Фан Клуб: Вардар

Член од
14 април 2010
Мислења
4.616
Поени од реакции
5.643
[quote="Saber Rider, post: 5000550, member: 10378"]6-та е друже :D

Славјето може да почне а? :icon_mrgr:

До крај ни е доволна само една победа за да ја кренеме титулата. Една победа во преостанатите 4 меча :D

Шампионе, шампионе але але але алеееееееее ВАРДАРЕ![/quote]

7ма бе брат кога може и Партизна и Ѕвезда и хајдук и Динамо да си ги рачунаат титулите од Југославиа освоени зш и ние да не ја рачунаме таа една :D
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.504
Поени од реакции
2.772
[quote="Saber Rider, post: 5000550, member: 10378"]6-та е друже :D

Славјето може да почне а? :icon_mrgr:

До крај ни е доволна само една победа за да ја кренеме титулата. Една победа во преостанатите 4 меча :D

Шампионе, шампионе але але але алеееееееее ВАРДАРЕ!
7ма бе брат кога може и Партизна и Ѕвезда и хајдук и Динамо да си ги рачунаат титулите од Југославиа освоени зш и ние да не ја рачунаме таа една :D[/quote]
Нормално дека ќе си ја броиме. Кога може Јуве да си ги брои тие две титули доделени на Интер, може и Вардар да ја рачуна титулата што му ја одзема субјективниот белградски суд!
 

Colt Willcox

Љамче-Бутин Фанс
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.152
Поени од реакции
42.977
Абе си ја бројам јас таа титула, ама не зборам за Југославија овде, си рачунам титулите во Македонија. Било што било во СФРЈ, минато време :icon_mrgr:
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.616
Поени од реакции
5.643
Абе си ја бројам јас таа титула, ама не зборам за Југославија овде, си рачунам титулите во Македонија. Било што било во СФРЈ, минато време :icon_mrgr:
Утре у колку тргаме со кортеото до Кратово ? :pos::pos:
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.616
Поени од реакции
5.643
Кога ти викав јас да тргнеме уште во средата или четвртокот, сега ќе си слушаме на радио :icon_mrgr:
Абе па у 7 да тргенем сабајле ќе стигенме до кај 4 у Кратово :) ајде кој сака може да ни се приклучи сабајле у 7 поаѓање :pos::pos:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
5.502
Поени од реакции
1.021
Ке биде јако утре за накај Кратово:),со душа ја чекам долго очекуваната титула ! Имаш Вардар тии верни Комитии,каде одите ние со вас сме ,напред Вардарееее:vozbud:
 

Комита Ултрас

Ултрас Модератор
Член од
4 јуни 2009
Мислења
8.580
Поени од реакции
13.353
Значи на кој му се иде утре нека дојде на Железничка ќе се снајдеме сигурно нема да ве оставиме. Ако има доста што немаат превоз едно комбе е 5500 за 16 души па ако ви се иде стварно утре сите на железинчка :)
 

Colt Willcox

Љамче-Бутин Фанс
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.152
Поени од реакции
42.977
Да не памти некој колку платија за такси тие што отидоа минатиот пат пошто немаше место во автобусите?
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
5.808
Поени од реакции
4.549
Абе,а за нас гревовите што нема да можеме да идеме до Кратово да си прашам,дали ќе има некоја прослава после у град,ако се земе титула ? :D
 
Член од
24 октомври 2011
Мислења
222
Поени од реакции
224
Абе,а за нас гревовите што нема да можеме да идеме до Кратово да си прашам,дали ќе има некоја прослава после у град,ако се земе титула ? :D
Ајде да нема... Ако земеме јас директно од Кратово фаќам такси и доаѓам у Скопје да славиме!
 

Colt Willcox

Љамче-Бутин Фанс
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.152
Поени од реакции
42.977
Абе,а за нас гревовите што нема да можеме да идеме до Кратово да си прашам,дали ќе има некоја прослава после у град,ако се земе титула ? :D
И јас останувам, се мучев два дена превоз да најдам и на крај гледам дека само 80 денари сум имал :pos:
Епа нека изиграат нерешено, да славиме во среда :icon_lol:
 
Член од
24 октомври 2011
Мислења
222
Поени од реакции
224
Пријатели и пешки ќе одам ако треба... После 9 години Титулаа, дојде моментот!
 

Colt Willcox

Љамче-Бутин Фанс
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.152
Поени од реакции
42.977
Брее само Македонско радио неможам да го пуштам онлајн :(
--- надополнето: 13 мај 2012 во 16:51 ---
Успеав да откопам едно радивце, сега немам гајле :icon_mrgr:
--- надополнето: 13 мај 2012 во 16:56 ---
ГООООООЛЛЛЛЛ
ФИЛИП ИВАНОВСКИ 0-1!
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
Дајте некој линк да слушаме на радио
Све да им е*ам на овие од ФФМ идиотите ја даваат Турново какви идиоти
 
На врв Bottom