Фан Клуб: Брегалница Штип

Buji Buton

Manijak :P
Член од
4 мај 2010
Мислења
929
Поени од реакции
228
ќе идал ли фаланга утре во прилеп????и ако идат колку автобуси ќе идите???
и да ви напоменам дека утре ќе падне крф во прилеп поради тој шпиунот драги и нема шанса утре да земете бодови во прилеп верувајте
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
729
Поени од реакции
6
ќе идал ли фаланга утре во прилеп????и ако идат колку автобуси ќе идите???
и да ви напоменам дека утре ќе падне крф во прилеп поради тој шпиунот драги и нема шанса утре да земете бодови во прилеп верувајте
па ке иделе негде околу 4 автобуси и ќе имало и со коли што ке идат
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.821
Поени од реакции
7.115
0-0
сега значи вие играте бараж со милано ?
оти напредок тепа со скопје
се надевам дека Битола ќе го играте баражот па да можам да ве гледам и дадам подршка не за друго барем кај вас има навивачи а овие милано се лајно клуб :smir:

ps.се надевам дека нема прилеп да го играте баражот оти тогаш не знам :kesa:за џабе беше се до сега :nesvest:
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
729
Поени од реакции
6
dzabe e brat ako imame isti bodovi oni se podobri vo meguseben duel
 
Член од
17 август 2009
Мислења
356
Поени од реакции
4
jebi ga ! platile mnogu poslednite natprevar ! sum svedok davale 30.000 evra da tepat vo tetovo no ne gi pustivme
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Гледам има 14 екипи, значи секоја екипа треба да има 26 изиграни кола... со кој игра Брегалница последно коло, а Напредок со кој?
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Гледам има 14 екипи, значи секоја екипа треба да има 26 изиграни кола... со кој игра Брегалница последно коло, а Напредок со кој?
Брегалница-Новаци
Влазними Трим Лум-Напредок
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.287
Поени од реакции
227
Deneska bregalnica vo Prilep,nisto i ne odigra za da pobedi,osven edna sansa,koga isfrli dimov od gol linija,pri krajot na utakmicata drugo nisto,slaba igra,ocigledno povejke sakaa da se provociraat so publikata,otkolku da igraat fudbal ,pred se mislam na Danailov,istio igrac koj vi ja prodade so Napredok utakmicata,zaedno so Hristovski!Taka da sega sansite da idete direktno vi se skoro nikakvi..Tesko deka Napredok,posle kupeni nekolku utakmici,na krajot ke dozvoli da ne pobedi posledno kolo..Pa srekno so Milano!Mada i so niv tesko ke vi bide!Toj pederot hristoski,ne samo sto pobeda ja zapusti,tuku ja zapusti i Bregalnica izgleda!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom