треба моментално :icon_mrgr:
Со Игор добивте голман за подолг период, дури не направи трансфер негде надвор од земјава :D
Феноменален потенцијал има Игор, одличен голман (y)
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.389
Поени од реакции
8.860
http://sport.com.mk/?ItemID=6E4C4508554B6943838B6735E0CFD3D6

Станува збор за 17-годишен фудбалер од средниот ред кој ќе конкурира за настап сениорската екипа на „црвено-црните“, а ќе „помага“ и во младинскиот тим на шампионот.


Иако преодниот рок е веќе завршен, шампионот Вардар доби ново име во своите редови. Практично со неговиот ангажман првакот добива „две во едно“, односно на него покрај сениорите, ќе можат да сметаат и младинците на „црвено-црните“. Станува збор за Филип Стојчевски, 17-годишен играч кој пред само неколку дена пристапи на Вардар, а веднаш доби шанса покрај да тренира, и да игра во сениорите откако дебитираше на натпреварот со Раднички Ниш, на пријателскиот дуел одигран во неделата.
Стојчевски игра во средината на теренот, односно како последен играч за врска, „плејмејкер“ а може и како десно крило, што значи поливалентен фудбалер од средниот ред.

ПОТЕКНУВА ОД МЕТАЛУРГ
Филип Стојчевски е само еден од талентите од екипата на Металург која во последно време „вади“ добри млади играчи. Меѓутоа, „хаосот“ со испаѓањето и нестабилната финансиска ситуација придонесе талентите да си одат, а Вардар за Стојчевски е средина во која може да напредува. Поточно доколку не добива шанса во сениорскиот тим, ќе ја добива во младинците, а згора на тоа првиот тим на Вардар има проблем и со играчи под 21 година, кои се задолжителни. Досега се останати само Петар Петковски и Дарко Велковски, а тука конкурираат и Есмин Личина и Ердон Даци, но и тие главно повеќе шанса добиваат во младинската екипа.

ДЕБИТИРАШЕ СО РАДНИЧКИ
Инаку, Стојчевски веќе го имаше своето деби во дресот на Вардар. Играше на средбата со Раднички Ниш која беше од пријателски карактер во неделата каде што доби шанса во второто полувреме. И веднаш покажа дека станува збор за надежен играч во кој „црвено-црните“ ќе можат да сметаат во иднина.
Стојчевски веќе има искуство со настапи во сениорска конкуренција. Тој на неколку меча беше дел од Металург во минатиот шампионат во Првата лига. Иако овој тим испадна, сепак, беше еден од најдобрите од таборот на „Железарците“, а еднаш се запиша и во листата на стрелците. Згора на тоа е и репрезентативец на селекцијата до 17 години на Македонија.

Нов играч сме имале :D
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.367
Поени од реакции
2.475
А Асани не исполнува условот у21?
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
983
Поени од реакции
590
Не знам зошто не го продадоа Асани.А што е со Хов и Пача гледам во спорт не се најавени како стартери за утрешниот натпревар.Попов изгледа уште не е фит ..
 
C

Castiel

Гостин
Не знам зошто не го продадоа Асани.А што е со Хов и Пача гледам во спорт не се најавени како стартери за утрешниот натпревар.Попов изгледа уште не е фит ..
Како ќе е фит Попов кога се пијанчи. Прошла сабота се здрвил на свадба во струмица нареден ден играше на пријателската со раднички. И после зашто не играл...

Sent from my Ultra using Tapatalk
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
1.733
Поени од реакции
2.581
А Асани не исполнува условот у21?
Не го исполнува условот, само играчите родени после 17 јуни 1995 го исполнуваат условот за младинци сезонава, така е според правилата на ффм
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
2.450
Поени од реакции
3.036
Брегалницааа хахахахахаха
Се извадија колку толку ... Рано е да се каже, ама ако се продужи со ова темпо се ближи титула.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.052
Поени од реакции
1.938
Му текна на ЦЦС да го спомне случајот со младинецот на Шкендија, откако го потсетија во коментари. Многу провидно се обидуваат од ФФМ да го заташкаат случајот со најглупавата тактика, ќути ништо не спомнувај, може ќе се заборави. Не знам што прават од управа, ама не смеат во никој случај да дозволат Шкендија да се извлече, кога веќе пропуштија да издејствуваат и подебела казна за нив со одземени бодови. Не смеат да остават на навивачите да прават притисок врз ФФМ (и тоа само на интернет засега), треба они да си ја завршат работата.
 
На врв Bottom