Фан Клуб: Барселона

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.118
Поени од реакции
20.964
Нека држат сега незадоволен играч во екипата. На крај на август ќе го нудат на продажба.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Се заебаваат новинариве или стварно имаме 200 милиони за трошење?

Наводно сега у Јули ќе продадеме уште 15% од ТВ правата и ќе заработиме околу 350 милиони..

Со 200 милиони друг е муабетот... тогаш може и за Кунде и за Силва да загризаме, плус ако си оди Де Јонг...

Околу излезни трансфери:

Рики во Бенфика или Фиорентина,
Мингуеза можно е во Монца,
Ленгле најверојатно во Тотнем, договараат детали...
Адама и Лук не продолжија,
Френки договорен е за 65 + 20..

Ќе остане Умтити и Бретвајт од тие што треба да си одат...

И да, Евертон по заминувањето на Ричарлисон нуделе 23 милиони за Депај..

И уште нешто, Лапорта со изјава дека нема да дадат поише од 40 милиони за Левандовски... Дај Боже.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Се заебаваат новинариве или стварно имаме 200 милиони за трошење?
Ова е мислам возможно само ако потпишат уште дополнителни 15% продавање на ТВ правата, сега имаме 10% продадено тогаш ќе имаме продадено 25% од Тв правата, притоа нема да има потреба да се продадат 49% акции од Barca Studio и BLM. Ова гледат да го средат пред натпреварите во САД.

Иначе да те надополнам, Дембеле веќе не е играч на Барселона, од кога стана слободен агент излегоа информации дека има сега понуда од Барса 40% помала од претходната, понудена му била плата 3-4милиони како на Фати.

Трансфер цели за ова лето oдкако ќе ги активираат продажба на додатните 15% според новинарите се Левандовски, Кунде, Бернандо Силва, Рафиња
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
414
Поени од реакции
153
Моментално на крилната позиција е Хаос управата сака/прави напори Рафиња да го договори од друга страна се пишува за продолжување на договорот на Дембеле (Дембеле или Сисоко самите се зафркнаја сега е слободен играч а нема други понуди) управата интелигентно на донамали понудата па сега земи или остави а излегоа пишувања и за Депај од една страна Евертон имал интерес за него а од друга страна да биде вклучен во трампа за Кунде.Искрено мене Кунде не мие ништо посебно знам дека други интересни опции нема ама некако и тој како Рафиња исфорсиран мие можи требаше подобро да се тргне по Де лихт али тоа е а ќе биде интересно каква разврска ќе имаме и со Френки и дали ќе се тргне по Бернардо или пак ќе се оди чекор назад со некои опции како Солеровци.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
@NuRkAc, Дембеле договорот ако го потише ќе биде за 2 години, фактички наредно лето ќе треба пак да се бркаат за продолжување или да го продаваат.
Рафиња ако потпише би требало да има 5 години договор.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Поише ме радуваат излезните трансфери од тоа што ќе купиме.

Ленгле во Тотнем официално на едногодишна позајмица.

Од влезни трансфери, искрено колку што бев ЗА во јануари сега сум НЕ од управата тоа што го прави. Азпиликуета и Левандовски се 33+ години... станавме како некои италијански екипи.
Криатијансен ако е донесен за 4ти штопер, ок е, плус без пари.
Рафиња не ми се свиѓа, т.е за тие пари, 60тима милиони мислам дека не вреди поготово коа сеа би продолжил Дембеле.

Едино Кеси и Алонсо како замена за Алба ми се ок од тие што не поврзуваат. И Кунде нормално, ама не мислам дека ќе лупнеме 60 милиони за штопер сеа...
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.118
Поени од реакции
20.964
На крај ја прифати понудата (помала од таа што му ја нудеа во јануари) и потпишува нов договор. Dembele se queda :D

 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Го задржуваме Дембеле, и плус даваме 70 милиони за Рафиња.
Не дека е лош играч, ама мислам дека тие пари што се спомнуваат се премногу за него. Искуството во Премиер лига и годините си го направиа своето.
Според мене поише требаше да се ориентираме на идбраната, а не да купуваме старци како Азпиликуета и Алонсо.
Автоматски споено мислење:

Тринкао во Спортинг за 10 милиони + 50% од наредна продажба. Плус 6 милиони од позајмицата во Волвс.. да се надеваме дека за 2 години Спортинг ќе го продадат за 30 и ќе си ги вратиме парите :pos:
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Преголем ризик ми е трансферов. Дај Боже да успее во Барса и да испадне се како што треба. Ама во моментов не ни требаше луксуз да лупнеме толава сума за уште недокажан играч што игра на позиција каде не сме критични.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
58 милиони за Рафиња и 50+ за ветеран како Левандовски, мириса на многу лоши зделки. Наликува на политиката на претходната управа, неразумно трошење, воопшто не изгледа добро ова на долг рок, а се сомневам и на краток дали ќе упали.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Еј неможам да ве разберам со муабетиве, 50 мил биле многу за Рафиња. Епа дај тогаш да се ослониме на Дембеле кој може прв натпревар 7 минута да се повреди и цела сезона да ја пропушти. Ансу фати и тој сезона и пол повреден е. Топ играч е Рафиња, кладба правам дека ќе ни биде еден од подобрите играчи. Имајте малку верба да му ебам мајката мислиш парите од ваш џеб ги земаат па се замарате за економиите во клубот.
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
414
Поени од реакции
153
Па дали стварно не сме критични на крилната позиција? Не би рекол ако ја земеме во предвид физичката состојба на АНсу исто и на Дембеле (КОј постои голема шанса да продолжи) Недокажаниот Абде и Мемфис кој со сигурност заминува повеќе од потребно е крило а дали стварно беше/е потребен Рафиња кој според мене е исфорсиран маркетиншки тоа е друга тема на муабет.Се очекува Леван. до крајов на неделава да се официјализира а највероватно и Кунде пари + некој играч не се знае кој.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Френки не им попушта и нема да замине, нека пушат, да не може телето роберто да го регистрираат :oleee:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom