Фан Клуб: Барселона

Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Нека почека уште малце со замените Чави, осет да се немало.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.860
Поени од реакции
34.902
Чави утна скроз, ако изгубат цела е негова кривица. Катастрофа измени, изгубен е не е присутен на утакмицата.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.860
Поени од реакции
34.902
Временски ги утна, многу касно беше првата измена и лесно можеше да биде 6 бода предност место 12. Балде имаше релативно лоша утакмица, некаде 65та очекував да влезе Алба. Измената Кеси-Роберто беше на место, али премногу доцна.

Среќа имавме јбг, цела сезона не прати зошто па сега да не напушти. :D Сега рутина треба, сепак има уште 12 кола до крајот.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.037
Поени од реакции
3.805
Имаме многу среќа сезонава, а да бидеме реални не играме некој си фудбал.

Одбраната скоро е непогрешлива и тоа не вади што не мора реализацијата да биде голема. Со по 1-2 гола од 5-6 шанси победуваме.

Честитки нека е победата, да не хејтам само :D

За мене Кристијансен и Роберто играчи на натпреварот!
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Добра утакмива покажаа карактер, борба и желба за победа. Искрено очекував дека ќе чуваме резултат.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Ако најдете гидф/видео од Гави вс џукелата себаљос постирајте.
 
B

Beck's

Гостин
Xavi e dupka od trener i picka vo dusa. Ceka 75 min za izmena i go stava Kessie, bez razlika sto go resi natprevarot, imavme nenormalna sreka sto ne go izgubivme
Idese na 1:1 i samo sto dade gol Asensio go stava Ferran, mesto da ide poslednite 20 min so svezi napagaci, ipak Classico e i nikogas ne sme se branele doma (zlatni Pep i Luis Enrique mentalitet)

Titula ke imame ama so Xavi veke sledna sezona ke se vratime kaj sto bevme lani
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.035
Поени од реакции
6.633
не знам од каде незадоволство,реал беше неутрализиран и само на неколку ситуации опасен,ако не беше среќниот гол на вини ниту ја затресија мрежата

примарната цел 99% е остварена годинава благодарение на генијална работа на управата,стручниот штаб и играчите по сите перипетии одново полн стадион и нови големи трофеи,иднината не е загрозена ,напротив ќе се оди кон нови успеси за жал на цел хејтерски свет
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.611
Поени од реакции
3.554
Уште една маестрална партија на Френки, моментално е најдобар играч у клубо. Скоро секаде го има на теренот, алал му вера. Не знам кога ќе согледа Чави дека ако не е Френки, Бускетс ќе изгледа тотално погубен, цело време Френки му покрива, а да не коментирам па колку е спор.
Чави преска со кој памет го извади Рафиња за Торес, па Рафиња беше едини кој креираше шанси, ама ајде, на крај стигнаа до гол.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.860
Поени од реакции
34.902
Шо се деси со Гави и Себаљос? Сум го пропуштил ова.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom