Фан Клуб: Вардар

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
Зашо Хоф денес на клупа почна? Знам дека имаше повреда но кога на купот можеше да игра 90 минути значи сепак е фит...
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Зашо Хоф денес на клупа почна? Знам дека имаше повреда но кога на купот можеше да игра 90 минути значи сепак е фит...
И јас тоа се зачудив, да не влезеше воопшто ќе мислев дека има врска со неговиот евентуален трансфер, ама вака не знам.. Во средата мислам не ја изигра цела утакмица, така да можда не е скроз фит сеуште, и нејќат да ризикуваат и без потреба да го трошат, поготово што сега ќе игра и за Ерменија сигурно.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Во составот покрај Даре ги нема Влатче, Јаско и Томе. Можно е нивно заминување или се работи за повреда?
Томе полека полека го тргаат од стартниот тим на Вардар. Да не ве чуди ако зимоска му го раскинат договорот со тоа што ќе му исплатат 6 плати затоа што има договор до јуни. Паметна одлука или не ќе покажат летоска европските утакмици на кои што дефинитивно имаме потреба од стабилен голман. Официјално во вовдените три утакмици не беше во составот затоа што е повреден или ‘‘повреден‘‘, заклучете сами. :D

Влатче исто има договор до јуни кој што 99,9% нема да биде продолжен. Прашање е само дали и на него во јануари ќе му ги спакуваат куферите или ќе го остават да трчка до јуни.

За Јашко имаше муабет дека го барале Динамо и некој клуб од Турција, но некако сето тоа остана само на зборови. Дали сега има одново некој интерес (прашање е дали имало некогаш нешто официјално) искрено не знам. Кога пишав пред некое време дека можно е двајца фудбалери да го напуштат Вардар едниот од нив беше и Јашко покрај Хоф за кој што постои интерес од Динамо веќе некое време, но еве сеа излезе дека хрвативе ги сакале Даре и Хоф па останува да видиме што ќе биде во наредните денови од преодниот рок.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
Можно е заради најавениот транфер со Даре,
Ама да беше он на излезна врата тогаш воопшто не ни имаше да игра или да биде во составот, така да не ми има тоа баш логика.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Ф

Флеш

Гостин
Томе ако си иде,супер би било,улога во управа да му дадат во клубот,да се искористи како личност.[DOUBLEPOST=1472336211][/DOUBLEPOST]
Ама да беше он на излезна врата тогаш воопшто не ни имаше да игра или да биде во составот, така да не ми има тоа баш логика.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
Што има врска ако играше,беше резерва,играше во вториот дел при големо водство.Он слободно може и никој не му брани дали смее или не заради чување од повреда.

пс јак ти е ноут 4ката:icon_lol:
 
Последно уредено:
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Не знам колку е паметно ова со Пачовски, иако е во години, мислам дека е најквалитетен од 3цата што ги имаме, најдобро ќе беше еден од Гача/Игор да пуштат на позајмица, а Томе да остане прв голман. Асани денес пак не беше во состав, а не би требало да е повреден, ако има заинтересирани и ако се извади некоја сума ја сум за да се продаде, реално покрај Барсегјан, Којашевиќ нема многу да игра, плус Шиле ќе се врати кај и да е, а Пеце ќе биде форсиран ради правилото да има младинец на терен прво полувреме. Влатче, Љама, доста им е, не знам Љамче уште колку има договор, ако му истекува за брзо и он е веќе непотребен, треба многу поголема минутажа да му се дава на Глишиќ, сеуште е доста млад. Обрегон што побрзо го избркаме, тоа подобро, автоматски се отвара место за уште еден странец, ја би да земеме некој везњак, Даре ако си иде, Глигоров го газат годините, Николов е солиден играч за ротација ама не е квалитет за прв тим, Спировски е добар. Шпиц може да се донесе некој наш, Балотели е океј, би идел или на Доријан Бабунски или на некој од Јаховиќ, Јове Костовски..
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
877
Поени од реакции
2.695
Вардар постабилен и толку моќен не бил никогаш како сега.. но го гледаш истото име кое пред многу години(времето на Југославија) беше синоним за македонец, кога играше пред преполн стадион. Времето се менува но што сега? Вардар игра пред празни трибини.. Полошо не било никогаш, во што е проблем со луѓето во Скопје незнам, но дефинитивно ова моментално е ужас од толку народ на стадион нема ни 400луѓе..Не знам дали и Скопје е вопшто тоа што беше некогаш.. Но дефинитивно Вардар на навивачки план почнува од нула..
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Не можеме туку така да го одкачиме Томе човекот не вадеше многу пати прошлата сезона и е најдобар голман во лигата дефинитивно тоа ако зема голема плата нека мисли управата ама ние како фанови треба да му бидеме благодарни за досега покажаното во дресот на Вардар.
 
Ф

Флеш

Гостин
Плавушата Даре ..... Мора да смени фриз ако сака моми стројни :ROFLMAO: Збрлав3

[DOUBLEPOST=1472395961][/DOUBLEPOST]Значи потврдено !!! Хоф не иде !

Само Даре го продаваат.

Velkovski je pak bivši igrač Rabotničkog koji je član Vardara od prošle godine. Makedonski mediji navode da bi Velkovski trebao postati član Dinama već od ponedjeljka, a nagađa se da bi njegova odšteta trebala biti oko dva milijuna eura.

Velkovski bi se tako uskoro mogao priključiti klubu kojem je zabio sjajnu golčinu u kvalifikacijama za Ligu prvaka.

 
Последно уредено:

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
пс јак ти е ноут 4ката:icon_lol:
? Шо сакаше сеа со ова да кажеш??

Кога пишувам од телефонот, самата апликација кажува дека од телефон сум го пишал постот и ај сеа ќе се смееш каков телефон сум имал, ко боже нешто се курчев за тоа или не знам си што :facepalm:

А во врска со Хамбарџумјан - никој не ни рече дека би му било забрането да настапи (ја утна поентата за километар). Поентата беше дека ако е стварно на излезна врата, и на такво водство (каде не бркаат резултат туку е решен натпреварот), зошто уопште Вардар би се замарал него да го пушти во игра. Ќе пуштеа некој кој ќе им треба за сезоната или младинец да се воигрува со тимот, а не он што ќе си оди.
 
Последно уредено:

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
полека ;) тагот доле шо ти е,исклучи го барем.Сите шо користите Тапталк,заборавате да не ви се гледа и мора да восхитуваме на моделите на секој пишан пост. Искрен совет,постираш мисла или реклама веќе испаѓа:):) Сори оффтема
Тоа го имам оставено оти кога пишувам од телефонот најчесто на латиница пишувам (па за да не ме напаѓаат зошто пишувам на латиница) или пошто (кога ќе префрлам на кирилица од телефонот) ми испаѓаат печатни грешки ради автоматските корекции, а не за да ми се восхитувате на моделот :facepalm::tapp: Тоа што ти пониаку си го толкуваш и мислиш дека е за „восхитување или исмевање“ на телефоните е твој проблем. Во случајов ти беше тој што се исмеваше на мојот телефон, а не ја да се фалам за еден Ноут 4.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.054
Поени од реакции
3.836
Плавушата Даре ..... Мора да смени фриз ако сака моми стројни :ROFLMAO: Збрлав3

[DOUBLEPOST=1472395961][/DOUBLEPOST]Значи потврдено !!! Хоф не иде !

Само Даре го продаваат.

Velkovski je pak bivši igrač Rabotničkog koji je član Vardara od prošle godine. Makedonski mediji navode da bi Velkovski trebao postati član Dinama već od ponedjeljka, a nagađa se da bi njegova odšteta trebala biti oko dva milijuna eura.

Velkovski bi se tako uskoro mogao priključiti klubu kojem je zabio sjajnu golčinu u kvalifikacijama za Ligu prvaka.
2 милиони? Ако даваат стварно толку и Влатче и Љама нека им ги дадат гратис :D
Абе реално детето има многу талент, ама мрза е, ај белки таму ќе се разигра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom